Jump to content

Бордкомпютър / FIS на A3 8P


NIKE 71

Recommended Posts

Здр,колега и аз се интересувам за външната температура как да си я активирам или някои да ми помогне,под часа ми е празно мястото става въпрос за 1,6 2008гбез фис съм.Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега, само да вметна че не съм те забравил. Когато се прибера в офиса и си седна на компютъра, ще ти опиша подробно процедурата по активирането на външната температура.

Благодаря само да се прибера в Бг.(че съм на път)и ще пиша какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отскоро имам Audi a3 2008 ambientе без навигация, но на средния дисплей не излиза среден разход и друга информация освен индикация за отворена врата Имам ли начин да се активира среден разход, температура и драма.

Благодаря!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво показва тогава на средния дисплей...?  :huh: ЕДИНСТВЕНО индикация за отворена врата??

Би ли снимал въпросното табло?

 

П.с. Странно.... двама вече с еднакъв аватар  :hilezh: 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега се показва малка кола, отворен преден капак (когато го отваряш), жълта лампа за маслото(трябване да се долее).Утре щсе снимам таблото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и предположих :)))

Човече - това не е дисплей, ти просто нямаш FIS - т.е. таблото ти е без дисплей и нямаш борд компютър :) Нищо повече не можеш да му активираш - имаш си външна температура както се вижда, повече от това на това табло няма. 


П.с. в първите постове на тази тема на стр. 1 е описано какво е нужно за ретрофит на табло с FIS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да смениш таблото с такова, което има FIS дисплей, за да ти показва среден, моментен разход, оставащи километри с наличното гориво и т.н. За целта е нужно и да се обучат всички ключове наново, понеже имобилайзерът се намира в таблото (писано е в началото на темата за въпросната процедура) . Аз съм с като твоето табло и съм запланувал да го сменя с такова с FIS дисплей, защото това черно "пространство" на таблото ме дразни, а и от друга страна освен изброените горе функции има и сигнализация за изгорели крушки.

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здр. колеги,започнал съм процедурата по преминаване от обикновен към фис дисплей! И искам да питам: Steering wheel модула ми е 8po 953 549 който вече от миналите постове за темпомата разбрахме,че поддържа темп.+ борд :hilezh: ,смених и лостчето за чистачките, което взех от колегата fifipaldi :zustimm:,сега ще взимам и табло,но ме притеснява онова с обучаването на ключовете и имобилайзера който се намира в таблото :nixweiss: Та мисълта ми е утре като ходя за таблото да питам ли и за ключовете и още нещо друго дали ще трябва...? Искам и да ми показва за нивото на течността за чистачките както си трябва да е?      :help:  :help:  :help:

Редактирано от Audi2027
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съвсем скоро ще правя същата тази процедура понеже съм с най-простото табло. Само да те предупредя, че трябва да провериш с кое табло си в момента и да внимаваш с какво ще го смениш, защото първите А3-ки (2003-4) са с различна горивна помпа и трябва да се ползва определено табло, за да няма проблем с показанията за нивото на горивото! Иначе за ключовете няма да има проблем- просто се вписват на ново. За нивото на течността за чистачките само не съм проучил още. Чел съм някъде, че някакво кабелче се пускало, но нека някой друг каже.

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя мойта по талон се води 01.2005 обаче като нищо може да се окаже,че е 2004 и просто 2005 е регистрирана и затова се притеснявам да не взема нещо ненужно и да се вкарам в филма отвсякъде :hilezh: по какво да позная какво ми е таблото и къде да търся за де не объркам или пък през ваг ком-а някъде да видя :nixweiss: някой който знае да каже  :help: ще кача и снимки на мойто старото табло,че утре ще ходя в перник в някаква автоморга имат 2-3 аудита и да знам какво да сложим в кошницата :hilezh:

post-91395-0-14531600-1434885878_thumb.j

post-91395-0-83486600-1434885889_thumb.j

post-91395-0-68086000-1434885906_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е регистрация 01.2005, то 100% е производство 2004, но с огромна вероятност все пак е МоделГодина 2005, което е всъщност най-важното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,но какво табло трябва да търся,защото съм на границата и ме притеснява да не объркам нещата :) Някой ако знае какъв трябва да е индекса на края да сподели моля... :) Моето е 8po 920 900 F

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поствам инфото получено на лично от колегата Bsdnikolov за да си е в темата и да се знае ако някой търси такова табло за по нататък!!!

 

Ето това е твоето табло. Забележи за кои VIN номера е:

(от VIN 8Р0-5А000 001 до VIN 8Р0-5А077 000

от VIN 8Р0-5В000 001 до VIN 8Р0-5В003 826)

 

Screen_Shot890.png

 

За да си сигурен, че няма да има драми, ето таблото с пълен ФИС за същия отрязък от VIN номера:

 

Screen_Shot891.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, моля за съдейтвие. Опитвам се да сменя езика на колата си ( на DIS менюто ), но немога да разбера как изобщо да вляза в менюто. Имам всички бутони, които са на лостчето за чистачките. Намерих на няколко места, че се случва с натискане на бутона Reset, но при мен само ми анулира данните от Board Computer 1 и 2.

Колата е A3 8P 2004г.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Здравейте колата е Audi A3 8pa 2007 1.9tdi 105hp . с табло без fis .. може ли да се подкара табло от кола след 2010  ?

Примерно с номер  8P0 920 932 N

 

Гледам тази тема и ми хареса идеята да имам буст метър в таблото :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ъбдейт на информацията :) 

До колкото разбрах няма проблем да се сложи табло от 2010+ на кола от 2007 . Най - вероятно ще се наложи да се изключи immo -то в ECU-то . Този вариант е и най лесния от към подкарване на ново табло :)  

Поръчах  табло от UK с номер 8P0920982H произведено е средата на 2011г. но километража е Mph/Kmh и не знам да ли ще мога да живея с това ... Възможно е да се премащабира скалата и съответно да се ползват циферблатите от старото табло но трябва да знаете как да го направите 😁 .

Някой разполага ли с dump на аналогично табло с Km/h ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...