Jump to content

Смяна на Chorus към Ауди Concert ?


svoenraven

Recommended Posts

Здравейте,

Аз също съм се подготвил за подмяна на concert 2 с  concert 2+ , липсват ми само кабелните преходи, но чух противоречиви мнения, че нямало да работи подсветката , няма да се изключва при изваждане на ключа и тнт. 

Колата е ауди а3 2006г.

concerta e 8p0036186P

Ще има ли найстина такива проблеми?

 

 

Редактирано от liudmil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз също смених колега Concert 2 еденичен дин с Concert2+ двоен дин на Ауди А4Б6,ползвах същата тема за букси,антени и преправки по буксите,всичко стана тип топ,работи си подсветка,показва си на Фис дисплея,изключва се от контактния ключ(благодарско на колегата bsdnikolov)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също много ми е помагал, дано и сега се отзове?.

Така буксите ги закупих, направих интервенцията с пина описана малко по нагоре в темата и сд-то тръгна.

Обаааче

1.Няма подсветка

2.Не се показва на фиса, вероятно защото имам два пина, от старият плеър, които не бях включил в новия, тъй като не знам къде.

3.Колоните са вързани като две, а не като 4ри.

 

И сега, моля за помощ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм, че си си купил евтиния преходник, който няма 20 пиновата букса по която е CAN-a и задните колони. Подмени преходника с такъв от 35 лева (не от 16) и всичко ще тръгне. Евтиния преходник е само с две букси от към старата ти инсталация, докато този който ти трябва е с 4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще трябва да те разочеровам?, преходника е 4 букси, но инсталацията ми е само с 2, и преди време с твоя помощ поставихме 2 пина директно в стария плеър и така изкарахме сигнала до фиса от старото сд.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре. Вече си спомням колата (няма как да помня всички ;) ). Ти по презумция нямаш и задни.

За FIS-a, защо не свърза двата пина на CAN-a в преходника, там където ги бу вързал на старото радио?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-ти пин CAN high, 6- ти пин CAN low. А най-добре като си при колата да ми се обадиш (имаш ми телефонът). По-лесно е като си говорима докато те питам какво виждаш.

Ама това утре, че днес вече е ракиено време.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така колеги, след като послеушах bsdnikolov и включчих пиновете за canh и canl подсветката и фиса доидоха.

Сега ми трябва помощ как да разделя говорителите на предни и задни, в новия преход забелязах че няма пинчета за само 4 , както излизат от старото радио.

Ето така изглежда моята букса за говорителите в момента.

И междувременно се натъкнах на ето тази букса за някакъ бутон вероятно и ето този срязан и обезопасен кабел, отиващ някъде зад жабката.

P_20180317_181020_vHDR_Auto.jpg

P_20180317_181032_vHDR_Auto.jpg

P_20180317_181859_vHDR_Auto.jpg

P_20180317_181911_vHDR_Auto.jpg

P_20180317_181917_vHDR_Auto.jpg

P_20180317_181855_vHDR_Auto.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах го и всичко работи.

Явно и аз съм бил сhorus защото радио хванах с моята антена, но ми изписва грешка за антена на vcds.

Остава само да разделя колоните, тъй като в момента са свързани като две.

Но не знам как да ги подредя на concerta, гледам му схемата но не пише има ли пинчета за задни колони.

Колкото до червения кабел, не е срязан, а завършва с пинче като за букса и влиза зад кутията с филтъра за купето.

Давайте насоки?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах го и всичко работи.

Явно и аз съм бил сhorus защото радио хванах с моята антена, но ми изписва грешка за антена на vcds.

Остава само да разделя колоните, тъй като в момента са свързани като две.

Но не знам как да ги подредя на concerta, гледам му схемата но не пише има ли пинчета за задни колони.

Колкото до червения кабел, не е срязан, а завършва с пинче като за букса и влиза зад кутията с филтъра за купето.

Давайте насоки?

Този преход за факрата къде трябва да бъде поставен, ако е багажната врата, от него до радиото трябва ли да се пусне друг кабел.

Обяснете го малко по простичко моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ситуацията е следната, в централната конзола няма кабел с факра конектор.

В багажната врата съм снимал този модул за антените.

Какво може да се направи, ако изобщо можа нещо да се прави.

И как да свържа колоните за да мога да ги деля и на задни и предни.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...
На 23.02.2015 г. at 18:47, bsdnikolov написа:

Ето и какво искам да направиш:

 

Това е прехода сега.

 

Step00.jpg

 

Пин 11 съм го заградил в червено. Него трябва да извадиш.

 

Step01.jpg

 

Ето така трябва да изглежда вече буксата:

 

Step02.jpg

 

Изваденото кабелче го срежи някъде по-далече от буксата. В ръката ти ще остане нещо такова:

 

Step03.jpg

 

Заголи изолацията.

 

Step04.jpg

 

От този пин излизат двата червени кабела, нали?

 

Step05.jpg

 

Избери си единия и му заголи изолацията. Най-лесно става със запалка. Нагряваш докато се размекне и с нокти заголваш. Трябва да получиш нещо такова:

 

Step07.jpg

 

Превържи към него кабела, който измъкна от пин 11 (да не забравиш после да го изолираш :hilezh: )

 

Step08.jpg

 

Виж сега пин 16, който е ограден с червено. В него трябва да влезе извадения пин.

 

Step09.jpg

 

И накрая, буксата на прехода трябва да изглежда така:

 

Step10.jpg

 

 

За сега това, а като се прибера в къщи, ще обърнем внимание и на AUX-а.

 

На 23.02.2015 г. at 18:47, bsdnikolov написа:

Искам да помогна и на други хора които искат да видят снимките от този пост.

Щракнете ги с десен бутон и ги отворете в нов процесор после редактирайте линка от .org на .cc

Това е всичко 

 

Редактирано от sed1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...