Jump to content

Избор между летни гуми Michelin и Dunlop 185/65/15


Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мишлена и нов на мокро си е шейна,твърд е,и за това кара по дълго.

 

Няма как след континентал да си купя мишлен,камоли нещо френско.

Това обяснява всичко :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с Dunlop с ДОТ от 2007 година, не са минати много километри, но въпреки това си имат грайфер и ABS-a ми се е пускал последните 2 лета най-много 2-3 пъти. Тази пролет живот и здраве си вземам Dunlop Bluresponse без да го мисля изобщо.

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2014_Sommerreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=201884&SourcePageId=31821

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2015_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=228381&SourcePageId=31821

 

Честно казано не знам защо изобщо обмисляш избор на подобна гума като Michelin, при положение, че ADAC и дават точно на Energy Saver ужасни резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

 

Компетентно викаш, я погледни в теста на АДАК коя гума толкова хвалена от вас е след Мишлен Енерджи Сейвъра   :hilezh:

 

Поне като говорите небивалици, постарайте се да не си противоречите  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете тия ADAC,те нищо не разбират.Освен това са карали с Мишелин и се осмеляват да дават мнение за нея.Слушаите колегата lubolalev. Той не кара нищо освен Конти,но има адекватно мнение и за другите марки гуми :)

 

П.С. И без това тия немски журналя от разни списания и инженерчета от всякакви организации никога няма да признаят,че Мишелина е по-добрата гума.Те си пласират тяхното производство.Все едно някой да бие VW в тест на ауто билд.Това е еретична мисъл,как може даже да си го помисля :stumm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не казвам, че Контито е лоша гума - напротив много е добра, както и други премиум марки.

 

Споря за това, че хора се изказват неподготвени без да са имали допир до конкретна гума !

 

Бако lubolalev , какво да гледам втория адрес ? Ти виж най-отгоре в таблицата. 

 

Тези тестове за мен не значат нищо ;) това по-принцип

Редактирано от piaggio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да плюе по Континентал. Преди 2 години си купих 4 нови Контита /850TS зимни/.Така се случи,че след два месеца си взех и 4 нови Мишелин /Алпин А4 зимни/. И двете гуми са хубави,но после продадох Контито и си оствавих Алпина.По-доволен бях,няма да обяснявам.Друга е темата-за летни. Имам наблюдения и към премиум контакт5.Не са никак лоши,просто бързо свършват. Виждал съм лятно конти 195/65/15 на 4 години и беше почти напълно износен :icon_eek:

Имам наблюдения над доста марки и модели все нови купувани от магазина на мой и служебни коли.Говоря само от опит. За летни дънлоп мога да кажа мнение,но размер 245/40/18,а въпроса е за друг размер.

Съжалявам,че оспамихме темата на колегата.Дано все пак му е полезно всичко това :)

Колега lubolalev,къде класираш Фулдата в класацията?  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах с такива летни на предната ми кола (селика)и съм много доволен.Имам доста приятели и не мисля да откривам топлата вода.А за алпина зимния мненията са положителни.

Редактирано от lubolalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгоря се малко безмислена дискусия. Безмислена, защото започна да се коментира марката, а не модела на гумите.

Даден модел гума е оптимизиран за различни цели. При енерджи пътното поведение не е на първо място.

Ето една диаграма, която се опитва да каже, че идеална гума няма, а само "най-добра" в дадена дисциплина:

 

post-3654-0-58330700-1425600012_thumb.gi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не говорят хора, които са карали само Мишелин на над 7-8 години 2-ра употреба. Дори и най-ниския клас Енерджи Сейвър, който взех му врътнах 300км за един ден извънградско на мокър път и мога да ви кажа, че се представя много добре за парите си. Никоя гума от този клас няма да се представи така на тази цена. А и и дават клас "А" на мокро, което си е напълно вярно. Да по твърд е каучука от на някоя Фулда например, но това не значи, че няма сцепление и е шейна и т.н ... врели некипели ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,я се опомнете тук искат някой хора да изкарат една от топ марките автомобилни гуми в случая "Мишелин",че не струва и е шейна и куп други глупости.Това просто е някак си несириозно,цената на гумата говори за всичко другото е без коментар.Пишат всякакви хора глупости,които не искат да дават пари за Мишелен и не са карали с такива нови гуми и искат да оплюят гумата,това е марка доказала се във времето и в годините просто проследете историята на тази фирма и тогава да се говори.Мишелин си е една от най-добрите гуми,пък да говори всеки каквото си иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

започна да се коментира марката, а не модела на гумите.

 

Точно така!

Може един модел на дадена компания да е най-добър във повечето дисциплини,а другия -не толкова добър.

Едно е сигурно,ако си вземете премиум марка гуми,може да сте сигурни че няма да са под средното ниво. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Дори и най-ниския клас Енерджи Сейвър, който взех му врътнах 300км за един ден извънградско на мокър път и мога да ви кажа, че се представя много добре за парите си.

А представяш ли си колко добри са истинските мишлени, след като дори най-евтината им гума ти е направила впечатление?:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това трябва да го разберат някои хора, най-добрата гума не е най-добра, само защото на сняг е върха или на мокро е върха, а защото при всичките тези условия държи едни средни и задоволителни стойности  ;)

Редактирано от piaggio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Може ли да дадете мнение между  MICHELIN Primacy 3 или 4, Michelin Energy Saver AO и CONTINENTAL ContiEcoContact 5 205/55R16 91V AO?Моля само за преки впечатления.Става дума за гуми с размер 205/55/16 .Ако някой е ползвал някой от тези модели и може да каже с кои гуми колата е по-добре от към разход,сцепление и шум,много ще съм благодарен :)

 

https://autospot.bg/продукти/1/гуми/56113/continental-contiecocontact-5-205-55r16-91v-ao

 

https://autospot.bg/продукти/1/гуми/90717/michelin-energy-saver-grnx-205-55r16-91w-ao

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Дънлопа продадох на 10000 км за по 20лв защото под 30 градуса си бяха галоши.иначе не съм се отделял от зимен мишелин ,които карам 3 години и след това подарявам.Комбинацията хем енержи,хем шум ,хем износоустойчивост я няма.Едното е за сметка на друго.За 650000 км това съм установил .Гуми втора ръка - не знаеш нищо за тях:кой как и къде ги е карал.Грайфер има , ама втората част,която има малка еластичност и намалено сцепление.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да добавя - всички бързат да сложат летните гуми.Добре ама денем.Ами нощем ,по високите места като е студено и мокро...

Практически в България има два истински топли месеца -юли и август , не случайно хората ходят тогава на море.

Много няма да се съгласят с мен ,а с гумаджиите ,които от това си вадят хляба,а не когато сте се занесли на мокро и студено.Пък и вижте F1-хем са специални но пак ги греят преди да ги сложат на болидите.

Дано някой се замисли малко при избора си на гуми.

Късмет на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято карах с 16/225 Мишлен Праймаси 3, няма такъв шум, помислих, че са се разбили лагерите и на 4те главини. Сега съм със 17ки на Гудиър пак 225, нищо общо като шум. Поведението е сходно, моторът е лек и колата е склонна да недозавива. И с тия и с ония и със зимните и те така... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих заложил на Мишлен. Моите Dunlop Bluresponce (16-ки) първата година бяха безупречни, на втората започнаха да приплъзват, а сега, на третия сезон се появиха леки пукнатини по грайфера. Толкова ги карам - 3 сезона. Старите ми мишленки до третия сезон си бяха без проблем, после ги продадох на половин цена.

Догодина пак Мишлен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, да споделя и аз: Оригиналните летни на а4 б5 бяха Дънлоп, като впечатленията ми бяха много добри. Зимните бяха Фулда, малко шумнички, но не съм останал с лоши впечатления. Следващте бяха Мишлен и зимни и летни. От зимните съм много доволен, но не и от летните. И двата вида имат много малко износване, не са шумни, но летните /Energy Saver/ хич не ги препоръчвам особено на мокра настилка. Сега съм с дънлоп спорт макс и много съм разочарован от шума като че ли съм разменил десните с левите като при зимните (както колегата споменава все едно имам разбити лагери на главините, такъв е шума), иначе на мокро и сухо са бетон, забелязвам много повече износване спрямо мишлена. Препоръчайте с какви да заменя летните и зимните. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...