Jump to content

разход 10 на 100 на газ


Recommended Posts

Здравейте колеги ,сложих чисто ново италианско газово .Колата ми е А4 18Т 97г с чип написан за 196 коня ,турбото надува на 1.1. Като цяло колата е в много добро техническо състояние, та реших да я засека на газ .  С чипа колата дава 9.6 разход  извън града .Стори ми се доста при положение , че по книжка я дават извънградско 6.5 на 100 . Махнах чипа и пробвах  с оригиналния -9.8 разход по същия маршрут  със същата скорост .Въпросът ми е нормален ли е разходът според вас ,на мен ми се струва много при положение,  че на колата й дават 6.5 по книжка извън града?  Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шегаджия.Ти какво очакваш 5/100 газ ли да ти гори.Тон и половина кола карам 1.8Т куатро, извън града под 10/100 не падам http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=160881&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде я дават 6,5 на 100 да гори тая кола?

Тон и половина, почти 200 коня, 20 годишна бензинова кола да гори 6,5л/100. :gruebel:

Тогава 200 коня дизелова такава би трябвало да гори около 4,5.

Не ми се мисли тогава 1,9ТДИ 110 кончета колко ще гори ... :razz:

 

 Нормален ти е разхода според мен.

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от тук видях http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=4412

 

 но написаното там  няма значение питам  някой, който кара същата кола дали е нормално 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 1.8 TQ  разхода на бензин може да падне до 6.5-7 лтр/100 км с напълно изправен двигател ,каране до 80-90 км/ч ,без спирачки ,без никакво рязко ускорение ,с използване на наклоните ( спускане на скорост) ,не много натоварен автомобил .Аз съм го постигал ,въпреки ,че това е мноого по уморително от нормалното каране .Иначе при мене разхода извън града е около 8.5-11.5 лтр/ 100 км според настроението.(мотора е с чип)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такъв двигател и аз съм си сложил чисто ново газово 10/100 като видях ударих гъзъ в тавана от кеф та мисълта ми е че си е нормален разход пък и нали знаещ кев цена няма

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен разхода извън града е 10 на газ и то със скорост 150-160 .. 20-30 км надолу свалят разхода с половин до един литър , така че този разход е рамките на нормалното, даже е добър . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...