Jump to content

Какви гуми за 18'' джанти?


dexter1

Recommended Posts

Колеги купих си джанти 5x112 ET42 8J 18" Гледам, че оригинално за АУДИ дават 235/40/18. Каква е възможността гумите да са поне на 45 височина в тези 18-ки?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 387
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Гумите са 245/40/18, пише ги на капачката за резервоара, което ще дойде малко по-високо от 235/40, но не знам къде ги гледаш тия грешни размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

средната цифра е процент от широчината, което ще рече, че 40 процента от 245 мм е по-висок борд от 40 процента от 235мм

 

235/45/18 за мен идва много по-висока гумата и аз никога не бих ги сложил - почти 2 см по-висок борд. Вероятно ще се събере и няма до опират. Не знам какви са ти съображенията, но голяма част от тях можеш да ги преодолееш, като минеш на 17 цола.

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да подкрепя последното мнение - 245/40/18 - първото число ширина в милиметри, второто е височина на борда в процент от ширината, третото е цолажа.

Така че 245/40/18 си е с 4мм по-висок борд от 235/40/18.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам приятел, който роботи в сервиз за гуми. От него знам, че по широката гума е малко по висока. Пример: 235/40/18 и 245/40/18 - 245/40 е по висока независимо, че са на 40 височина, предполагам разликата е много малка. Моята я карам с 245/40/18, като разход ми дава 7/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че гумата е широка, не значи че ще е висока или ниска. Нещо не си разбрал точно твоя приятел, не вярвам той да не е наясно с тия проси размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като теб го попитах същото. Той ми обясни: Колкото по широка е гумата е много-малко по висока. Самата широчина дава и малко височина и ми даде подобен пример на този който посочих аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

235 * 40% = 94

245 * 40% = 98

 

Не е ядрена физика.. например 235/50 е по-висока от 245/40, нищо че е по-тясна.

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За да изкривиш оригинални 18-ки си трябва мерак!

Аз усещам разлика между цолажите, зимни и летни гуми.... някои колеги казват, че е едно и също....

 

Подготвил съм един комплект за лятото, но с 245/45/18, с надеждата да е почти като 17-ки! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 16-ка джанта да е,пак може да я намекичиш,пътищата са дроб-факт.

Ако си решил да слагаш,слагай-А6-цата и ходят много добре големи джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...