Jump to content

Джанти за S8


V I P E R

Recommended Posts

Здравейте, въпросът ми е доста генерален и може да бъде отнесен към който и да е друг модел, но ми трябва помощ и нищо не намирам из мрежата.

 

От известно време се опитвам да си поръчам джанти за S8-цата. Харесах модела Vossen VVS CV5. Стандартните ми джанти са 20х9, 5х112, ЕТ35. Тези, които искам да поръчам, са 20х9, 5х112, ЕТ32. Тоест ще стърчат 3мм навън, което е окей.

От дилъра обаче получих инфо, че тези джанти ставали за А8, но не ставали за S8. Писах на Vossen директно, оттам отговориха, че S8 имало "massive brakes" и нямало да стане тоя модел и ми препоръчаха да си взема 22х10.5 инча. Аз обаче не искам да карам 22 в България, даже 21 не искам. Опитвам се да им изкопча някаква информация защо по-точно няма да станат, след като са един и същи размер, обаче в САЩ мразят да отговарят на конкретни въпроси и просто казват "it won't work".

 

Има ли някой, който би могъл да помогне с този казус? Два еднакви размера джанти, едните стават, другите - не? Възможно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно да не стават. Много е важно колко е изпразнена джантата отвътре и профила. 

Примерно S4 B5 излиза от завода със 7,5х17 ЕТ45, за джанти 8х18 ЕТ45 ми бяха необходими фланци, също така за 7х17 ЕТ35.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си ги от европа. Според мен те баламосват.

 

http://vbox7.com/play:4568454b32

 

RS5 е с 365 мм дискове.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vossen-а е на 2 нива самата джанта а не е като традиционните които са с равна повърхност и от там мисля идва проблема със спирачния апарат..разгледай добре снимки на въпросния модел и ще видиш разликата.. Самия винтил даже стой навътре и по високо

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си ги от европа. Според мен те баламосват.

 

http://vbox7.com/play:4568454b32

 

RS5 е с 365 мм дискове.

 

Tемата не е ли за S8 2014г.?

 

въпросната S8 е с 15,7 инчови предни дискове което ще рече 398 мм  :lupe:

 

най-вероятно не го баламосват колегата....  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, това е интересно..... опасявам се , че каквото и да смятаме тук на хартия на практика няма да се окаже верно, за това аз , ако съм на колегата при последващо мое пътуване в някоя бяла държава бих изровил дилър предварително , който ги има тези джанти налични , за да се пробват на място-това е единствения вариянт според мен!

 

инак в интерес на спекулацията може и да станат може и да не станат, и най вероятно се касае за няколко мм разлика само , която пречи да влезне джантата на апарата.... щото едва ли дисковете са проблема при положение, че едни и същ диаметър джанти се предполага , че имат еднакви вътрешни диаметри /от към апарата и дисковете/ и тук 2-3мм играят решаваща роля!

Също, това че джантата е с 3мм по малък офсет не означава нищо в случая ...като гледам спиците на джантата даже изглежда да е още по изнесена навън , но както казах сме в сферата на спекулациите и само проба може да каже какво точно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от конкретния модел джанта...  може на хартия да стават, но заради извивките и/или деблината на спиците да опират в спирачния апарат  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

инак в интерес на спекулацията може и да станат може и да не станат, и най вероятно се касае за няколко мм разлика само , която пречи да влезне джантата на апарата.... щото едва ли дисковете са проблема при положение, че едни и същ диаметър джанти се предполага , че имат еднакви вътрешни диаметри /от към апарата и дисковете/ и тук 2-3мм играят решаваща роля!

 

 

Разгледах джантата и си мисля че точно вътрешният диаметър ще е проблема, има "стъпала"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този борд наистина са го направили навътре, намирам го за пълна глупост, и при това положение едва ли ще влезне през апарата тази джанта, а самия модел по приляга на някое бмв!

 

аз бих предложил колегата да поогледа и други марки, мен лично тези модели на восен не ми допадат.....и  бих потърсил джанти от Р8, РС6 и Бентли , които са директен фит, а и моделите са много по Ауди насочени!

 

инак примерно: 

 

www.acealloywheel.com/    са голяма фирма за къстъм джанти

 

www.kahndesign.com

 

www.lomawheels.com        това са истински джанти с доживотна гаранция , макар че цената им е сериозна

 

имаше и още една фирма немска основно за порше джанти , но не мога да се сетя как беше сега.....

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за помощта. 

 

Междувременно продължавам да си пиша мейли с Vossen и оттам казват, че единствените два модела, които "може би" ще паснат, са VFS1 и VFS2.

Не мога да разбера бъзикат ли ме тия хора или какво, не ми изглежда някои от тези двата модела да е по-широк от CV5, даже напротив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не намирам инфо за 19 ки на s8 от въпросния модел

Не са евтини джанти и ако не станат трудно ще се отървеш от тях..

Има реплики със същите параметри Vossen защо не направиш проба?

В Асеновград мисля че се продаваха а и така ще добиеш представа как ще изглежда

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Асеновград продават реплики на Vossen? Имаш ли някакъв линк или координати?

 

btw за 20-ки говорим тук, не 19-ки. Макар че съм виждал S8 преди фейслифта със зимни 19-ки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето обявата 

http://olx.bg/vossen-cvt-new-bmw-audi-mercedes-18-5x120-5x112-bezplatna-dostavka-i66220266

 

аз карам с такива реплики и нямам забележки от 3 години 

но не са купувани от него 

можеш просто да направиш проба или да ги видиш на живо как изглеждат

модели и цолажи съм чувал че също подържа а ако няма в момента става с поръчка 

Редактирано от stodi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за линка.

 

Ето какъв отговор получих директно от Vossen:

"The CV5 will not work because the step lip will hit the massive S8 Brakes. Its not a wheel width issue."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак аз не бих рискувал 

мисля че със сигурност знаят какво говорят

иначе 22" ще стоят в пъти по добре но с какъв размер гуми ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От европейски дилър на Восен също потвърдиха, че тези гуми няма да станат на S8 заради спирачките. Отказах поръчката, дано ми върнат парите :D

 

Последно ще купувам BBS XA, поне се продават в Европа и навсякъде пише, че са съвместими с последните S8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е хубав този модел, аз първоначално исках от него, само че черни с полирани ръбове отпред. От Порше Пловдив обадиха цена, мисля че нещо около 3200 лева за бройка :D

 

BBS-a има едно предимство, че е същия офсет (35) при половин инч по-широка джанта, тоест ще стърчи около 6мм навън. А тези са ЕТ37, т.е. 2мм навътре. Става близо сантиметър разлика.

 

Иначе ето го модела:

http://www.autonews.name/wp-content/plugins/dopwgg/uploads/tmQYPwCOLPjrPyb3xjqAS7GcFnfC7rPh1zCkQTj34EQbp53ck5MAQaN2yNk4BdRDs.jpg

 

Между другото съм харесал и тези, които много приличат на Vossen-a който исках. Но тази марка Oxigin въобще не ми вдъхва доверие, някой нещо знае ли за тях?

http://www.oxigin.de/concave-blog/images/reveal/galleries/mercedes/photo/18-Concave-graphit-Full-Polish-Hinterdreht_9.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oxigin  ги забравяш , че съществуват! изобщо такива афтърмаркет джанти според мен не са от нужната класа за едно ЕС8 ,,,,,нема ти е приятно да видиш същите джанти на още 5 коли само в Плоив примерно нали? .....струва ми се, че 8цата иска малко по индивидуал джанти, които да са по близо до самия дизайн на автомобила....ама тва са си мои съждения :)

 

тези на ББС са ок , ама някак са по като за малолитражки не мислиш ли ... на каквито ги и слагат де!

 

а тези , които постнах са оригинални 20" Ауди, ако обаче 21" ти се струват ок има от пиле мляко оти се монтират на рс6/рс7 и ги има в различни варианти и то в ибея за смешни пари ама ти сигурно ше искаш ддста ала бала и това ше ти ограничи избора! 

 

 

http://www.acealloywheel.com/mesh7-wheel-bmw-series1-audi-benz-wheels-FRS-BRZ_1_1073_op3.html

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, след като ги предлагат в размер 9.5х20, значи са ги предвидили и за по-големи колици... те BBS не са случайни :)

 

21 не искам, аз умишлено си поръчах колата с 20-ки. Не ми се рискува по нашите пътища. Отделно имам два комплекта чисто нови летни и зимни гуми, които трябва да хвърля.

 

Не ме бърка ДДС-то, цената на тези, които си постнал, е доста прилична, но искам черни с лъскавко. Проверих и аз в ибей, няма. Само едни сребристи. И титаниевите и сребристите ми стоят малко постно. Имам един приятел с новото RS6 с такива същите титан 21 цола и съм ги виждал на живо, не ми допада тоя цвят.

 

Варианта е да чакам в ибей да се появи тоя модел 20 цола черен, ама това е малко в сферата на кристалните топки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципно е така за ББС, но 19,20 са често срещани размери при направа на тунЕк на малолитражки и по стари бараки...

 

да, това за гумите го предположих - то е и логично, а варианта с ибей не е толкова лош , но лошото в случая е че искаме определн цвят на 20", което очевидно ще  се окаже рядко изпълнение, но ако не бързаш е изпълнимо....

 

на мен примерно ми отне само около 6 месеца да събера 4 предни Порше джанти  :lol: а при теб ше е по лесно малко :)

 

а какъв е проблема да се боядисат в черен цвят примерно , ако купиш титан? и ако искаш и да се полират та да станат оржинал кат на рс7!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...