Jump to content

теч масло от автоматична скоростна кутия на А4 2.5 180 к.с


auditos

Recommended Posts

Купих колата от автокъща и като я прибрах в гаража с ужас видях 10 капки зеленикаво масло под кутията.легнах и около нея беше омаслено навсакъде.. обадих се на търговеца и тои ми каза карай нищо и няма на колата..иначе включва перфектно и въви без грешка.. каво може да и има какъв е проблема колата е 2003 година..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трудно е да разбера като колата седи на място ,
лежах от долу докато друг сменяше предавките от директна на задна  от никъде нехвъргаше или поне не видях... явно нещата се слуват само в движение :( :( :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно някой семеринг и протекъл или от някоя от тръбите които влизат в автомата .Понякога и от течаща рейка се стича през кутията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно ли е самата кутия да е прецакана защото ми обясняват че трябвало да се свали за да се види какво е и някакви ремонти  ми говорят от порядъка на 1200 лв


да се свали и да се разглоби по точно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качи я на подемник и измий с обезмаслител. Тогава може да пробваш в "движение" на подемника и ще се види откъде тече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно ли е самата кутия да е прецакана защото ми обясняват че трябвало да се свали за да се види какво е и някакви ремонти  ми говорят от порядъка на 1200 лв

да се свали и да се разглоби по точно

На мен преди време ми се случи ,да видя под колата как цялата скоростна кутия е в масло .Както на теб сега ми стана лошо ,звъннах на Мишо да го питам дали е възможно мултито да тече.Вика погледни си рейката ,погледнах и тя омаслена при маншона.Излезе че от рейката е покапвала ,и оттам от въдупната струя цялото масло над кутията и цялата кутия олята.Смених рейката с втора употреба здрава и след това старото масло засъхна което беше по кутията ,а прясно масло не видях повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е рейка карах колата 20метра само ...от платформата до гаража . Едва ли маслото от рейката ще стигне чак до кутията за това малко растояние.... знам само че яко се нае.....бах.

Някой да знае сервиз в Плевен за тези кутии???

Поне да я погледне някой компетентен??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...