Jump to content

Ремонт на компресор на климатроник.


topi78

Recommended Posts

Благодаря ви много! Между другото как го стягате тоя болт така че компресора да не се върти с него? Къде захващате, на ролката или на плочката?

Редактирано от biskazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, нормално ли е като се бръкне с рака до ролката на компресора в предната му част дето е този съединител да се мъдра плочката и да почуква? Питам защото майстор ми каза че съм за нов компресор и се чудя дали проблема не е само в тази част? Как да установя дали компресора е за смяна или само тази част. 

шум компресор.m4a

Редактирано от sp100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да разбера дали само плочката е за смяна или целия компресор, защото ако сменя само плочката + пълнене на фреон и ако пак не тръгне ще е голяма греда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами симптомите на колата бяха че от време на време спираше да духа студено особенно на дълго каране, после пак тръгваше. До момента в който вече бутона Eco стой постоянно включен и не може да се пусне климатика. Ходих на майстор който каза заминал е компресора и фреон нямаш. 

В допълнение на това мисля че по едно и също време започна странно да подрънква нещо от към ролките и затова се насочих към ролката на климатика и тази пластина. Възможно ли е от нейното прецакване да ми изчезне фреона и да скапе компресора?

 

Та се чудя дали да пробвам първо с пластината или по добре да взема компресор на старо и да се смени?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е свали го  най-накрая тоя компресор, нещата ще си лъснат, от съединител компресор не се "скапва".

Няма вечни части/възли по тия кошници, 'се някога им идва времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...