Jump to content

Audi A3 8L - Задни колонки


ra40ni

Recommended Posts

Здравейте.
Колата е Audi A3 8L 1998г. 3 врати.

Изкривих се в опити да отворя кората под задния прозорец за да си сложа някакви говорители - никакъв успех.
После се счупих да търся някъде подробно обяснение или снимки/видео по темата - пак никакъв успех.

Моле ли някой да ми помогне с някакви снимки или с информация на какво се държи тази кора ? Щипки, копчета, лайсни, болтове, двойно лепящо ?  :nixweiss:  :hilezh: 

Наистина много ме тормози. Ще съм благодарен на всякакво инфо по темата.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че се държи на куки, колега както и предната, просто се повдига нагоре и се освобождава, но преди това демонтирай има едни черни капачета в горните 2 края на кората с по едно болтче май се държаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R_32 - Грешиш!

Кората се маха само с дърпане и няма нищо за разхлабване или развиване. За да ти хептен лесно колега най - добре махни седалката. Така ще откриеш кората най - добре. Първо махни пластмасата която е на прага на предната врата и оттам почни да дърпаш лека полека. Най - трудно ще излезе горе до прозореца. Понеже съм почти сигурен, че някой от пластмасите на които са захванати щипките ти ще останат с щипките към купето (демек ще се разлепят от кората) си приготви предварително Поксипол или някое друго лепило от тоя род за да можеш пак да си залепиш всичко и да сглобиш обратно. Успех!

 

ПС: Щипки има само вертикално по колонката и хоризонтално под прозореца. Към облегалката и седалката няма. Когато извадиш кората и ти изпадне една пластмаса със доста дълъг шиш/чеп или както там го разбираш не се чуди от къде е паднала. Ще видиш хубаво къде е седяла на кората. Местоположението съвпада със задника на седящ човек. Идеята е да не хлътне кората, а да се подпира от тая психария ако някой реши да и удари един задник.

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се много не съм разбрал за какво става въпрос и че колата е 2 врати, аз си мислих че става дума за говорителите на задните врати, извинявам се пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...