Jump to content

Неработещи праскалки за фарове AUDI A6 3.0 TDI Quattro (4F,C6)


gurov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

имам следния проблем, а именно пръскалките на фаровете не ми работят. Самите те не се показват и не знам откъде да започна да диагностицирам проблема. Ако някой има опит с това, ще бъде супер, ако го сподели.

 

Поздрави

Редактирано от gurov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо сканирай колата за грешки ,след това гледаш за изгорял бушон и най-накрая през левия подкалник погледнете дали помпата за фаровете работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми беше горнала помпата, но почнах от Мейле  през Феби и най -накрая купих оригинална като само тя успяваше да надуе пръскалките нагоре....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми беше горнала помпата, но почнах от Мейле  през Феби и най -накрая купих оригинална като само тя успяваше да надуе пръскалките нагоре....

И аз имам същия проблем с неоригинална помпа и работи не повече от една 1 сек. и  спира,  ако взема оригинална дали ще се оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Кодирай колата за ксенон без пръскачки и изкарай бушона.

Ако така не става, другия вариант е да откачиш маркуча на на пръскачките на фаровете и да го затапиш с болт. 100% ефективно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен дясната излиза не всеки път и когато проработи не излиза до край.На практика не върши работа.Въпрос ми е някой дали може да каже дали да си играя да ремонтирам или да поръчвам наво.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си купувайте афтърмаркет помпи за пръскачки, просто не работят. По-добре няква втора употреба от колкото тия боклуци феби меби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисълът от изкарването на бушона след кодинг за биксенон без пръскалки. Аз зимата ги спирам през VCDS без да бутам бушоните и не съм имал някакви ядове до момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги използвам темата да питам преди ъпдейта при Стефан трабваше да задържа лостчето и тогава се пускаха,а сега винаги когато фаровете са пуснати и натисна леко лостчето се активират.Има ли начин да си го оправя както си беше? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от ъпдейта.

Ако караш на дневни светлини, през деня не се пускат пръскалките на фаровете, освен ако не задържиш лостчето.

В момента когато ти се пуснат фаровете (ксенонът, ако си с такъв), при първото натискане на лостчето, ти се вкл и измиването на фаровете. 

При всяко следващо натискане трябва да задържиш ако искаш пак да се измият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...