Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,

Мисля че в този форум бях виждал такава тема преди, но не мога да я намеря сега.

 

Става дума за ГИ на 4.2 в А8.

Бях мернал един вариант за монтаж на едни "тетки" / тройници с формата на буквата Y , които позволяват едновременен монтаж и на газовите, и на бензиновите дюзи, без нужда да се дупчи колектора.

 

Но не ми е трябвало тогава това и не съм му обърнал достатъчно внимание.

Някой запознат ли е и може ли да поясни ефективен ли е този метод и от къде могат да се закупят тези части?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този начин не е ефективен,тъй като работата на бензин се влошава,поради промяната на разстоянието от бензиновия инжектор до входа на горивната камера.Пробвахме ги преди няколко години и се оказа,че не става като хората... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦЪК

DA-31-80A.jpg

Но и според мен използването на тези адаптери не е никак добро решение. Освен, че ще се наруши работата на бензин, повдигането на бензиновите инжектори ще наложи и преправяне на закрепването на бензиновата рейка. Ако има и декоративни капаци от горе може да опре и в тях.

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах такива при монтажа на моята газова на 4.2-ката. Стана супер. Не се промени работата на бензин изобщо. Може с флекса да се скъси малко захващането на рейката за колектора и да не стърчи въобще кората, както се вижда на снимката.

 

20150122_165212_zpsybtrhrzc.jpg

Редактирано от doncecone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за разрешението. Плюсовете са, че за всички цилиндри газта постъпва по един и същи начин, а не за този ще бодна дюзата вляво, другия отзад, щото пречи рейката... И под един и същи ъгъл. И колектора не се дупчи, няма стружки в двигателя. А и наистина не усетих промяна на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ще има разлика в поведението на двигателя на бензин с такива адаптери, но предполагам, че при толкова много коне няма да се усети :). Хубавото е, че нищо няма да се дупчи, въпреки, че колекторите са пластмасови (ако не се лъжа) и няма да има проблем при падане на стружка. На газ би трябвало да работи отлично с тези адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма начин част от "фунията" на впръсканото гориво да не се опира в стените на тези преходници и да се получават капки, особено на студен мотор. Но както каза колегата цилиндрите са доста, и не се усеща негативния момент. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с такива адаптери и съм супер доволен. Принципно единия трим ми бягаше с пет до осем спрямо другия. Проблемът се реши като смених колектораи сложих адаптерите. Явно стария колектор не беше пробит като хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колекторът е метален. 

 

Според мен не ги слагат, защото по сервизите търсят ниска себестойност, висока печалба и бърз монтаж. Все пак са по 7-8 лв бройката.

 

При положение, че колата ще се кара 99% от времето на газ, това е перфектното решение да осигуриш еднаква дължина на пътя на горивото от дюзата и ъгъл на постъпване  на горивото в горивната камера.  Иначе с дрелката и на око нещата никога не са еднакви за всичките цилиндри. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

А колко милиметра са отворите на дюзите Ви ( моя е 2.8 30V ACK и незнам колко мм трябват), че май се предлагат различини диаметри за различните типове дюзи?

Редактирано от Evgeni K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал само че е добре да се мисли в посока къде е добре направено? Добре направена газова е фабричната такава. И колкото и да съм видял(не са много) газовите инжектори са все по-далече и то значително от бензиновите. Затова не съм убеден че с адапторите е по-добре? Но 100% е поне равномерно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Аз сложих такива преходници при монтажа на газовта уредба. Имам чуството, че колата се спъна леко на бензин. Не съм 100% сигурен за това, може и да си втълпявам. Все пак повдигат инжектора с 13мм нагоре.

Ще покарам малко така. Имам намерения да сваля всмукателния колектор за да го почистя и полирам отвътре и най-вероятно ще го разпробия за щуцери.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Дали има вече по-точни впечатления от тия адаптери? 

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...