Jump to content

Смяна на обикновен волан с Мулти


Hank Moody

Recommended Posts

Здравейте,

 

Пиша ви със следният въпрос - дали ще има проблем ако си сменя обикновеният волан с Multi  волан, с цел управление на радиото?

До колкото разбрах за монтажа ми трябва само волана с лентовият кабел. Не съм сигурен къде точно да направя смяната. Намерил съм волана, но се чудя дали да го купя, точно защото не знам дали ще пасне, Колата ми е а4 2008г.

 

Благодаря предварително.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Имам лентов кабел за мулти ако стигнеш до него. Със сигурност той е различен и се сменя. Със сигурност ще трябва и прекодиране, което надали ще е трудно. Дали обаче няма и нещо друго не съм сигурен. Почети по US форумите там са маняци на ретрофита и има описания за почти всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Колеги и аз имам нужда от вашите мнения, имали такава опция, да се смени обикновен 3-лъчов волан с мулти....?

 

Предварително Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При 4ф ако нямаш мултиволан и лентовия кабел завършва само на цифри и едната букса му е празна.Може да имаш темпомат и още два комплекта в багажника ,ама без лентов кабел който завършва на А няма как да го подкараш.Изключват се варианти в които на някой милионник му е сменян волана,търгаша е намерил обикновен и някой убавец е купил изгоден лъскач 4ф

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте, имам б8-ца с темпомат, но без мултиволан. Освен лентовия кабел и мултиволан и кодиране, други необходимо ли е? Избрал съм този slip ring http://vagretrofits.com/audi-a4-части/ауди-а4-b8-части/slip-ring-всички-модули-волан-Audi-A4-A5-B8 и евентуално кабел за мултиволан . Този ще свършили работа https://www.olx.bg/ad/kabel-za-multivolan-audi-a-4-b8-CID360-ID7OSy4.html. Колата е а4 б8 2.0 tdi комби. Благодаря

Редактирано от Styleofbeyond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този кабел не е за B8, а от модул може и да няма нужда, знаеш ли номера на твоя?

Слип ринга го продадох иначе, но имам такива с поддръжка на мулти ако потрябва, дори са по-евтини, тъй като този поддържаше и подгрев, което не ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Въпрос на вкус е, този 4 лъчовия за мен е доста грозен и ако си с 3 лъчов пре-фейс волан по-добре си стой с него, лично мнение :).

Ако колата ти е автоматик най-добре е да се сложи 3 лъчов фейслифтов волан с пера за смяна на скоростите, но те са и по-скъпи съответно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...