Jump to content

Проблем с ТВ тунер РНС Д


Omega_a

Recommended Posts

съжалявам, че все добавям нещо в нов пост, но редактирането на предходен коментар е активно 10мин... 

сега просвирих всички кабели докато е свързана буксата на скарта към декодера. пин 4 и 17 свирят при проверка един с друг. При откачен кабел никой с никой не свири. 

Редактирано от denislavst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 319
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега,прозвъни ги от единия към другия край на откачен кабел да видиш дали правилно е свързан всеки кабел.В смисъл взимаш пин 1 на минидина и гледаш на кой трябва да отговаря на скарта и мериш дали ти дава късо(на зумер) с мултицета

Аз имам минидин с 10 пина.Няколко кабела съм правил и ги правя като просто съединя двата кабела:минидина и скарта с предварително прозвънени пинове.До сега винаги от първия път са тръгвали.Когато подаде 12 волта на 7 пин беше ли прекъснал връзката към декодера-ако не си много често им горят видеоизходите на декодерите

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела при откачени двата края и замерване всеки кабел от единия към другия край всичко е точно. Никъде не е окъсило ( не прозвънява ) Единствено както казах 4 и 17 при закачен скарт към декодера прозвънява на късо. За 12те волта откачих кабела откъм декодера, понеже прочетох на един колега как изгоряли 2 декодера. В кабела нямам грам съмнение. В нета намерих и други схеми за свързване на кабел, но не ми се рискува. Нямам идея какво ставя. 

Редактирано от denislavst
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други схеми не ти трябват-тази е работеща на 100%.Остава варианта нещо по монитора да не е в ред.Пробвайте на някоя друга кола ако имаш достъп за да си сиг че всичко е точно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах ти пиновете от минидин буксата ги пъхаш един по един,а нямаш букса,нали така?Да не ги слагаш огледално и от там да бъркаш схемите?Виж хубаво подредбата на пиновете,друго не се сещам и така от далече е трудно.Успех и пиши при развитие

Редактирано от malkoto jivotno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, пиновете са един по един вкарани. Сега установих, че звук има от телевизията, но картината се губи. Продължавам да се боря!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен веднъж изчезна картината като си играех с настройките на тунера - минах на нещо като н264 или нещо подобно имаше във видеонастройките му и хоп-черен екран. Вързах го към нормален тв, върнах си предишните настройки и пак си тръгна - присто идея давам, ако кабела ти е ОК и правилно подреждаш пиновете само в настройките е проблема. А, и когато си с външен тунер никое от копчетата на навито няма да ти работи - само усилване/намаляне на звука, но без да го показва на екрана - да не се учудваш, и си прекъсни кабела GALA...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

П.П. Пак го проверих - при каквато и да е настройка все се вижда, че нещо мърда по екрана - някъде бъркаш подредбата на кабелите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това за ГАЛА кабела вярно е важно(бях го забравил) че иначе е адски дразнещо да ти скрива картината в движение.Иначе по въпроса с настройките може и да е от това което казва колегата-аз затова казах ако наоколо има някой с направена такава инсталация да се пробва да се закачи този декодер на друга кола или друг декодер на тази

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

успях благодарение на груел и разбира се малкото животно. Проблема се оказа, че изхода в настройките не беше RGB, а някакъв друг. Промених го както трябва и не можах да повярвам какво виждам. Много ви благодаря момчета, ще се радвам да се видим ако идвате към Варна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,колега.С упоритост и знания всичко се постига.Варна ни е любима дестинация за море,но тази година може и да пропуснем че ремонти кипят из къщи.Успех с начинанията и честито-да си гледаш и слушаш със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все пак остане време и за почивка  (дай Боже) очаквам включване. Останах с много добро впечатление от този форум, за сефте някъде да получа адекватни отговори. 

Поздрави и много здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте след доста четене подкараха камера  на rns-d с тв тунер картината е цветна но трепти ако може малко помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тв тунер имаш предвид оригиналния или допълнителен?Ако е допълнителен трябва да го пуснеш у вас към телевизор и да промениш цветовата система от PAL на NTSC и ще се оправи.Ако обаче си с оригиналния тв тунер то най-вероятно камерата ти е с PAL и до колкото знам решението е само друга камера която да е NTSC.Успех и сподели какво е станало

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тунера е оригинален явно проблема е камерата ще търся ама вече от Бг , а как става номера с автоматичното превключване към ав 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си ползваш оригиналния тунер и през неговия А/В вход подаваш сигнал мисля че не може автоматично да обръща от ТВ на АВ но нека колегите също да кажат.Според мен е само с копчето.Автоматичното обръщане е когато ползваш външен декодер и вече си обърнал ръчно на АВ и гледаш телевизия,просто се слага реле което да прехвърля сигнала когато дадеш задна релето прехвърля сигнала от камерата към екрана а когато махнеш задната релето се връща в нормално състояние и си гледаш цифровия декодер.Но обръщането от заводската телевизия(снежинките) към АВ може да става единствено ръчно с копчето

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Играта става скъпа шега най вероятно ще слагам двоен дин с андроид

https://www.seicane.com/android-1997-2004-audi-a6-s6-rs6-radio-dvd-gps-navigation-system-with-bluetooth-wifi-steering-wheel-control-mirror-link-backup-camera-dvr-obd2-dab-s32577g

Все пак благодаря за помоща

Редактирано от helman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
  • 7 months later...

Колеги може ли малко помощ. Значи направих си кабела които работи на няколко устройства но намерих един декодер който е на 5в и когато включва кабела към него няма абсолютно никакви индикации на екрана на навито. Все едно липсва някакъв импулс. Някой да се е сблъсквал със същото нещо 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
На 14.03.2015 г. at 8:24, halil buz написа:

здр. колега ,в4ера и аз направих едно китаи4е, работи перфектно

дайе и филми сас субтитри варви тв си има перфект.

само молч ако знае нчкои как да махна за6титата като се тругне колата  как да махна за6титат за видеото,демек да си има картина

аз за настроиките и инсталацичта ми званни 6те ти кайа как сташа мн е лесно 0893857175

извинчвам се за правописа нчмам кирилица на компа и става една мандйааа

как свърза устройството към автомобила....Има само АUX Изход в колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...