Jump to content

Колко ви гори 110 HP Автоматик ?


krasi092

Recommended Posts

Здравейте колеги. Собственик съм на ауди А4 Б5 1.9 тди АФН 110 коня Автоматик . Разхода ми е много голям и много взе да ме събаря финансово. със 15 литра изминавам 110 км във Варна и то не в час пик . Сменен ми е термостата колата е обслужена , закачах я на комп за да проверя дебитомера но нищо фрапиращо дайте някой мнение който кара автомат колко му гори и дали и имал някои подобен проблем ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам автомат,но моята е бензин 1.8 ADR 125 hp.Средният ми разход е 10 на сто.12 литра градско,какти да я караш,извънградско съм я свалял и на седем,но при нормално каране разхода е 8 на сто.Преди време усетих,че колата мирише на масло и след проверката ми смениха някакви маркучи(не съм сигурен,мисля че излизаха от дросела)и спря да мирише и разходът ми малко намаля.При дизела незнам как е,но определено такъв разход не е нормален.Ти сигурен ли си,че разходът ти е точно такъв?Как го засичаш?Може да не ти показва правилно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ми гори от 3 месеца слагам от 1 и също място нафта по 15 л и все на 110-115 км ми светва лампата пълнил сум я и до горе същата работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По това кога светва лампата не можеш да си сигурен.Напълни резервоара догоре,нулирай километража и при следващото зареждане раздели литрите,които ще събереш на изминатите километри.

Sent from my LT25i using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам автомат........бензин 1.8 ADR 125 hp.Средният ми разход е 10 на сто.12 литра градско.........,извънградско съм я свалял и на седем,но при нормално каране разхода е 8 на сто.........

Виждам питаш автора как засича разхода си, аз да те попитам същото, може ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метода правилен, резултатите грешни. Във Варна с този мотор и най-вече с автомат е невъзможен разход от 12/100.

Не разбирам защо хората така масово се самозаблуждават (да не кажа по-неприятния вариант) и така удобно занижават въпросните цифри..... Да каже човек, че единици карат тия мотори в БГ разбирам, а то маса хора ги търкалят и всеки отлично знае колко харчи въпросния "скопен" АЕВ (още повече на автомат!!!). Къде е уловката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май се вкара в някакъв филм,колега... Първо-моторът е ADR и второ-каква ми е ползата да лъжа?Или мислиш,че се хваля?Ми то 12 на сто разход за хвалба ли е?Просто споделям факти.Ти защо не вземеш да споделиш своя разход,както всъщност и помоли авторът на темата?

Sent from my LT25i using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADR е идентичен на АЕВ(и останалите) , но без турбината. Разхода на въпросния ADR  в ГРАД като Варна и с АВТОМАТИЧНА скоростна кутия е среден 14/100. Особено за автомобили на обикновенно преклонната възраст за В5-ци.

Вече дори не ми е и досадно да се обаждам при такива приказни истории, отказал съм се да търся някаква логика.

 

А моят разход не е по темата, колата е бензин, АЕВ с чип, куатро на ръчка и харчи в град ВАРНА около и над 14-15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам,че не съм в България в момента,с удоволствие бих ти предоставил колата си за да я засечеш лично.Между другото какво значение има в кой град караш градско?Аз всъщност съм от Варна...

Sent from my LT25i using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADR е идентичен на АЕВ(и останалите) , но без турбината. Разхода на въпросния ADR  в ГРАД като Варна и с АВТОМАТИЧНА скоростна кутия е среден 14/100. Особено за автомобили на обикновенно преклонната възраст за В5-ци.

Вече дори не ми е и досадно да се обаждам при такива приказни истории, отказал съм се да търся някаква логика.

 

А моят разход не е по темата, колата е бензин, АЕВ с чип, куатро на ръчка и харчи в град ВАРНА около и над 14-15.

 

12-13 може да се постигне, защо си мислиш че не става? Твоята ако я караш с яко газ може и 20 да ти даде. При всичките задръствания в София на мен ми дава 13-14 (автомат куатро).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги защо да се оплакваме -то се мисли преди да купиш и ас имам такова дърво имам и японка разлика доста голяма колкото толкова наливам и не смятам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същата кола, но съм с V6 150 кс (AFB), автоматик, авант и ми гори около 12-13/100 градско (колкото й дават по книга), винаги с вкл. климатик. Принципно карам спокойно, но и си ги пришпорвам кончетата...

 

Пробвай да смениш бензиностанцията...да не те цакат там с топла бира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам АДР на газ и автоматик и рахода е към 15-16/100 в града, и 10/100 извън града без климатик. Не съм достатъчно богат, за да засичам на бензин, но да кажем , че е идентичен с този на газ и с 2 литра надолу. т.е 13/100 в града и 8/100 извън града, н отова са мои предположения за бензина, На газ засичането не е от пълно до пълно, заото би било невероятно грешно такова засичане. Засичам я като обърне на бензин, пълня я да горе и докато пак включи на бензин и деля литрите на километрите... това е. :) Не е от най-ефективните този мотор за теглото, ускорението и разхода на автомобила, но това е положението. май месец 95 и все още се държи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...