Jump to content

Джанти за S8


V I P E R

Recommended Posts

@ kolio

 

Аз по-скоро ширината визирах, 9.5 инча предполага гума 265-285, което за малолитражка си е много. Задните на ГТР-а са ми 285...

 

Не че толкова бързам, но оригиналните джанти не ми допадат много и искам сега като връщам летните гуми вече да имам нещо по-така. Да, Восен-а ми беше първия избор, ама като не става - не става, какво да се прави. Гледах сигурно всички възможни сайтове и марки, след Восен-ите най-много ми харесва този BBS. Говорим нали така за по-истински марки на прилични цени, иначе бюджетни има доста, но бюджетна джанта 20-ка на кола 2000+ кг. не се слага, както ти сам каза по-горе. А по 3000 долара на бройка HRЕ също не ми допада като цифра :D

Не ми се занимава с боядисване. Аз не съм по ремонти и пригаждания, обичам всичко да ми е във вида, в който излиза от завода.

 

@ gemballa

 

ADV.1 ги гледах, но ми се струват излишно скъпи. Тия другите ми изглеждат някакви шанаджийски, нямам им доверие нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, говорех специално за този модел, който го има и за RS6, виж линка долу. И тези Hartmann се опитах да си ги поръчам от САЩ, нямало налични и нямало да има поне до юли, тоест оставаше за другото лято направо...

 

http://fourtitude.com/wp-content/uploads/2014/10/Hartmann-HRS6-091-Achtuning-wheel-336.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми допадат, а и за пръв път ги чувам. Мерси.

 

Все още чакам цена за BBS-a от българския вносител между другото, много несериозна работа, искаш да си дадеш парите, а не искат да ти ги вземат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих се придържал към оригиналните. Едни джанти освен здрави, трябва да са и еластични.

 

А тук фирмите нямат пари да затворят в стока, че да ти дадат оферта веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е много ясно, че няма да държат на склад всички модели и всички размери. Но нали трябва да имат ценова листа директно от производителя. Отделно ако нямат примерно актуална, един мейл или телефонен разговор е достатъчен.

 

Аз също работя с чужди големи фирми, такава информация получавам буквално минути след поискването й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=SATZ+BBS+XA+4X+20+zoll&_sop=15&_from=R40%7CR40%7CR40%7CR40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=BBS+XA+20+zoll&_sacat=0

 

харесай си широчина и ЕТ...

 

      

8,5x20   112   32    14,8

8,5x20   112   44    14,5

9,5x20   112   35    16,3

 

 

 

и до Пловдив 3лв на кг  транспорт!

 

 

това което не ми харесва обаче е , че е 14.5кг-16.3кг едната джанта, което страшно много за мен !

само за сравнение 19ките ми са към 9кг бр!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги намерил даже малко по-евтинко от един немски магазин.

Днес ми дадоха цена от България, но естествено са объркали размера и вместо за 9.5 са ми дали за 8.5, така че сега чакам пак.

 

Къде гледаш килограмите? И мислиш ли, че някъде мога да видя колко са тежки моите оригиналните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко му е да ги метнеш на кантарА :)  инак в един хамррикански сайт ги намерих да са 16.7кг!! не знам, много ми се виждат за съвременен технологичен хавтомобил като ЕС8!

 

много вероятно теглото на джантата да има отношение към тежеста на хавтомобила относно здравината и дуракоустойчивоста им.... инак не ми се връзва!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Джантата е страхотна. Чисто дизайнерски на твоята кола и трябва малко повече хром в джантата. Губи се така и окото бяга от джантата вместо да го привлича. Идва от това, че има отпред хром на решетката, огледалата, по вратите и завършека в джантата не е балансиран. Повече е черна от колкото хром. Може бе една идея повече хром (бели части) по джантата ще стои по-добре. 

 

CX-R%20SCHWARZ%20POLIERT_DETAIL_BLANK.pn

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е трудно да се намери перфектния дизайн за колата, още повече и да става на размер. Ако си спомняте в началото на темата, това са третия модел джанти, които поръчвам, даже да не беше четвърти.

 

Аз харесвам по-черни джанти, придават един такъв по-агресивен вид на колата.

 

Колкото до по-големи, не искам нищо по-голямо от 20 цола, затова и при поръчката оставих колата със серийните джанти, иначе имаше много хубава 21-ца ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, въпросът ми е доста генерален и може да бъде отнесен към който и да е друг модел, но ми трябва помощ и нищо не намирам из мрежата.

 

От известно време се опитвам да си поръчам джанти за S8-цата. Харесах модела Vossen VVS CV5. Стандартните ми джанти са 20х9, 5х112, ЕТ35. Тези, които искам да поръчам, са 20х9, 5х112, ЕТ32. Тоест ще стърчат 3мм навън, което е окей.

От дилъра обаче получих инфо, че тези джанти ставали за А8, но не ставали за S8. Писах на Vossen директно, оттам отговориха, че S8 имало "massive brakes" и нямало да стане тоя модел и ми препоръчаха да си взема 22х10.5 инча. Аз обаче не искам да карам 22 в България, даже 21 не искам. Опитвам се да им изкопча някаква информация защо по-точно няма да станат, след като са един и същи размер, обаче в САЩ мразят да отговарят на конкретни въпроси и просто казват "it won't work".

 

Има ли някой, който би могъл да помогне с този казус? Два еднакви размера джанти, едните стават, другите - не? Възможно ли е?

Не съм чел цялата тема, но ще ти дам директен отговор.

Когато купувах спирачната система от ес6 проверих на какви джанти стават.

Пишеше че влизат 18 и бях спокоен.

Да, ама не!

Оказа се, че влизат 18ки, но само тези от ес6 :)

Защо?

Защото "massive brakes". На еските джантите са проектирани за спирачните им системи и не са конусни от вътрешната страна, а имат вдлъбнатина по оста на апарата.

Решението ми беше да мина на 19ки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора, вече купих джанти, може да видиш снимки по-горе. Взеха, че станаха :) Но онези въпросните първите които исках, май наистина нямаше да станат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На втора страница в темата има снимки с новите джанти, на едната се вижда и със старите докато ги свалят в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...