Jump to content

Проблем с ТВ тунер РНС Д


Omega_a

Recommended Posts

здравей,
моля, колегите, които са успели да подкарат допълнителен тунер да кажат как са вързали антената. При мен няма оригинален тунер.Благодаря.

Редактирано от Piny
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 319
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

антената е свързана към цифровият тунер и нее  оригиналната.не знам някой да е успял да подкара оригиналните антени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега  TDI_Fan камера можеш да свържеш към нави-то и без наличие на тунер. Трабва само 10пиновата мини дин буксичка и камерата. Схемата я видях в един чужд Ауди форум и момчето я беше подкарало тъка. ( аз несъм пробвал )

 

Ето снимка на схемата:

http://prikachi.com/images.php?images/383/8098383g.jpg

Нямам тунер - мерси колега - това търсех като инфо.

МП3-то защо е на схемата?

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МП3-то е "допълнителна екстра", тъка и тъка се свързва буксичката към навито. Снимката съм я взел от чужд ауди форум и предполагам, че затова го е вмъкнал в схемата. Иначе ако не ти е нужно можеш да си използваш само видеото ( камерата ) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес и аз монтирах едно тунерче. От втория път заспа. Много внимавах, и резолтата беше 3 объркани кабела. Поправката я взех без грешка. Голяма благодарност за темата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може в зависимост от терена. В камйона и с 90 си гледам без грешка. Неодовство е смяната на районите, трябва да сканираш пак каналите.

От Пловдив почти до тунела несе губи никаде, и от Вакарел до София нямаш грижи да си караш и гледал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера за първи път хванах поялник, щом се справих не е страшно. Колегите са го обяснили много добре кое кек става. Заслужава су една такава преработка, с дете в колата детски на флашка, мир и спокойствие

Букса не намерих никада. На кабелите запоих пинчета и ги надписах по номера с хартиено тиксо на всеки кабел. Пъхане един по един и всичко работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След малко ровене установих, че за никакви пари може да си вземете готов кабел за Sega Saturn с каквито искате А/В накрайници. Нужно е да разместите кабелите за видеосигнала (за звука съвпадат мисля), както и да се изреже, или "поправи" с клещички скосената част. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пиши това, което споменах в предния пост в ибей и излизат разни варианти...

 

Пример:

http://www.ebay.com/itm/RGB-Scart-AV-Cable-Pour-Sega-Saturn-Son-Stereo-Qualite-Blinde-Cable-NEUF-/201375855101?pt=LH_DefaultDomain_71&hash=item2ee2efb1fd#ht_2257wt_1220

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немога да открия точно модела на моя. Марката е DIVA ,без дисплеи по него. 39 лв. Захранване външно 12V.

На вид е същото като на PLAMEN_79

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен малко ме дразни ,че при всяко палене изккючва USB то и минава на TV и трябва да превключиш. Няма памет на USB и ако гледаш видео почваш от начало. Същото е и с MP3 ките. Но звукъ си е достста доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Пристигна ми готовото кабелче:

 

8264762J.jpg

 

 

Трябва само да пренаредя кабелчетата в скарт буксата, но имам 2 въпроса:

1. Понеже гледах какви ли не схеми в нета, последно коя е на 100% работеща и от къде се броят пиновете в мини-дин буксата?

2. Колко е мястото зад РНС-Д, защото тази букса ме съмнява да се побере в този си вид - 4 см стърчи назад с огънат кабел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Оги, на предната страница съм постал линк към снимка на която схемата е работеща. В общи линии, гледаш на единият ред пинчета ( долният) разстоянието между първото ( явява се ПИН 8) и второто ( ПИН 9 ) е по-голямо. На средният ред първият пин ( пада се над пин 8) е пин 4 а над него е пин 1

А за мястото зад РНС-а, ами отраничено е... Не съм много сигурен дали ще успееш да го събереш, но пък можеш да пробваш.

Успех, и ако с нещо можем да сме полезни сме насреща.

Редактирано от Omega_a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...