Jump to content

Избор между летни гуми Michelin и Dunlop 185/65/15


Recommended Posts

Колебая се с кой от двата модела да обуя колата това лято. Единият вариянт е Michelin Energy Saver+, а другия Dunlop Bluresponce:

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/michelin/energy-saver-18565-grnx-p-103831.html

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/dunlop/bluresponse-18565-hr15-p-133902.html

Кои биха били по-добрите в дългосрочен план? Мишелина (или Мишлен) му се носи славата, че трудно се изтриват грайферите. В момента съм с такива (само, че без + в края на модела) и наистина имат много грайфер и добра инерция но са стари и искам това лято да ги сменя. 

За Дънлопа не знам много, само виждам, че са с по-добри показатели за търкаляне (икономичност) и нисък шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мишлена е по-добрата гума в случая. Недостатъка и спрямо Дънлопа е че е по-мека и по-предразположена към интервенции по нашите скапани пътища. Въпреки, че е мека си е здрава гума с перфектно поведение и возия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тия двете нямам голямо наблюдение,мога да ти предложа "континнентал контакт".Другата лятна от която бих се възползвал е Фулда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец взех две Мишелинки 195/65/15 91H от серията Energy Saver днес ги сложих, ще видя утре как са за момента 20км градско се представят много добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На леко мокро с енерджи сейвъра си шейна. Бягайте от гуми , в които има Еко, Сейвър, Блу ... идеята им е да намаляват разхода на гориво, съответно триенето е понижено от там и сцеплението с пътя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де ама нали за това го има коефициента на сцепление на мокра настилка на евро етикетите. При тези 2 конкретни модела е "A".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На леко мокро с енерджи сейвъра си шейна. Бягайте от гуми , в които има Еко, Сейвър, Блу ... идеята им е да намаляват разхода на гориво, съответно триенето е понижено от там и сцеплението с пътя ;)

С какви гуми караш? Аз съм с енерджи сейвър+ и на сухо и мокро някога не съм се чувствал нестабилен на пътя.Това лято ще им е трето и последно.Другата година купувам нови.Няма да ви питам какви-Мишелин енерджи сейвър ще са ;)

 

*Не знам колко пари съм спестил с тези гуми,но гаранция ще са се изплатили ПОНЕ в 10% от стойността им.Отделно в магазина ми правят 25-30%отстъпка и познай коя гума ми е изгодна,пази ми живота и ме вози меко и комфортно? ;)

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опит...

Мишлен енерджи в размер 205/55/16

45 000км. Яко каране на три служебни

Е няма такава гума! За мен цена качество е най-доброто!

Дънлопа е хубав но живота му е два пъти по- кратък

Както и на повечето им преки конкуренти

П.с до към 50 000 им е живота при служебен стил на каране :)

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам tisho защо ги сменя на третата година :).

Имат още много,но предпочитам да карам с новички гуми.Като станат на 2-3 сезона ги продавам,додавам някой лев и купувам нови.Така процедирам и за зимни и летни.Карам не повече от 20 000км на година,около 60%от тях са с летните,така че има много хляб в тях :)

Не съм мерил дълбочината на протектора ако за това питаш,но почти не е мръдна видимо за окомера

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това вашето каране та ги триете тези гуми за 20 000км... Аз моята кола като я взех преди 4 години и купих 2 гуми втора ръка и досега ги карах 40 000км някъде им навъртях и сега като станаха 2мм ги смених с чисто нови този път. Сигурен съм, че ще ме изкарат над 60 000км, щом с предните изкарах толко... Да карате BMW M-Power или Мерцедес AMG дето да въртят гъза добре ама...

Редактирано от pufa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1от мен

Брат ми кара с такова конти.Купувахме ги заедно-аз енерджи сейвър,той контито.Като се има предвид,че той върти 3-пъти по-малко километри от мен,а гумите са му 3-пъти по-износени от мишелина,бих си купил контито само ако са свършили всички мишелин, бриджсоун и гудиър гуми на света.

Все пак всеки си решава сам какви гуми да си купи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си мишлена и си свиркай,ще те изкара поне 7/8гд.,а ако ти трябва сцепление,е една друга тема.

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да той и моя мишелин изкара 7-8 години , даже като го хвърлих си имаше 3-4 мм грайфер още. Но е шейна. Ако не се пънеш много, си е напълно ОК, но все пак предпочитам да има някакъв резерв, дори и да не ми се налага да го използвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На леко мокро с енерджи сейвъра си шейна. 

 

 Ако не се пънеш много, си е напълно ОК, но все пак предпочитам да има някакъв резерв, дори и да не ми се налага да го използвам

Ахааа,шейна е, но е напълно ОК.Почти напълно те разбрах  :zustimm:

Всяка летна а и зимна гума на 7-8 години ще се е изпекла и удървила.Не знам какви изисквания имате към 8 годишни гуми+15-20 годишни коли каквито са повечето в България.За това взимайте пример от мен и на 3 години слагайте нови гуми,пък дори да не са най-висок клас :dance:

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишлена и нов на мокро си е шейна,твърд е,и за това кара по дълго.По принцип всичко френско е меко,за разлика от тоя модел гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждам,само искам да те питам ти някога слагал си нов мишелин на колата си?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувал съм си веднъж летни и веднъж зимни НОВИ Мишлен и това ми е достатъчно за да не си купя повече никога през живота гуми на тази фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...