Jump to content

A3 8P 2.0 TDI - нормален разход на гориво


baha

Recommended Posts

2.0 TDI BKD - извънградско, каране в рамките на нормалното(до 110-120 км/ч, без много излишни ускорения)- твърдо 5/100. Вече смесеният и градският ми разход доста варират, като цифрите са по-високи...дължи се на стилът ми на шофиране- извънграда 80 % от времето карам спокойно и лежерно(без излишно влачене, разбира се), а в града съм с доста "нервен" и тежък крак.  :rolleyes:

 

П.П. С оригиналния размер гуми съм- 225/45/17. 

Редактирано от Vantage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 201
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Когато посочвате разход трябва да посочвате и на каква отсечка. Да минеш 5км със 110/120 след студен старт е едно, да минеш 300км със средна 70/90 (щото на практика средната за пътуването не е 110/120, ако това поддържаш като максимална) - друго :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ясно е, че 110-120 км/ч е максималната скорост на движение...ако колата даваше 5 /100 при средна скорост 120 км/ч, щяхме да бъдем най-щастливите хора на света.  :dance:    Такъв разход ми дава при средна скорост 70-80 км/ч. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При средна скорост по борд 145км/ч, 90% от времето 150- 160км/ ч по стрелка по магистралата за Бургас, за под 3 часа ми дава разход около 7.2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и аз да споделя:
София - Добрич (през Варна) - с едно момиче в колата и 1 сак и 1 куфар - 5.6 до Варна. От Варна до Добрич 120-190 :D 5.8 пред блока в Добрич.

Добрич - Варна - София - 3 ма човека, багажника претъпкан (добре че нямам кора на багажника) 2 сака, 1 голям куфар и чанти и не се виждаше през централното огледало + 1 час и половина задръстването преди София на магистралата - 5.6л/100.
Обяснявам си го с наклона на пътя може би в обратна посока, че ми помага с по-малко газ да се движа със същата, че и по-висока скорост.
Колата е 2.0tdi/quattro 140.
Извън градско ако карам със 100-110 - ми пада и на 5.3/4, но никога не мога да постигна разхода на някои колеги тук от 4.5/4.8 -камоли 5.0 :D
16" 205/55/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо откачено няма в автопарк на средна възраст 10 години и среден пробег от 200 000 км. :) Отделно върховото качество на родните горива вариращо от бензиностанция на бензиностанция и от град на град. Стилът на каране също може да варира страшно много между хората. Едни пускат по инерция на скорост, други освобождават... едни бият спирачка пред светофара, други я пускат да спре плавно като видят отдалече задаващото се червено, едни карат на по-високи обороти, други на по-ниски... За това единствено дълга отсечка извън града може да е меродавна, когато се предполага, че при спокойно каране човек избира винаги най-високата подходяща предавка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ще пътува скоро, пък и не скоро до Бургас и проявява желание за кара с около 160 км/ч или 3000 об/ мин на таблото, нека засече и на борда и по резервоар какво ще му даде! Аз под 7 на 100 по борд с багаж и 2ма човека не мога да го смъкна. Имам малко неточно отклоение по борда, в моя полза, което съм хванал по резервоар, в рамките на 0.3- 0.5 / 100км. 

Но така или иначе, дори и да го сметна с него, под 6.7 реален разход с това каране няма как да докарам. За това ми е интересно, какво ще даде някоя 8P1 или 8PA при същите условия на каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...............................................................................

Имам малко неточно отклоение по борда, в моя полза, което съм хванал по резервоар, в рамките на 0.3- 0.5 / 100км. 

......................................................................

Е ми оправи го де: Корекция на показанията за среден разход по ФИС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Реших да сипя Cetane Booster на Bardahl на колата. Дават 1 опаковка на 50 литра вдигане с 5 пункта. Та на почти пълен резервоар изсипах опаковката.

 

Впечатления- 1 идея по- мека работа на двигателя; лашкането на маховика осезаемо намаля (очевидно работата на мотора има значение). Но това, което ме впечатли най- много е следното: 

 

8133614p.jpg

 

Минах 130км без стрелката на горивото да мръдне и 1мм. Според борда ми остават 870км пробег. Обикновено между 50 и 80км след пълнене на резервоара, стрелката винаги отлепя и минава наляво към първата черта. 

 

Шансът стрелката да е решила да си стои там точно след като сипя добавката ми се струва малък. Утре ще следя отново и ще видя кога ще тръгне надолу. Мисля, че трябва да е съвсем скоро. Ще докладвам след изхарчване на резервоара колко е общия пробег. За момента с 1 резервоар с 80% градско каране минавам около 800км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Та след изхарчването на резервоара, километража показа 950км, като имаше и малко извънградско. Това означава, че разхода с booster- а ми е паднал на 5.7. Тоя месец ще съм г/д на същата схема с круизването и лекото извънградско, та ще видя дали ще се доближа до 900км без бустера! 

 

Прави ми впечатление, че BDC- то на Бардал (сипвам го от зимата) ми коригира значително 2- ра дюза - от -1.04 мг, през -0.75 мг, сега е на -0.60 мг. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко литра са ви резервоарите?Как минавате по толкова километри с 1 резервоар не мога да си го обясня.А и разход градско по 5-6 л.на 100км направо не мога да го проумея.И това 2.0 дизеляк 140 коня.Аз с 1.9 тди ПД 105 коня минавам 650км.от пълен резервоар,до святкането на резервата.Това са ми около 43-44л.Моята кола ли нещо не е наред или вашите са някви извън земни не знам.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Аз с 1.9 тди ПД 105 коня минавам 650км.от пълен резервоар,до святкането на резервата....

 

Аз съм със същия двигател и 650км ми се виждат прекалено малко. Моята с пълен резервоар до святкане на резервата минава ~900 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.9 разхода/ изминатите км, би трябвало да са около споменатите от Ivan_Ch. Разхода при него е 5/100км. Изглежда ми, че е ок при 44 литра този пробег.

Разхода ти е 6.8/ 100км. Може би малко би могъл да падне. 

 

На 2.0 дизел резервоарите за по 55л и пробег около 800км в града не трябва да са му проблем! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво говорите бе хора направо сте ......ХАХАХАХ.Кви 900 км.градско ще минете с 45л.Вие къде карате в някви вакумни тунели ли??И моя резервоар е 55л.Баси колите карате :)))Вярно може да падне малко разхода ако и сложа 14-ки с гуми от велосипед.Разход 5 казвате е нормален муахахаха :)

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да размишляваш и да се чудиш защо колата ти не е в ред и не ти дава добър разход, се поразрови и прочети факти, снимки и материали във подфорумите. Със 2.0TDI в града, аз лично минавам около и над 800км - 53литра гориво лятото, което е разход 6.6/ 100км. Зимата е малко по- малък пробега.

 

Да разход 5, особено при 1.9 не е трудно постижим, освен ако не си в задръстванията нон стоп и не я бичиш в червеното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми хахаха.Гледам караш до откат докато свърши и последната капка гориво,само и само да видиш,че си минал повече километри.Няма кво да чета.Колата е в перфектно състояние не я мисли :)))Разход 5 в града ще го гледаш през крив макарон хахахха :)Направо сте голям цирк.7.2 са ви каталожните данни на вас градско.Баси и колите карате.На мен по каталог градско ми дават 6.5.Моя съм го засичал,че е 6.8 и викаш да ходя на майстор да я гледа щот не била наред МУХАХАХАХ :)Даже сега погледнах в книжката на колата ,че горните данни ги бях извадил от нета.На моята кола и дават 6.8 7.0 градско :) а на твоята 6.8-7.1 зависи с колко врати си.Ще ме разбиете от смях с вашите разходи в града.Всъщност твоя е по нормален май 6.6 малко под каталожните,а моя е точно по каталог.По горе колегата с разход 5 само не знам как го докарва.Принципно аз до сега кола да гори точно колкото е по каталог не съм виждал.Най вероятно и при мен разхода в града е поне 7.0л на 100км.Зареждам винаги докато пистолета на колонката спре и след това веднага като ми светне лампата за горивото.Живея в Германия и зареждам от една и съща бензиностанция на Шел.Сменям с нормална и Ви-палър нафта,като когато е нормална слагам и добавка на Лики моли.Карам с 225/45 R17 91W джанти/гуми,но зимните са ми 15-ки разликата е много малка.Последното ми зареждане вчера е 43.5л. до горе и изминатите километри от предишното зареждане са 650.Винаги минавам по толкова може и малко повече +20-30 км.Резервата ужким е около 7л. Което значи че имам приблизително 50-51л в резервоара.Та не знам как колегата със същия двигател ще мине 900км. до святкането на резервата и то градско.Пък и ти 950 щот си сложил добавка :)))))

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, не видях че говорим за градско. Това, което написах се отнася за смесено каране (60%+ извънградско). Не съм изразходвал цял резервоар само за градско каране, защото пътувам често извън града.
Предполагам само градско ще мине около 800+км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

800+ ама колко + ?И с колко литра гориво?Резервоара ти е 55 литра.Толкова ли мислиш да изгориш?Принципно и аз ако заредя да прелива и карам докато изгасне колата,сигурно и аз ще ги мина 800км. градско.Но при нормално пълнене и каране до индикация за резерва ме съмнява.Да не кажа и не възможно.Смятам си аз :) Ако изкарваш 800км. с да кажем 50л гориво.Това прави 6.2 разход градско при каталожен 6.8-7.0.Не знам как ги постигате тези работи,и как и къде карате.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам защо е толкова чудно :hilezh:  :stupid: . Не ми пука особено дали ми вярваш, колко ми харчи колата, важното е аз да съм доволен, пък снимките и данните които поствам са основно за сравнение с други колеги с моя мотор. 

 

Предполагам щом си на Германията, за теб градско е далеч от това което е тук в София (освен задръстванията). Ако се движиш бавно и дълго, много ясно че няма как да изтискаш максималния пробег. Аз гледам маршрута ми да е по- свободен и не особено дълъг, както и да не вдигам излишни обороти. 

 

Относно 950км с добавката, 40% бяха извънградско. Колко е помогнала добавката не мога да кажа, факт е снимката от поста ми горе. 

 

За 800- те км в града, ще ти снимам таблото, когато светне резервата. Аз обикновено пълня догоре, а не до изключване на пистолета, което означава че имам около 56- 7 литра. Когато отида да зареждам отново, сипвам между 51 и 53 литра. Ако 4 (средно) литра са последни капки за тебе, пак си е твоя работа. На тази схема съм всеки месец. Зимата минавам около 720- 750км.

 

Съответно, както го сметнах и горе разхода ми е около 6.6- 6.8/ 100км в града, в което не виждам нищо чудно... Може би е същия и на магистралата, защото там си заковавам около 150- 160 с климатик. Извънградско на първокласни пътища съм 5.6- 6.0/ 100км.

 

За колегата със същия мотор, не мога да твърдя, но съм чел че подобен разход е достижим. Разбира се м/у градско и градско може да има голяяяма разлика... Има колеги тук, които постигат и по- добър разход от мен, за което само мога да се радвам!!!   :verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на А3 Спортбек зимата разхода под 8 трудно падаше (2.0 БКД)

Много важно е какъв ти е маршрута - ако караш от Бъкстон до Бизнес парка примерно, разход 6-6,5 е напълно нормален.

Просто факторите са прекалено много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

owwyxw  :zustimm: 

"Градски" разход не съществува като дефиниция!

София е едно Китен е друго - нищо, че и двата са "града".

Варна е едно през Юли, съвсем различно през Декември. София е едно през Септември, друго на 27ми декември!

София от Надежда до Обеля е едно, от Надежда до Младост през центъра второ, през околовръстното - трето!

Сравнявате круши с домати и франзели!

Сравнение има смисъл единствено между извънградски разход и то отново при поне сходни обстоятелства и отсечки. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колко и да сипваш резервата няма как да ти светва на оставащи 3-4л.Карам градско в Берлин,и тук няма нищо общо с неразборията в София.За 6.8 някак си мога и да го повярвам.Ама за надоло....Виж на колегата разхода 7-8 му е нормален.Него сигурно за основен ремонт ще го пратиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...