Jump to content

Подгрев на антифриза


gandalf32

Recommended Posts

Здравейте, след като си направих огледалата с подгрев ми се върти една идея, на дизеловата Б4-ка имах щуцер с 3 подгревни свещи които подгряваха антифриза при ниски температури. В следствие и парното идваше по-бързо и колата загряваше по-бързо.Искам да попитам възможно ли е поставянето на такава екстра и на сегашната А4? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, ще огледам мотора по-опстойно и ако няма ще се действа. Но имам следния въпрос, фланец само от А4 ли да търся или от Б4 може и да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално е с две релета които се намират в кутия на компютъра едно е за 2 те свещи и едно само за едната предпазителите мисля са 15 или 25 ампера. Кой и как ги управлява трябва да разгледам инсталацията на старото ми ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах, защото моето б5 е с афн мотор и има тази хубост, ми обясниха, че компа подава ток на тези въпросни свещи, когато намери излишен такъв, но след като подгрява и гориво, и се вкл и обдухването на предното съкло, не зная как ще намери излишен ток за тях, за това съм намислил да си ги правя с копче и да си ги вкл ръчно при нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с подгрев на 1.8Т с идеята да минавам по-бързо на газ зимата. Подгрева е от пежо и се монтира на маркуч. 4 свещи по 15А консумация всяка общо около 700вата, не усещам ефекта уау, времето за загряване на мотора не е двойно по-малко, а е с около 20% надолу. Вързано е с едно реле 80А и 10кв.м. кабели.post-70124-1421188943,4729_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...
На 10.01.2015 г. at 19:14, Tira написа:

Оригинално е с две релета които се намират в кутия на компютъра едно е за 2 те свещи и едно само за едната предпазителите мисля са 15 или 25 ампера. Кой и как ги управлява трябва да разгледам инсталацията на старото ми ауди.

Колега ... дай малко инфо ... кое и как задейства този подгрев ... намерих релетата и свещите ... здрави са .... има захранване до релетата и инсталацията до свещите е здрава и проверена ... но така и не съм замерил дали подават ток релетата като запаля мАторя ... сподели кое ги управлява и кога :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това което съм чел е :

* зададена температура вътре ( по спомен не трябва да надвишава 80% от макс температурата, аз така или иначе го държа на макс 22-22.5)
* външна температура - според нея и зададената вътре включва една или всичките свещи .
* включени консуматори - при мен (1.9 tdi) сега като е студено и подгрева работи и след запалване, антифризния го пуска след като угаси другия . На волтметъра го хващам, лесно .
* auto на клизматика - за него така и не разбрах дали е условие .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...