Jump to content

Мнения и съвети за Аudi A4 B6


Recommended Posts

Здравейте колеги, насочил съм се към този модел на Ауди с 1,9TDI 130HP. Интересува ме разход на гориво, слаби места...общо взето всичко свързано с този автомобил. Благодаря предварително за информацията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят е дизел помпа-дюза и е много добър. Изчистени са доста дефекти сравнение с Б5.  Разходът градско е около 10-11 като извънградско харчи около 7-8. Двигателят е малко скъп за поддръжка, но като цяло е здрав като скъпи части са демпферният маховик и съединителят, но така е при всички аудита от тия години. Лесно се люпат копчетата на климатроника и някои други дребни неща, най-добре е колата да се кара със 17-ки, стига да може да си го позволи човек. За 9-10 хиляди лева може да се вземе много добър екземпляр и не мога да не спомена, че най-хубавият цвят за модела е светло-синия, но се среща много рядко. Също така двигателят е със шест скорости и е много подходящ за купето на Б6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, че си се поовлякал с този разход колега. 10-11 градско и 7-8 извън ми звучи безбожно пресилено. Не съм карал такава и не съм запознат, но нали всепак е икономичен двигателя?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата харчи точно 8.5 градско (тежък трафик 9) но под 10...

Извън около 5.5-6 зависи как е караш

Изобщо не е вярно,че най-добре се кара на 17ки..за това и някои хора се оплакват че колите им возят твърдо

Мое мнение е че колата и хидравликата се чувстват най-добре с размер 205 55 16

Колата има скъпи възли като тандем помпа,маховик,турбо,дюзи но всичко това не е задължително да ти се случи!

Копчетата се правят и за около 100лв става като нова това не е проблем

Провери и компресора на климатика често дава фира защото е постоянно зацепен

Често страдат и термостатите като цяло колата трудно загрява до 90 градуса....провери работи ли и парното дали духа от всякъде (въздуховодите)

Окачването е здраво но провери всички вътрешни и външни накрайници рейката която също често тече и създава ядове особено когато е TOYO 

Често при B6 сменят воланите с такива от B7 не знам защо :nixweiss:  провери ако е така си търси стария защото няма да ти работи AIR BAG въпреки че индикатора няма да свети.. Тампони двигател три на брой около 450-500лв всички оригинални провери дали има течове от тях и вибрации

На свободна колата също не трябва да има поклащания или вибрации в купето оборотите трябва да са стабилни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...