Jump to content

Какви гуми за 18'' джанти?


dexter1

Recommended Posts

  • Отговори 387
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Малко наизуст си ги говорите нещата, разликата в километража ще ти е поне 10км при скорост 100км/ч. Разхода е по-висок и колата върви по-малко. Усеща се. И на 17ки и на 18ки при тва на 3.0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в магазина не са свършили разбира се, но нещо друго е на свършване и не стига за магазина, за това съм написал "че ще опитам" имам в предвид втора употреба.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са някакви митове според мен. Аз карам с 225/55/16 и на тунела на Люлин радарите, които показват скоростта, са 1:1 с това, което показва ФИСа.

 

За скорости над 160-180 може да има отклонение.

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сравнявам с показанията на GPS-a, който имам. Винаги имам отклонение от 4 км. докъм стотина - по-нагоре разликата достига и до 7, че може и повече (не съм се взирал след 240 в навигацията). Това с гуми 225/55/16

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си прав. Тази навигация ми показваше разлики и със старата ми кола...пък отново бях със стандартен размер гуми ;) Те май нарочно километражите показват по-малко (някъде го бях чел).

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега на път към вилата реших да срявня километража с gps-a на телефона, докато е още с 16-ките (225/55/16), и резултата беше: при 60км/ч разликата беше 1км/ч, при 90км/ч беше 2-3км/ч, а при 150км/ч - 7-8км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно, измерването на скоростта става с доплеровия метод, а той се и използва както в GPS сателитите така и в радарите. А в днешно време точността на сателитите за обществени нужди е доста висока - няколко метра за местооложение и до десетата за скоростта. Така, че бих казал, че е доста точно стига скоростта да е почти постоянна през последните 2-3 секунди.

Другото точно е VCDS.

Аз като си мерих колата преди време и трите (VCDS, GPS/телефон и скоростомер) даваха различно  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега на път към вилата реших да срявня километража с gps-a на телефона, докато е още с 16-ките (225/55/16), и резултата беше: при 60км/ч разликата беше 1км/ч, при 90км/ч беше 2-3км/ч, а при 150км/ч - 7-8км/ч.

Точно това имам предвид. Значи при 260 ми е давало сигурно над 10 км/ч отклонение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако кажеш, че фиса и vcds-a взимат скоростта от различни места, ще бъда много изненадан. :)

Не знам дали вземат от едно и също място, ама показват различно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, мернах някъде, че във VCDS-a може да се сменят стойностите по които се определя скоростта, за да се доближи максимално до вярната.

То всъщност в белия свят драмата не е толкова че скоростомера не е верен, а километража е проблема щото и той отчита повече извървяно, което не е на оферта за хората с коли под наем (не тези от летището, а с по 2-3-4 години наем и максимален пробег от около 15-тина хил. км след което те цакат на километър)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визуалната информация, която трябва да стига до шофьора е винаги завишена в известна степен, скоростомера и фиса са едно, климатроника и ваг-а друго. Отчитането на изминато разстояние трябва да е вярно обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как километража да е верен, просто защото и за него източника за изминато разстояние е колелото, което при различен размер, дава различен резултат. Че отделно на това във формулата си вкарват и други модификатори, къде от законови съображение, къде от маркетингови, е друг въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спазва заводският размер на гумите на дадена кола е най-добре,другото са експерименти.

Питане имам-3.0TDI/BMK,ASB/ при A6/4F/-каква е максималната реална скорост на тая кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия размери ги превърнахте в най-важното нещо.. Кой му пука колко му показва скоростомера или колко км+ ще навърти колата отгоре..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как километража да е верен, просто защото и за него източника за изминато разстояние е колелото, което при различен размер, дава различен резултат. Че отделно на това във формулата си вкарват и други модификатори, къде от законови съображение, къде от маркетингови, е друг въпрос.

Аз имах предвид, че дори със фабричния размер пак ще е грешен, както казваш така е заложено да бъде. На някои от по-старите аудита отзад на таблото съм виждал копченче със и без грешка 10%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спазва заводският размер на гумите на дадена кола е най-добре,другото са експерименти.

Питане имам-3.0TDI/BMK,ASB/ при A6/4F/-каква е максималната реална скорост на тая кола?

За реална никой не може да ти каже - аз вдигнах 264 по фис :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...