Jump to content

Проблем с ТВ тунер РНС Д


Omega_a

Recommended Posts

  • Отговори 319
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Оги, защо си свързал пин 8 с пин 7 на мини дин-а. От там ти идва и разминаването :)  8 на минидина се свързва към 7 на Скарт-а и РГБ-то си идва ОК  А пин 7 от Мини дин-а е свързва към пин 8  на  Скарт-а като му се слага съпротивление 1кОм 0,5вата.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда блял съм, изтривам чертаното, за да не подведа някой и ще постна правилното утре. :)


В този случай сигнала идва да е компонентен, а не композитен, което е по-добрия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8267592X.jpg

 

За съжаление се наложи да преработвам кабелчето и от двете страни и малко се загуби смисъла, че е "готов", освен, че за 7-8 долара получих 2-те букси и кабела :)

 

Остана да избера съответен тунер. Някой хубаво беше предложил да се спомене всеки какъв ползва и какви особености има. Не е голям изборът на такива със Скарт + 12 вОла... За рестартирането при палене може да се спаси положението примерно с голям електролитен кондензатор и диод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оги, пак си допуснал грешка в свързването. Пин 7 от мини дина си го вързал към пин 8 на мини дин А трябва да е към ПИН 8 на СКАРТ. По късно ще пиша с какув тунер съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мaлко по нaгоре в темaтa беше товa кой кaкъв тунер ползвa

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Колеги я кажете каква активна антена да си взема, направих навито да върви цифровата ТВ както е описано тук в темата + помощ от колеги на който съм много благодаренм, ама нещо след 30км ми се губи сигнала, продадоха ми една за 30лв като тази на колегата от по-горния пост уж активна уж със захранване 12V ама нещо май фалшива, идей да ми дадете коя би ми свършила работа :) благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не очаквай в града повече сигнал,аз хващам еднакво със антената от 5лв и активната.Когато карам по открит булевард или слабо застроен район хващам до към 60км/ч,вляза ли между сградите 30 със клизми.Гледах някакви комплекти с по 4 антени ,но не са на дневен ред,обикновенно гледам докато чакам в спряло положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall:  НЯмам много време за ровене из нета... Я кажете какво ми е нужно за моите цели(направо линкове). Нямам тунер, само с чейнджър съм. Искам да подкарам аудио/видео от флаш памет, че ми писна от дискове. Също искам да сложа и камера за задно виждане. Какво ми трябва?

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има 2 варианта:

1. Слагаш цифров тунер директно на RNS-d на мини дин изхода  но тук се губи момента за задната камера

2. Слагаш аналогов тунер от новия модел който е с 2 извода на който слагаш на единия цифровия тунер а на другия камерата.

 

Кажи кой от двата искаш обяснение колега  защото са много дълги за писане, за първия съм компетентен преди 2-3 дена  го правих а втория някой колега да обясни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall:  НЯмам много време за ровене из нета... Я кажете какво ми е нужно за моите цели(направо линкове). Нямам тунер, само с чейнджър съм. Искам да подкарам аудио/видео от флаш памет, че ми писна от дискове. Също искам да сложа и камера за задно виждане. Какво ми трябва?

на първа страница на темата е схемата за свързване,колегата омега я е пуснал

 

има 2 варианта:

1. Слагаш цифров тунер директно на RNS-d на мини дин изхода  но тук се губи момента за задната камера

2. Слагаш аналогов тунер от новия модел който е с 2 извода на който слагаш на единия цифровия тунер а на другия камерата.

 

Кажи кой от двата искаш обяснение колега  защото са много дълги за писане, за първия съм компетентен преди 2-3 дена  го правих а втория някой колега да обясни :)

нищо не се губи с едно реле да превключва когато вкл задна и готово :)    http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=128939&page=68    разгледайте тук как е станало  на tseco

Редактирано от PLAMEN_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на първа страница на темата е схемата за свързване,колегата омега я е пуснал

 

нищо не се губи с едно реле да превключва когато вкл задна и готово :)    http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=128939&page=68    разгледайте тук как е станало  на tseco

 

 да колега виждам ама малко е постно откъм снимки и не мога да направя връзката кое къде свързва колегата как и към кое на тунера я вързва камерата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой вариант е най-лесен за изпълнение, с възможно най-малко кабеляци. Чейнджъра ми е в багажника и ако може всичко да се натика там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говорим за лесно, няма лесни неща и двете са си еднакво трудни стига да имаш мерак и най трудната задача е фасулска работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 да колега виждам ама малко е постно откъм снимки и не мога да направя връзката кое къде свързва колегата как и към кое на тунера я вързва камерата 

просто е свързват се двата сигнала от камерата и тунера .за тунера е свързан постоянно,когато включиш задна релето изкл видеосигнала на тунера и превключва този от камерата.като изкл задна релето изключва и сигнала се връща към този от тунера

Кой вариант е най-лесен за изпълнение, с възможно най-малко кабеляци. Чейнджъра ми е в багажника и ако може всичко да се натика там...

най-лесно е с оригиналният тунер свърва се само един кабел с 3 чинча и от тях към цифровият тунер.и при другият не е трудно но там ти трябва 10 пиновата минидин букса която не се намира мн лесно и малко играчка с поялника 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах варианта с минидин-а, не ме притеснява, че трябва да споявам, притеснява ме повече прекарването на повече кабеляци из колата. Варианта с оригиналния тунер... дали ще имам окабеляване пуснато до отзад, че ако няма, то става много играчка май. Ако са 2-3-5 кабела да прекарам под корите ок, но ако трябва да влача снопове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

верно!!!  ако нямаш окабеляването става повече играчката.рядко е да не е имало тунер,в повечето случаи е изкормен и кабелите може да си стоят макар че може и тях да са искубнали ако ги няма варианта с минидина е най добре.даже може да не ти трябва и буксата може да набиеш пинчетата директно в навито,вземаш една каквато и да е и вадиш пиновете и ги бучиш директно отзад :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто го казвам като вариант и аз нр бих го направил :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,направи АВ входа,камерата сработва добре,има малко кабели и сигнали но ще помагам с каквото мога.
Утре ще правя същата операция на С6 Ц5,ще направя повече снимки и ще кача тук.Колегата PLAMEN_79 е дал линк към темата в която има схемата за релето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЩЕ проверя за окабеляване, че не съм се заглеждал там. Тва за пинчетата без букса... не мерси :)

Колега имам мини дин букса мога да ти я дам купих си кабела защото не ги продават поединично и използвах едната и ми остана още една това с цифровия тунер директно към навито си е най лесно, сега чакам колегата "tseco"  да постне снимки да видим как става и да слагам и аз камера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То снимки ще пусна,но самия монтаж не е сложен,по важни са сигналите към релето.
Ето схемата и тук.
12088099_949761918398177_586436149592111

 

Ето и как работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...