Jump to content

Моля за помощ при избор за покупка на нова кола - А3/А4 след 2005г


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 Планирам покупка на първия си личен автомобил, единственото, което съм карал в БГ е А4 седан от 1995г. и дали от навик или естествена симпатия, но това е единствената марка, която наистина харесвам ( хич не разбирам от автомобили, но сравнявайки Ауди с BMW, Toyota, Honda, Ауди са ми фаворит)

 Живея и работя в София, карам редовно на къси разстояния и трябва постоянно да паркирам бързо някъде и не винаги има място, та затова първоначално се бях ориентирал към по-компактната А3-ка, модел след 2005г. с 4 врати, но тъй като автомобила трябва да го ползвам и за работа и понякога возя клиенти, познати и колеги ме съветват пак да се ориентирам към А4-ка, защото е по-голяма, изглежда по- престижна, не изглежда по- скъпа от А3и т.н., макар, че е по-голяма и трудна за паркиране.

Може ли да ме ориентирате и посъветвате:

А3 или А4:

1. - Кое е по-евтино за поддръжка?

2. - Кое е с по- евтини части?

3. - Кое е по- надеждно?

4. - Към кой двигател да се ориентирам?

5. - Кой е с по- малък реален разход на гориво?

6. - Кое от двете по- надеждно за нашите пътища.

Надеждността ми е топ приоритет,  макар че разбира се като всеки млад човек първо се хвърлям по визията на автомобила. Икономията също не е на последно място.

 Пращам 2 линка с пример за автомобилите, които ми харесват, поне на обява :

А3 - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11418503753261233&slink=8vf9k9

 

А4-  http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11419102501723008&slink=8vf8ei

 

Бюджетът ми е до 14000BGN

Благодаря предварително!

Редактирано от nnafori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че е по-сигурно ако взема кола от съфорумец, нали? :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се даде точен отговор на тоя въпрос:) Никога нищо сигурно няма.....не е задължително и да има:)  Форумна или не......гледаш, преценяваш и...... избираш най-малко амортизираното доколкото можеш да определиш:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно защо тази А4 е цялостно пребоядисана,тук ми намирисват много нещата за някой по сериозен удар или нещо от сорта.Никой не си пребоядисва така цялостно колата ей така просто от кеф.Поставям се на място на купувач и като прочета това в дадена обява направо е отблъскващо.Колега имай си наум за такива цялостно пребоядисвани коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да я е била градушката.!По добре пребоядисана отколкото цялата в забележки.За мен това си е бонус от около 2000лв.Имам един приятел маняк дето си пребоядисва колата почти всяка година,така че това не е определящо дали е лоша или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обмислям есента да пребоядисвам цялостно нашата! Всичко по ламарините е здраво.......обаче се насъбраха какви ли не драскотини, следи от удари с камъчета, едно леко ужулване по невнимание........    6-7 детаила са.....което е повече от половината кола като площ! По-добре цялостно да я пребоядисам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е цялостно боядисана, без да има удар.Просто исках да сменя цвета.Така че това не е основание върху което да се правят изводи.А и не съм я минавал по каско, платих си като поп.Кеф цена няма :)

И за да не излезе че лъжа ей го на http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=165737&page=4#

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това си е, човек като разбира :)На мен въобще не ми направи впечатление това за цялостното пребоядисване, но ще го имам  предвид, а и със сигурност ще взема с мен човек по-'разбирач' да помага, а и смятам до месец да съм закупил вече. Може да посетя колегата с тази А4-ка.

А относно тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11422524078854743&slink=8vuc6h

какво ще кажете?

Редактирано от nnafori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е цялостно боядисана, без да има удар.Просто исках да сменя цвета.Така че това не е основание върху което да се правят изводи.А и не съм я минавал по каско, платих си като поп.Кеф цена няма :)

И за да не излезе че лъжа ей го на http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=165737&page=4#

+1.

Мен такива коментари като горния ме отказват да си пребоядисам моята в друг цвят. Един ден като я обявя за продажба може и тоталка да се изкара. :) Не виждам какъв е проблема, даже е плюс, както споменаха колегите.

Моята кола също има доста пребоядисани детайли без нито един удар, както съм сигурен, че и 90% от колите са така.

По-хубаво ли щеше да е ако продавача беше писал, че е с оригиналната боя, както правят много джамбази?

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българина е неверник и никой не може да повярва че си дал едни пари за са си освежиш колата просто

Не знам тези глупости до кога ще се обсъждат

Явно по-добре да е купиш с изгоряла от слънцето боя удари от камъчета и кво ли не

Ама боята да е оригиналдЪ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, А4-ката е моя...пребоядисах я защото имаше доста насъбрани драскотини + няколко леки вдълбнатини от градушката. Обслужвам я при Мишо, наскоро ми надраха цялата дясна страна с ключ и не мога да я продам в това състояние. Честно казано не ми се разделя с нея и съм 50:50 за продажба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига с глупостите,искате да кажете с тези постове,че които иска да си продава колата трябва да я пребоядиса и следващия да кара все едно е нова кола,това е несириозно просто,ще дам близо над 1000 лв.ей така от "Кеф" да си пребоядисам цялостно колата и след това ще я продавам.Не искам да обидя никой от колегите които са си пребоядисали колите,нито колегата който продава въпросното Ауди,което наистена изглежда добре,но повечето купувачи разсъждават сигурно като мен.Как ще ме убедите,че дадена кола която е пребоядисана за "Кеф" наистена е така или не е претърпяла някакъв инцидент и затова се е наложило.Просто живеем в такива времена и затова всичко е под съмнение.В крайна сметка всеки сам си преценява в какво да вярва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще ме убедите,че дадена кола която е пребоядисана за "Кеф" наистена е така или не е претърпяла някакъв инцидент и затова се е наложило.

Имаш каско, боядисват ти я "безплатно", къде е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига с глупостите,искате да кажете с тези постове,че които иска да си продава колата трябва да я пребоядиса и следващия да кара все едно е нова кола,това е несириозно просто,ще дам близо над 1000 лв.ей така от "Кеф" да си пребоядисам цялостно колата и след това ще я продавам.Не искам да обидя никой от колегите които са си пребоядисали колите,нито колегата който продава въпросното Ауди,което наистена изглежда добре,но повечето купувачи разсъждават сигурно като мен.Как ще ме убедите,че дадена кола която е пребоядисана за "Кеф" наистена е така или не е претърпяла някакъв инцидент и затова се е наложило.Просто живеем в такива времена и затова всичко е под съмнение.В крайна сметка всеки сам си преценява в какво да вярва.

Не колега,просто живеем в такава страна с такива хора които мислят като теб!

Точно щото мислят така ще им се падат такива коли :)

Нищо лично не се засягай това е масовката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не виждам проблем в пребоядисването,по каско може.

Такива изказвания,че щом колата на колегата е минала през боя не става-без коментар.

А в Бг пътищата са идеални,и капаци и други тенекии са очукани още първата година,като влезе колата отвън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми че темата се е развихрила, но може ли да ми помогнете с първоначалните въпроси за А3 vs А4 :)

А3 или А4:

1. - Кое е по-евтино за поддръжка?

2. - Кое е с по- евтини части?

3. - Кое е по- надеждно?

4. - Към кой двигател да се ориентирам?

5. - Кой е с по- малък реален разход на гориво?

6. - Кое от двете по- надеждно за нашите пътища.

Надеждността ми е топ приоритет, макар че разбира се като всеки млад човек първо се хвърлям по визията на автомобила. Икономията също не е на последно място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нито един от тези въпроси не може да се даде категоричен отговор! Това са 2 съседни модела от 1 марка насочени за различни сегменти от пазара. Някои от двигателите помежду им са едни и същи, други са просто същите с леки изменения. Частите са части - еднотипна скоростна кутия за едната надали е по правило по-скъпа от за другата, а консумативите са си консумативи.

Най-важното обаче - съзнаваш надявам се, че говориш за 2 теоретични, недефинирани автомобила на близо 10 (десет) години, нали!?

Е, а кажи как би могъл някой с нормални човешки способности, без специални гадателски умения, да ти каже дали А4 на 140 000км каран и поддържан от турчин би бил по-надежден от А3 на 200 000 км каран от жена и поддържан в сервиз на Ауди??

Ами какво правим ако пробегът е наобратно? Ами ако едната е карана в Италия, а другата в Германия? Ами ако едната е вече от 5г. в БГ и е минала през 3-ма търговци, всеки от които си е оставил пръстите някъде?

Безброи променливи в уравнението!!

Избираш си модел спрямо нуждите и преференциите (честно казано за млад човек без деца не виждам как А4 може да е фаворит, но разбира се въпрос на личен вкус) и след това драпаш да вземеш възможно най-запазен екземпляр, като аз бих сложил като приоритет номер едно не двигателя, годината и екстрите както нерядко се прави наивно, а пробегът!! Той е най-определящ за състоянието и бъдещето на една кола! Ако вземеш кола на неизвестен, превъртян пробег за тъничка цена, надеждността оставяш само на тотото и на нищо друго!

Това е динственият възможен подход.

От въпросите ти някой може да направи 2 докторантури и пак няма да има отговор в заключението! Те биха могли да бъдат отговорени и то пак само частично ако говорим за покупка на чисто нови автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е писал с конкретно питане а Вие почнахте да спорите кой защо си е боядисал колата

По въпросите моето мнение е за А3 по евтина поддръжка по нисък разход ,кое е по здраво вече е относително кое как и къде се кара , но пак клоня към тройката

Цъкнах в познатите ни саитове и тази ми се стори много прилична , а и е регистрирана ако и километража и е реален (което може да се провери) си заслужава да се види на място

http://www.cars.bg/c949431

Някой кокега ако я е гледал да каже впечатления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да тази изглежда ок!

Километрите може да са реални ако е така излиза че първият собственик е минавал по 22 500км. На година!

Което е нормално за кола от класа на А3...

Предполага каране повече градско

Определено заслужава да се види!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относително постна от към екстри - извън факта, че е Sportback и че благодарение на годината си е с двоен DIN Concert - фарове за мъгла, FIS, радио-часовник, релси на покрива, мрежа под кората в багажника... това е.

НО, коелгата е прав, че има напълно реален шанс километрите да са реални, което само по себе си я прави интересна, още повече, че е явно е внесена от Берлин съвсем скоро и се продава от частно лице! А вече човек трябва да си прецени дали му се нрави такъв пробег според това каква готовност има да влага в нея за вбъдеще и колко и по колко мисли да я кара... 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете,колегата да си вземе цялостно пребоядисана от "Кеф" и с Кеф да си я кара,защото тя е като нова,километри и другите неща сигурно ще са без значение.Тук всички в тази тема се опитаха да кажат,че колите си ги пребоядисват ей така просто за Кеф,щото няма къде да сложат някакви си симешни и излишни 1000,1200 лв.,защото по каско за да ти пребоядисат цялостно колата,трябва да си имал доста сериозни инциденти,те застрахователите не пребоядисват ей тъй цялостно 7а Кеф за без нищо,нали се сещате.А по въпроса на колегата,какво Ауди да вземе,е да си прецени спрямо бюджета с който разполага,техническо състояние и вид на самия автомобил,по принцип А3 е по евтина за подръжка само от към ходовата част,всичко друго е на кантар.Айде със здраве и дано колегата си вземе свястна кола.А за пребоядисванията той сам да си преценява,дали да е прясно пребоядисана тукашна или натурална от чужбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...