Jump to content

Избор на летни гуми 195/65 R15 - 2015 г.


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

след 2-3 дена ми предстои закупуването на летните гуми - 4 броя 195/65 R15 H и силно се двоумя м/у:

 

1. Continental ContiPremiumContact 5

 

2. BRIDGESTONE ТURANZA T001

 

3. GOODYEAR EFFIGRIP PERF.

 

 

Чувам само хубави мнения за Conti-то (доста хора казват, че не са карали по-добра гума и не искат да чуят за друга), Bridgestone-а ми харесва повече на визия, защото има малко по-широка стъпка от останалите, а за GoodYear-а не съм чувал никакви отзиви, макар, че евроетикета им е по-добър, но си мисля, че ще се хлъзга повече съдейки по икономията на гориво, която се постига с по-твърда гума, за да се намали сцеплението. Моите зимните са GoodYear UltraGrip 9 и съм супер доволен от тях, но за летни не знам как ще са. Общо взето като цяло се колебая повече м/у Conti-то и Bridgestone-а. Най-важното за мен не е пробега на гумата (понеже карам около 10к км. на година), а Стабилността, сцеплението на СУХО и на 3то място на мокро, защото на мокро гледам да не карам бързо, понеже съм виждал ентусиасти на моята възраст с нови коли и гуми как вземат бордюрите, когато започва да вали и става кишата в началото и тогава нищо не помага :D

 

Какви са вашите преки впечатления за 3те марки? :)

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто като качества на гумата, може би Конти е една идея напред, но Бриджстоуна има много по-здрава конструкция.

Бих избрал Конти ако е с произход Германия/Франция и имаш каско с покритие гуми, иначе Бриджстоуна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днеска като ходих в магазина да ги гледам гумите и гумаджията ми каза същото, че Bridgestone-а е по-як и държи повече на нашите варненски улици. Утре ще отида да видя какво производство са. Иначе сякаш ми се иска да е малко по-мека гумата, за да вози 1 идея по-добре.

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dunlop също чета добри отзиви за тях. До сега карах с Конти ПК2 и съм супер доволен. Малко бързо се износват май. Сега ще ги метна отзад и се чудя дали да не пробвам с някоя от изброени от колегата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто като качества на гумата, може би Конти е една идея напред, но Бриджстоуна има много по-здрава конструкция.

+1 за Бриджстоуна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е проблем да ползвам и аз темата на колегата, понеже съм пред същата дилема, за абсолютно същия размер гуми и се чудя с какво да обуя А3-ката, като ме интересува дали някой има мнение или преки впечатления от новия Rainexpert 3 на Uniroyal - заслужава ли си или е по-добре и аз да се насоча към Continental-а, тъй като виждам, че разликата в цената не е фрапираща между двете гуми/марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм,че при тестовете ги пробват на еднакъв автомобил различни гуми-какво поведение имат при различни условия,измерват спирачни пътища,издаван шум...а ти -с опипване...след време може и на вкус да ги пробват и да определят на-добрата гума! :nixweiss:

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

tisho_psg явно си скаран с логиката и си мислиш, че гумата като е твърда и спира по-хубаво ли?! :D С това си неусмислено изказване, което не разбрах, защо направи, не каза нищо ново, което да не знаем... ааа освен, че вярваш на всичко написано :D

GoodYear-a е клас А при спиране на мокро и е ЛОГИЧНО да е по-мек от Bridgestone-a, който е клас B... А пък колкото до тестовете на ADAC, които бяха хванати на няколко пъти да манипулират резултати от свои тестове и класации, предпочитам да попитам хора, които са карали доста гуми и имат лично впечатление от тях и след това аз лично да си проверя, коя гума какво представлява в действителност в магазина, от колкото да ти чета глупостите и да ме караш и мен да вярвам на всичко ;)

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря колега, но това с пипането за теб може да е глупост, но според мен е важно, защото съм имал такива по-твърди гуми и не бях особено очарован след като се завъртях няколко пъти. В крайна сметка се спрях на GoodYear-а, 2ри са в класацията на ADAC до колкото може да им се вярва. И гледах в един английски сайт за ревюта изградени на базата на анкета от хората, които са използвали по-горе споменатите гуми и най-високи резултати във всички критерий има GoodYear-а, като държа да спомена, че Michelin я надминава само при спиране на мокро. Дано съм помогнал на колегите, които са били пред същата дилема като мен. :)

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А пък колкото до тестовете на ADAC, които бяха хванати на няколко пъти да манипулират резултати от свои тестове и класации, предпочитам да попитам хора, които са карали доста гуми и имат лично впечатление от тях и след това аз лично да си проверя, коя гума какво представлява в действителност в магазина, от колкото да ти чета глупостите и да ме караш и мен да вярвам на всичко ;)

 

 

В крайна сметка се спрях на GoodYear-а, 2ри са в класацията на ADAC до колкото може да им се вярва. И гледах в един английски сайт за ревюта изградени на базата на анкета от хората, които са използвали по-горе споменатите гуми и най-високи резултати във всички критерий има GoodYear-а Дано съм помогнал на колегите, които са били пред същата дилема като мен. :)

Евала колега,беше полезен на всички изправени пред този избор,както и с ценната информация за класацията на ADAC :hilezh::zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да пиша в хубавата тема ненужни неща,но нали знаеш,че както се осер.ш сам никой не може да ....ти го направи по-добре.Нека вече се намеси модератор и отново изтрие ненужните нападки. Аз не съм виновен,че цитирам написаното от теб в което има леееееееко противоречие.Ако не ти харесва се сърди само на себе си :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не искаш, ама и не спираш да ядеш ла.на... Ти или си с 8ми клас или нещо ти се губи минуса с главния... Пълна измет си ти и пак ще ти кажа, че заради такива като тебе ни е толкова "хубава" страната. И когато да ви убие човек, винаги ще е късно...

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типично по български-сам се осираш до ушите и после търсиш да обвиниш някой друг.Ти никога невиждаш как се осираш ежеминутно.Прекалено си тъп да се видиш какво представляваш. Да ама няма кой да ти чисти,трябва сам да се заемеш с това.Комунизма си отиде и всичко вече си е за твоя сметка.

 

Абе вие във Варна много убивате на последък бе? Ще ви видя до къде ще стигнете така,но няма да е далече със сигурност... 

Представям си какъв комплексиран мишок си зад клавиатурата и само убиваш,ама в реалния живот смелостта ти стига да опипаш някой нова гума само...смешник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не спря да използваш моите критики срещу мен, точно като децата.

 

Иначе искрено бих се радвал ако имаше поне нещо смислено и вярно в думите ти, но уви...

Редактирано от Gorad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...