Jump to content

Бордкомпютър / FIS на A3 8P


NIKE 71

Recommended Posts

Привет на всички колеги от форума.Отскоро съм собственик и аз на тази марка автомобили(А3 2004 1.9 TDI 105 к.с).Искам да попитам относно бордкомпютъра. Когато купувах колата пишеше че е с бордкомпютър но после забелязах че на лостчето за чистачките няма копчетата за смяна на показанията.Въпросът ми е:Може ли да се смени самото лостче(да се активира през VAG-COM) и да ми изписва паказанията на таблото или трябва и таблото. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако колата ти НЕ е автоматик и ако нямаш темпомат:

         --табло с FIS

         -- лостче за за чистачките

         -- steering wheel модул 

         -- някой друг кабел

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, виждал съм го на живо, на колата (вече бившата) на колетата Stivio. Така и не разбрах обаче как се активира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При първите А3/8P/,2003,2004 години,моментната скорост може да се гледа на Audi Concert CD-то,ако колата е с такъв плеър.

Пробвано и става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно е, че е възможно, но не намирам информация как и при кои МоделГодини става  ..

xymyY2r.jpg

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. А някой може ли да каже дали на кола 2004 година може да се сложи табло от МГ2007 примерно? Питам понеже прочетох в audi-sport, че колите преди неофициалния фейс (тези с двете решетки) имали по-различна горивна помпа в сравнение с тези след 2005г. и отчитането на горивото било по-различно?!

(това го прочетох в тема свързана със слагането на табло с черно/бял фис на кола 2004г)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 - Instrument Cluster -> Coding -> 000?xxx. Put 0 instead of 2 on "?" position. Since 2007 MY.

Относно таблото. Може да се сложи. Бях се интересувал едно време, но реших да не го правя. Мисля, че в най-лошия случай се сменяше и горивната помна. Не е толкова фатално.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fifipadi ти за кое табло си се интересувал? Аз говоря за това с червения фис (до 2008г) И там ли има вероятност за смяна на горивната помпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fifipaldi просто е написал как се активира менюто ако не е актиривано от завода при табло/кола МГ2007.

Няма отношение към твоя въпрос за помпата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fifipadi ти за кое табло си се интересувал? Аз говоря за това с червения фис (до 2008г) И там ли има вероятност за смяна на горивната помпа?

Табло с FIS можеш да си сложиш и без да сменяш помпата, но 99% няма да я има рази функция за показването на скоростта на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решил съм да си слагам табло с ФИС , защото моето в момента е от най-простия тип. Идеята ми е да си гледам разхода основно, но като видях това с дигиталната скорост ми стана любопитно и реших да поразпитам тук. Благодаря на всички за информацията :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвиди си и помпата в резервоара, ако колата ти е пред 2005. Също така си прокарай и кабелче от казанчето за чистачките. Много е полезно да знаеш, че си на резерва с водата. Или просто ще ти замасят пина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната (по-старата), работи на съпротивление, докато по-новата е с делител на напрежение. Или: По старата с 3 кабела, по-новата с 5 кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...