Jump to content

A3 8P 2.0 TDI - нормален разход на гориво


baha

Recommended Posts

  • Отговори 201
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 8 months later...

Колата е разбрала,че няма да и заредиш гориво и какво да прави,пести.:hilezh:

Иначе е нормален разход за такова лежерно каране,извънградско.

Много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

После капнах един резервоар от вълшебната нафтица на бат Веско...очаквам разход 3/100 :lol:

Такова лежерно каране повече не можем да си го причиним- за последните 2 месеца средният ми разход е 5,9/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ще подновя темата с моя разход:dance:. 2.0тди (БКД) 3-4врати. 

 

Така, зимният ми сет е 16" от А4 Б5 с гуми Мишелин Алпин 5 /205/55/ с него на 07.12.16г.- 3ма човека и багаж, маршрут:

 

София- Мала Църква  4.7/100

Мала Църква- София 4.2/100

Средно    4.5/100  :stupid:

Предимно с 80-90км/ч някъде и надолу. 

 

 

Преди седмица с летният сет: джанти ББС РС 7.4кг и гуми Фалкен 913 - 225/45/17, по маршрут:

 

София- Сандански 4.8/100

Сандански- София 5.9/100

Седно 5.4 като съм спазвал всички ограничения на скоростта, без климатик. 

Стойностите са бордови, но съм го засичал в грацки условия- няма отклонения. 

 

Поздрави! :zustimm:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

8PA 2.0 tdi BKD DSG, джанти 17", гуми 225/45/17

То не е за хвалене, по скоро ако има колеги с същата конфигурация(двигател, скорости) за сравнение,

градски разход, рядко 9 ,по-често около 10/100,

извън града около 6/100, по магистрала с нормална скорост, като не по-ниска от 120 и по-висока от 160

на бордкомпютъра, вече от около година и половина не вярвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям данни от мой приятел с А3 2.0TDi BKD (тубина от 2.7TDi), ръчни скорости, предно предаване 225/45/17.

Колата е 210 кс. и 540 нютона. При спокойно каране с 90-110 км/ч моментния разход е 3.7л/100 км по борд. компютър. При нормално градско шофиране показва 8л/100км.

Пълен резервоар със смесено каране градско-извънградско измина 860 км. - 6.4л/100км (по колонка) - климатик постоянно включен.

Редактирано от TeRRaNoiD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
  • 10 months later...

Вече имам по-обстоен поглед над разхода на колата след засилването : среден разход 6,1-2/100 (под половин литър в повече преди тунека)

Бих казал доста добър разход за кола около 200 к.с.(на едно дино даде 202 к.с, на друго 217 к.с) и с включен дебитомер само до 2 К оборота.

 

П.П.  Моторът е BKD.

Редактирано от Vantage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да се разпиша и аз с колата на жената - А3 2.0tdi 2004г, ръчка, предно предаване, 140 коня. 

Нафта само от Ромпетрол, от време на време добавка Bardahl BDC. 

Много удобна кола за шмугване из градския трафик, но и извън града бива, макар да е малко твърдичка. 

Градско нормално каране в Русе, само тук-там с някое настъпване на 2-ра/3-та за бързо изтегляне от кръстовище - около 6.7-7.3/100, колата си загрява, щото не се кара на толкова къси отсечки.

Извънградско - при нормално плавно каране с темпо 100-120 разхода е 5.2-5.4/100, веднъж правихме Русе-София-Русе с темпо 140-180 и разхода отиде на 5.8/100, което бе доволно. 

Всички гореспоменати разходи са по борд, но сме го засекли, че или е идеално точен, или лъже със 100-200мл макс, не знам по какви причини веднъж е абсолютно точен и веднъж послъгва леко... 

Редактирано от hitar_potar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/6/2016 at 20:58, krasko7878 написа:

с един резервоар 850 км точно,на дълго разтояние!

1,6 ФСИ

Аз отскоро го имам и навъртам само градско, но ми кара с един резервоар 550км, което със сигурност не ми харесва. Разстоянията на които го карам са до 10км макс в града, а и много го оставям да работи на място, защото е студено и се грея докато чакам. Та дали разхода ми е понеже няма време да загрее на къси разстояния или заради това, че работи и много на място което не ми показва на километража ще разбера лятото. Гориво ползвам 100 октаново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София, 8/100 (BKD 140, DSG) при средна скорост на борд 17 км/ч. Това, при положение, че кара жена ми. При мен, под 10 трудно пада (ама и ми е по-тежък кракът и по-лабави нервите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"улехте" се!!!

Стига с тези Бори, Корси и Сеатчета. Или си ги пишете в "Извън темата" (тоест, нищо общо с този форум), или започнете да пишете за 8Р. Ако някой все още не е забелязал, ще натвърдя. Това е 8Р подфорум!!!

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да съм по темата  :D

 

Последното зареждане 8P 1.9tdi DPF 105 коня, ръчка 5 скорости.

48,46 литра - 894км = ~5.42 / 100 разход.
Това е смесен разход, има от всичко.

Щеше да е много хубаво, ако резервоарът беше поне 5-7 литра по-голям, но уви..

 

Винаги зареждам пълно-пълно и разходът се потвърждава многократно.

Много съм доволен :))

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Пиша 5 години по късно но само да отбележа че аз съм със 2.0тди бкд мотор и разхода на компа е напълно точен. Пътувах от Габрово до Хасково и въпреки Шипка и след нея скорост от около 100кмч ми даде 4.5л на 100. Когато пътувам към София примерно по магистралата си карам със 140 и в края на пътуването ми дава 5.0л на 100. По идеално равен път със 100кмч моментен ми дава между 2.8 и 4л на 100км. Разхода на този двигател е уникален въпреки 140коне които се усещат доста приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живея в Австрия и приятел с Honda CRV с пълен резервоар тук минава 1100км а като се прибере в България със пълен резервоар българска нафта минава 900-930км, защо ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро заради организацията на движението и културата на участниците, инфраструктурата... Не толкова заради горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата м/у нашите горива и тези в западна Европа, е огромна! Тук зареждаме с боклуци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 tdi bkd, нямам компютър, смятал съм по каквото съм сипал.

От Панаира до НДК и обратно т.е предимно по магистрала, но има и градско. 300км точно. По магистралата със 120 по темпомат. Излезна ми 5/100, 15 литра, 30лв.

Редактирано от ipb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...