Jump to content

Смяна на Chorus към Ауди Concert ?


svoenraven

Recommended Posts

Ти какъв преходник ползваш, чист ISO към Fakra, нали (не тези с външното фантомно захранване). Да, не трябва да ти дава верига между оплетката и сърцевината. Заради това, RNS-а спира захранването към антенния усилвател и записва "Short to Gound". Виж да не си смачкал вътрешното краче във факра конектора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Правилния преход е. Кофти обаче, че ти дава верига м/у оплетка и сърцевина. Знам че не са евтини, но пробвай с друг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм търсил в БГ, но уви.....


Въпреки, че до сега не съм се сещал да отскоча до "стинката" (ТОНИ-СЮД). Той винаги ме е изумявал, какви неща изважда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих го колега ,бръкнах с една игла вътре и явно съм разместил пластинките ,защото спре да свири на верига вече . Вече имам радиа . Мерси за помоща и съветите колега. Поздрави и приятен уйкенд от мен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Колеги, искам да направя абсолютно същата интервенция на моята кола, като тази от темата. Но нищо не разбирам и бих си платил на някой, който знае какво и как се прави. Може ли да ме насочите към някой, който се занимава с такива неща ?

Моето радио е това: 180100555.jpg

Искам да си сложа това: Audi Concert II+ MP3/CD гр. Банкя - image 2

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое те затруднява в цялата работа?

Ако всичко ти е подготвено за преминаване от единичен към двоен дин,остава ти само да прехвърлиш един пин от буксата.

С което вярвам ще се справиш,и аз като  тебе не разбирам от ток и жица но се справих ,разбира се с насоките от @bsdnikolov

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от най-сръчните колега,  а и нямам много време да се занимавам. Затова предпочитам да си платя за услугата и някой да ми го направи.

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и освен това, за да премина от DIN1 на DIN2 трябва да се режат поне 2 неща. Баси, трябваше да си взема кола с RNS-E направо. Ама, тук ме заблудихте, че екстри лесно се наслагвали. Лесно се наслагват, ама друг път.

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Да изтупаме малко прахта от темата ... 

 

Здравейте, колеги ! Имам едно питане към вас, аз съм с Ауди concert с касетка от хубавите, на които не им се разваля копчето за звука, но искам да сложа ауди concert с CD. Има ли нещо, което да преправям или всичко е plug and play ? Един познат ми каза следното нещо, не знам длаи е вярно :  " Първия е нормално връзване, а втория е по Кан шина. Ако го сложиш няма да работи подсветката на копчетата, и като даваш на контакт няма да тръгва и респективно да гасне. Също така след 60 минути работа ще се гаси само.  " Не знам дали това е вярно

  Аз тайно се надявам от концерт с касетка към концерт сд да е по-лесно от колкото от Chorus-a към Concerta.

  Моля за всякакви мнения по темата ще са ми от полза !

koncert 1.jpg

koncett 2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги, аз имам същото питане като на колегата plamenkooo. Искам да уточним plug and play ли е задачата или има допълнителни усложнения?

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам колега, но питането ми е дали при преминаване от този по-стар concert към concert ll+ процедурата е идентична както при преминаване от chorus към concertll+ или е по-опростено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За преминаване от DIN1 към DIN2 трябва ли да си търся и нова централна конзола, която да е за ДИН2, защото някой колега по-горе беше споменал, че е рязал нещо, за да се напасне ? Разане на климатроника отстрани и пепелника, за да паснат.... 

 

справка: 

 

Редактирано от plamenkooo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панела на климатроника е единственото нещо което може да се отреже с цел да се спести смяната му.

 

P. S. В процедурата има и едно рязане на капака на пепелника.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, намерих concert ll+, но без код. Това е номерът: 8P0 035 186 S - 8P0035186S

Въпросът ми е може ли да се подкара, без този код да е наличен, или да не гледам такива без кодове?

Поздрави и хубав уикенд!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
На 19.02.2015 г. at 9:08, bsdnikolov написа:

Радиото ти в момента отзад изглежда така:

 

audi_a3_concert_head_unit_rear.jpg

 

Едното е антенен вход, а другото (Diversity) е комуникационен изход. Или обяснено по-просто:

Колата ти има 4 антени, докато радиото ти има само един антенен вход. Нещо трябва да избере коя антена да подаде радио сигнал към радиото. Това се извършва от Diversity модула, който се намира в петата ти врата. Но този модул сам по себе си не може да реши коя антена приема най-чисто. Това решение може да вземе само радиото. За това, двете са свързани чрез Diversity кабела. По този кабел, радиото казва на избирача в петата врата на коя антена да премине.

 

Обаче, радиото което искаш да сложиш е с 2 антенни входа:

Concert_II.jpg

 

Уловката е, че тук вече Dyversity модула вече не се намира в петата врата, а в самото радио. Или: радиото само преценява коя антена е с по-добър сигнал и ползва сигнала от нея.

 

 

 

Привет,да повдигна темата с няколко питанки. 

Смених колата,и правя същата врътка минавам от  Concert II към  Simphony II+.

Тук вече стана по сложно отколкото предния път,тъй като си имам Diversity модул след слагането на Simphony-то радио прием никакъв.

Та махнах корите на задната 5-та врата както беше споменато,че се намира там да го видя този  Diversity модул но не го открих.

Да не би да е на друго място А4 Б6 Авант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже имам антеннен усилвател от А3 не е ли възможно да го сложа на мястото на  Diversity модула, и да се закачи за  неговия кабел към радиото?

Diversity модула вече е излишен и да го махна и да го оставя е все едно,нали така?

8_P_Antenna_10.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...