Jump to content

Моля за помощ при избор за покупка на нова кола - А3/А4 след 2005г


Recommended Posts

Тази бургаската А3 наистина изглежда добре, ама много далече..

:) днес ще си пробвам късмета по 1-2 автокъщи (Симауто, Аутотехника и Еуратек), а след това съм набелязал и няколко частни обяви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази която е постната малко по-горе и се обсъжда е на колега от форума. Има тема в раздела купува/продава стои от около 4 месеца може и повече не съм сигурен ето я и темата http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=165808 та ако решиш може да го поразпиташ по-подробно предполагам няма да излъже или да прикрива нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Поради лични причини последният месец не съм имал време да гледам коли, но сега се връщам към търсенето защото до Великден трябва да съм закупил вече.

Какво ще кажете за този екземпляр:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11427297006274126&slink=98edrf

За тази автокъща има предимно добри отзиви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За автокъщата не мога да кажа нищо, иначе колата според мен си заслужава да се види!

Изглежда доста прилично, цената звучи относително адекватно за тези параметри. Километрите спрямо годината също звучат реалистично.

1.9 TDI е известен с надеждността си. От снимките само няколко забележки:

  • Задната чистачка е провиснала, вероятно има проблем в механизма/рамото/моторчето
  • Колата няма външен S-line пакет противно на (допълнително сложените) S-line лепенки на вратите. Само вътрешен.
  • Тая изкарана така грозно п**ка на таблото не ми е ясна. Касетофонът седи накриво и навън благодарение на нея. Вероятно обаче може да се махне без трайни последици.

При всички положения според мен е нещо, което си заслужава да се погледне (а повярвай ми - много рядко стигам до това заключение при коли на БГ пазар).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради лични причини последният месец не съм имал време да гледам коли, но сега се връщам към търсенето защото до Великден трябва да съм закупил вече.

Какво ще кажете за този екземпляр:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11427297006274126&slink=98edrf

За тази автокъща има предимно добри отзиви?

Тия са страшни мангали  и не им вярвай на нито една дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За автокъщата не мога да кажа нищо, иначе колата според мен си заслужава да се види!

Изглежда доста прилично, цената звучи относително адекватно за тези параметри. Километрите спрямо годината също звучат реалистично.

1.9 TDI е известен с надеждността си. От снимките само няколко забележки:

  • Задната чистачка е провиснала, вероятно има проблем в механизма/рамото/моторчето
  • Колата няма външен S-line пакет противно на (допълнително сложените) S-line лепенки на вратите. Само вътрешен.
  • Тая изкарана така грозно п**ка на таблото не ми е ясна. Касетофонът седи накриво и навън благодарение на нея. Вероятно обаче може да се махне без трайни последици.

При всички положения според мен е нещо, което си заслужава да се погледне (а повярвай ми - много рядко стигам до това заключение при коли на БГ пазар).

Moonland, надявах се, че ще пишеш, понеже забелязах из форума, че наистина виждаш ''малките детайли'' по обявите :)

Ще отида да я видя, като взема предвид посочените забележки. Единственият коментар, който не ми хареса е , че цената е адекватна :D  . Да, 2008ма е, но не е новия фейслифт, предполагам този модел е все още помпа-доза, а не common rail, 105кс. е.. а и все пак хората за тези пари си купуват BMW-та 5-та серия.. таа надявам се на коментар :)

Относно автокъщата - също нямам мнение за тях от опит, просто забелязах, че има повече позитивни отколкото негативни мнения за тях, което е изумително, имайки предвид 99% негативните коментари за абсолютно всяка българска автокъща и нашенската народопсихология, че всеки се опитва да ни прекара и прецака ;)

До другия колега - какво е станало, че смяташ така за тези?

Редактирано от nnafori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив - цената е дори леко ниска ако параметрите са реални, а който иска да си купува и S-класа за 15 000 лева...

Не е фейслифтова, но е с дизелов двигател, на 6 години, 136 000 км, екстри или поне вътрешен S-line...

Ако клекнат с цената за мен би значело, че има нещо гнило.

Няма 1.9 TDI CR. Всички са PD.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А това, че е PD си е минус спрямо по- новите след 2008-ма с CR, нали?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11426932433076272&slink=98mwvi -

 

Тази също ще отида да я видя, направи ми впечатление, че за пръв път видях обявата началото на Януари, а е все още валидна - това автоматично да го смятам, че има някакъв скрит проблем, нали?

Редактирано от nnafori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11426932433076272&slink=98mwvi -

 

Тази също ще отида да я видя, направи ми впечатление, че за пръв път видях обявата началото на Януари, а е все още валидна - това автоматично да го смятам, че има някакъв скрит проблем, нали?

Тази е яко цигания за мен. Отделно с това китайче, надписа 3.0ТДИ и този ремус....

 

1. - Кое е по-евтино за поддръжка? Нещата са на кантар, може би на А4 е една идея по скъпа

2. - Кое е с по- евтини части? Горе долу както при 1)

3. - Кое е по- надеждно? Зависи от конкретната кола

4. - Към кой двигател да се ориентирам? Ако гониш нисък разход 1,9ТДИ или 1.8Т и евентуално ГАЗ

5. - Кой е с по- малък реален разход на гориво? Определено 1.8Т на газ от към пари,

6. - Кое от двете по- надеждно за нашите пътища. И двете са достатъчно надеждни

 

Според мен търси Б7 1.8Т, слагаш гаС и заспива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Nnafori

CR е без съмнение по-добре от PD, но PD само по себе си не е лошо и няма проблем, просто известни недостатъци.

Както писах обаче не съществува 1.9 TDI CR при A3 8P, единствено 2.0 TDI CR (след фейслифта).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен
Видях в публикациите, че колегата @AudiFan0000 е препоръчал обявата на моето Ауди за което му благодаря

Видях и другите две обяви които колегата си е харесал, освен белезите които е забелязал @Moonland гледам, че има сложена голяма пласмаса за номер

която скрива оригиналния прорез за номер гаранция за Италианка и при това положение цената и е доста надута

За втората обява това 3.0 ми изкара очите "Бааа МаАму совалка "

Моя съвет е не гледайте една обява кога е публикувана това не винаги е гаранция, че автомобила е проблемен аз съм пуснал моята за продаване от ноември месец и към този момент само веднъж са ми звънели за коментар на цената, а колата я кавам всекидневно и не ми е дала проблем до сега

След този пост очаквам напатките на колегите " ее как само сам си я ракламира :) "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените в Италия не се различават коренно от тези в Германия. Отново казвам - изхождам от реални парсметри. Ако колата е на 200 000+ км и превъртян километраж - надута е цената, да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11426932433076272&slink=98mwvi%C2%A0колега това ауди го гледах няма смисал да ходиш. колата е в перник.  всичко по нея е лепено и преправяно. трагедия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, много благодаря за коментарите!

Утре отивам да видя тази на 15500 от Боми Ауто. Ако до Великден не капарирам нещо, ще се прибирам към Плевен и мога да разгледам какво има там, а днес забелязах ето това предложение - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11427805724704872&slink=99wprm  . Аз не разбирам, но предполагам цената е ниска, понеже вече е на 10 години, всичко останало без цвета също ми харесва. Какво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направо забравих да пиша - видях онзи ден А3-ката от тази автокъща Боми Ауто - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11427297006274126&slink=9bg2di .

Това наистина беше най- добре изглеждащата А3-ка, която съм виждал, особено в сравнение с тези в Горубляне :) Снимал съм някакви по- детайлни неща, споделям линк -https://www.dropbox.com/sh/5gigoummohb82q2/AAC-Y-GvJKCesDHusYtUoBOja?dl=0 .

Човекът, който дойде да я отвори я запали, тръгна нанякъде и ме остави да я гледам, ама аз какъвто съм разбирач и 1 час да бях останал, пак нищо нямаше да разбера, отварях, пипах, отварях, затварях... абе много ми хареса :D  

На въпроса дали може да я закараме за преглед в сервиз ми отговориха 'да' и ми предложиха 'Volskwagen са най- наблизо, ще съдействаме'. Под Volskwagen имат предвид Порше София Юг, които са на 100м. от тях. Точно това ме притеснява, дали ако я закараме там, макар и да са официален сервиз, дали ще бъдат обективни от сервиза и няма да прикрият нещо, само защото колата им я карат 'съседите' ?

Другото, което ми направи впечатление е, че имат навика да качват някакъв автомобил на поне 9-10 % по- висока цена от останалите и постепенно свалят по малко. Преди 2 месеца продаваха една двуврата А3-ка , която почнаха на 12900, след около 20-тина дни беше на 12200 и последно като проверих вече я нямаше. Та и тази я свалиха от 15900 първите 2-3 дни на 15000 сега.  Което мен някак си ме удовлетворява разбира се :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не са ти отказали проверка в сервиз върви да я провериш,но ако се притесняваш че ншщо няма да разбереш си вземи човек с теб,който да отбира от тези неща,нали ще присъствате в сервиза на диагностиката,ако има нещо фрапиращо и стряскащо като голяма нередност и проблем,който се отстранява с доста пари се махаш и това е ,освен ако не са съгласни да ти отбиват от цената за откритите пробеми,ако същетвуват такива.Относно постоянно променящите се цени по обявата мога да ти кажа,че доста автокъщи правят така,просто пробват с по-голяма цена за определено време и ако клъвне някой продават с добра печалба,ако ли не след известно време свалят от цената за да има интерес и търсене,просто това е търговията,докато накрая заковат на парите които искат да получат за да спечелят.Успех колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...