Jump to content

Чистачки, помощ ?


Recommended Posts

Някой знае ли защо чистачките ми започнаха изведнъж да спират в тази позиция? Като ги пусна се вдигат до горе, пущат се най-долу ( където по принцип трябва да спрат, но не го правят ) и спират в позицията от снимката. Кажете моля какъв може да е проблема ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в механизма (лостовете на които се закачат рамената).......разглоби го,почисти,смажи и ще се оправи.

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си с 2 леви ръце като мене по добре недеи.разглабането е лесно ама после не можах да ги реголирам при сглобяването и сега не падат до долу.и сега ти спират по средата а след време няма и да тръгват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно се свалят колега. На самите чистачки в началото на раменете има капачки, които се махат и там са болтовете, които трябва да се развият. Аз имах същия проблем преди 5 години. Това което направих, беше сваляне на самите рамена (моите бяха клеасали и едвам ги развих), след което леко ги изместих така, че да си спират долу на прозореца. Не почистих нищо, защото не видях да има някакви боклуци или нещо подобно.

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега bkolev, утре ще се опитам да направя тази манипулация, че днес деня си свърши, предполагам няма да ми отнеме и много време  :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 не става колеги, може би съм за нова машинка ( или ако има някакъв датчик ). Свалих раменете на чистачките, нямаше нищо за почистване, фиксирах ги в долна начална точка, но тогава не се вдигат до крайната точка, а шофьорската чистачка спира на една педя разстояние от гредата съответно и другата чистачка на същото разстояние от правилната крайна точка и като слизат най-долу се удрят в пластмасата, не знам какво се  случило. Целия ход като дължина на размаха си го има, но по някакъв начин началната-крайна точка се е изместила в позицията от снимката   :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 фиксирах ги в долна начална точка, но тогава не се вдигат до крайната точка

 

След като сглоби всичко натисна ли лоста да направи поне 1 оборот и сам да спре в най-долна точка преди да сложиш рамената?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, и тогава забелязах, че дори без да съм монтирал раменете болта на който се за слагат раменете прави ход нагоре - надолу - и пак малко нагоре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой може ли да ме препоръча сервиз в който да ида за да видят проблема ми с чистачките и наистина компетентно да ми кажат какъв е проблема ми, а не да си играят като некадърници на " проба - грешка "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших си проблема колеги с малко сръчност и спокойствие, свалих машинката за предните чистачки и подробно разгледах движението й като пусна чистачките за един ход. На снимките се вижда как е положението на '' щангите на машинката '' и след преглед на няколко клипа в youtube разбрах как трябва да ги фиксирам и нещата се оправиха.

1. Развих болта от малкото лостче което прехвърля движението към по-дългите " щанги "

2. Пуснах чистачките за да може моторчето да се фиксира правилно в най-долната точка 

3. Фиксирах двете '' щанги '' и малкото лостче в една права и си завих болта на малкото лостче 

4. Монтирах си цялата джаджа на местото и си върнах пластмасата на местото ( онази дето крие моторчето и е като гребен, тч се държи на 3 метални щипки 

5. Поставих обратно раменете в най-долна позиция и всичко проработи както че сега излиза от завода :) 

 Дано да съм полезен на някого ако има същия проблем и благодаря за съветите  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Купи си Скоба за вадене на чистачки. Преди време на мен ми се наложи да махам задната, за да я сменям. Тя за жалост е пластмасова и излезе на съставни части с помощта на скоба и бормашина.

Предните с поклащане излязоха без много драма. Но за тях скобата ще ти помогне 100%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно си трябва скобата.Ще пробвам след като ги извадя да ги поставя в долно положение,без да разглабям целия механизъм,ако така не стане ще се наложи да разкачам всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става  и без скоба.

И моите бяха много запекли, но с подлагане на нещо под рамото и надигане и по-здрава отверка ги извадих. според мен трябва да се нацели ъгъла, под който най-лесно да излязат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Nikieva said:

Нямам елса под ръка,някой ако може да ми каже кое е релето ,което управлява чистачките.

Изпратено от моят HTC Desire 300 с помощта на Tapatalk

няма реле централ електрик управлява мотора

audi.b6.wd.02.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...