Jump to content

Ауди а4 б6 свързване на усб флашка към РНС-Д възможно ли е ?


bozi_sparco

Recommended Posts

Възможно е. Слагаш цифров тунер, повече имат изход за флашка. Хем можеш да гледаш тв, клипове и мп3. Заслужава си доста. Аз така направих. Ако имаш повече въпроси пиши на лс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

колеги ако някой даде схема или снимки на свързването много хора ще са му благодарни :) благодарим предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкарах си навигацията.музика тв .усб всичко тръгна и само за едни 50 лева :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай подробности, моля те. Управлвнието през RNS-a ли е или го ползваш само за екран и плеър? Какво си вързал, как, от къде си се сдобил с него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

управлението е от цифров приемник.ето този http://www.hit-electronics.com/i-oshte/za-doma-i-avtomobila/radio-i-televiziya-grupa/priemnik-cifrova-tv-stb-9000.htm

 а сързването е много лесно.трябва ти един кабел с 3 чинча към 5 метра.свързва се отзад във оригиналният тв тунер.разглабяш му буксата,тя е с 3 реда пинове единият е празен.той е за АВ1 И АВ2.свързваш чинча като на снимката,после си свързваш приемника и всичко трябва да ти тръгне.аз моя го вързах към навито директно и сега когато го включа се включва и приемника с него.приемника го сложих под волана в мястото за сервизната книжка за да имам по добър и директен достъп с дистанционното

post-2222-0-40609300-1425310588_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и най-вече е безкръвна :) няма рязане на кабели и напасване :) всичко оригинално си остава

Редактирано от PLAMEN_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеално е станало.

Можеш ли да погледнеш с кой фърмуеър ти е РНС-а? ето тук е описано как става:

http://www.audi-sport.net/xf/threads/rns-d-firmware-update.170929/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това го пробвах вече и не стана нищо.изобщо не реагира.не знам колко трябва да се задържи ,но го държах така 1 мин и нищо,иначе софта ми е от 2001 година версия 4.1/015

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи отзад на навигацията имаш едно гнездо за кръгла букса празно  http://www.tehnomagazin.com/images/ford_rns.jpg

  към нея се връзва директно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги.

 

Днес реших да си поставя цифров приемник ( тунер ) към заводската навигация РНС Д. Изчетох дооста материал покрай тази интервенция, и при всички процеса завършва с Happy End но аз съм си карък и при мен нещата хич не са розови.

Та направих си кабела от от 10 пиновата буксичка на навигацията към Скарт букса. 

MINIDIN - SCART
1 ------------ 4
2 ------------ 3
3 ------------ 1
4 ------------ 19
5 ------------ 17
6 - не используется
7 - 10kOm - 8 
8 ------------ 7
9 ------------ 11
10 ---------- 15

Всичко точно но когато сложа 10кОм съпротивление и навигацията не реагира ( не превключва към Тв/Видео) попрочетох малко и видях в един руски сайт че слагат съпротивление 1кОм и аз тъка направих и взе да реагира ( при включване на тунера от бутона Сд/Радио/Тв/Видео мога да превключа в режим ТВ/Видео но екрана е черен ( няма картина) Дооста си играх но развитие НИКАКВО не иска да изкара картина и това си е. 

Обръщам се към Вас с надежда да споделите малко опит/знание и да се реши проблема.

 

Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи отзад на навигацията имаш едно гнездо за кръгла букса празно  http://www.tehnomagazin.com/images/ford_rns.jpg

  към нея се връзва директно

Остава да кажеш и от къде взе кабела :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Plamen_79, би ли споделил с каква антена си, и къде си я сложил? Как е образа в движение? И при висока скорост,как е?

Поздрави!

антената ми е най-обикновена 4лв(две разпъващи се пръчки)и съм я сложил зад плафона на тавана.образа в движение беше по добре отколкото в градът.между Стара Загора и Хасково със 100км/ч  беше доста  добре.само на места накъсваше ама то зависи и от терена

колега Ivo_Dinkov за кабела на мен не ми се налагаше,защото моят тунер си е на мястото.кабела който взех беше само един 5м с 3 чинча за приемника.свързах го към моя си тунер и от там изкарах на ав1 сигнала.а за такава букса мисля че в който и магазин да влезеш за електроника би трябвало да я имат успех :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е оригинален тунера и ти стоят кабелите отзад по добре е с него.по лесно се свързва всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така като гледам той май вече е изкаран от там.през тази решетка на тунера трябва да си вижда перка за охлаждане а не да прозира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок.значи трябва да махнеш кората за да можеш да развиеш видиите които го държът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...