Jump to content

Домашен NAS + Torrent Client


Recommended Posts

8 hours ago, KaHyTo said:

Но ще загубя основната - компактият им размер и предварителен сетъп

 

Ти си мислиш, че един QNAP, Synology или каквото и да е друго ще дойде пре-конфигурирано и годно за употреба за разлика от някой DIY NAS? Лъжеш се жестоко. :) Казвам ти го като горд собственик на QNAP, FreeNAS и един OpenMediaVault сървърчета.

 

9 hours ago, Fitil4o said:

А какво ни спира да си вземем един по старичък сървър с райд контролер. Би ме спряла цената на дисковете само мен лично, но пък ще получиш други екстрички, които тези машинкои нямат ...

 

Абсолютно тотално ненужно упражнение! RAID контролер, SAS дискове...... кому е нужно освен ако не говорим за сървър със сървърно предназначение!?

 

Има си читави NAS дистрибуции, има си софтуерен RAID. Абсолютно нищо не ти липсва.

 

3 hours ago, Galin said:

Ако е нещо много супер мега важно - сървър + много RAM + много хардове SAS, hotswap и т.н. + UPS и втора линия и claud място .......

много пари и накрая ....... имаме ги на работа и пак се случва да връщам неще от usb външен диск :)

 

Леле...... :) Много RAM, много SAS, много UPS, много НЕЩО :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 5 часа, bomini написа:

...

Явно ще си действам с Raspberry PI-a и HDMI на nas-a не ми трябва.

 

Моята "малинка" си уби SD card паметта. Чета че е масово явление. Прекалено много пише и износва флаша. За една година го трупяса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, година е добре. Правим си бекъп на всичко, KODI-то ултра успешно го възстановява и сме щастливи отново за отрицателно време :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Wizi написа:

 

Ти си мислиш, че един QNAP, Synology или каквото и да е друго ще дойде пре-конфигурирано и годно за употреба за разлика от някой DIY NAS? Лъжеш се жестоко. :) Казвам ти го като горд собственик на QNAP, FreeNAS и един OpenMediaVault сървърчета.

 

Не не съм си мислил и за миг дори че ще дойде конфигурирано. Мисля обаче че ще дойде с оптимизиран софтуер за хардуера на който е инсталиран. Имам наблюдения от FreeNAS и не съм очарован. Както казах и по-горе освен всичко друго ми е важно и мястото. Там където ще е позициониран няма място за Midi Tower или лежаща кутия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FreeNAS е с меко казано доста разширени възможности, изисква сървърно дъно и задължително ECC памет заради ZFS-а. Да започнем от там преди въобще някой да бъде недоволен, ако ми позволиш :)  Веднъж настроен е повече от перфектен и съм готов ако трябва да защитя твърденията си ;) 

 

QNAP си е оптимизиран, върши чудесна работа. Красив интерфейс, плъгинчета разни забавни. Има варианти с по-мощни процесори, евентуално да ъпгрейдваш и паметта. За SOHO би свършил чудесна работа. Спор няма. Но си очаква от теб да седнеш и да си го настроиш от 0 точно по същия начин както си настройваш и всички останали NAS дистрота :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Wizi написа:

...да си го настроиш от 0 точно по същия начин както си настройваш и всички останали NAS дистрота

Това и ще направя. Все пак моите нужди Qnap няма как да ги зная. Аз не бягам от настройките, погрешно си ме разбрал.

На мен ми трябва точно SOHO и разглеждайки вариантите Qnap ми допадна най-много. Не плюя и не отричам другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...