Jump to content

Препоръчайте самоходна бензинова косачка


Recommended Posts

Предстои ми покупка на самоходна бензинова косачка в най-ниския ценови диапазон.

Ще коси около 800 кв.м. равен двор с доста препятствия (дървета, парници, кошери и др.)

 

Разглеждам следните модели:

http://rezachki.com/kosachka-za-treva-motorna-samohodna-mtd-mtd-46-sb-b-s - MTD 46 SB

 

http://www.stroi.bg/p/art0026219-motorna-samohodna-kosachka-mtd-plantiflor-bmr-46-04279.html - MTD Plantiflor BMR 46

 

http://www.storum.eu/McCulloch-M46-125R - McCulloch M46-125R

 

https://stesia.net/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B82/product/view/75/1319 - MTD 48 PKM Kawasaki

 

Първият вариант ми е препоръчан от търговец. За мен единственото предимство му е славата на двигателия Briggs & Stratton. Вторият вариант на МТD е с двигател THORX, малко по-мощен от конкурента му от позиция едно, колелетата с с лагери, задните колела са по-големи и като цяло - повече ми харесва. Третият вариант на McCulloch също ми харесва, обаче из интернет срещнах доста лоши отзиви за здравината й. Масово хората се оплакваха от различни дефекти и бе оценена доста зле. Четвъртият вариант е МТD с двигател на kawasaki, което незнам дали е добре поддържан откъм консумативи и резервни части.

Прегледах и оферти "втора ръка", където за половината на тези пари се намират маркови машини, обаче .... реколта 2000-2006 година, което ми звучи, че тепърва ме очакват ремонти.

 

Дайте идея на какво да купя?

Редактирано от RED-AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам много опит с тези машини, но имам с McCulloch-a като подръжка (ремонт).

Отпиши го от класацията. Такава косачка за две години и сменихме ВСИЧКО без двигателя. Някой от нещата и по два пъти.

Когато си избираш гледай хубаво конструкцията на колелата.

На McCulloch-a задвижването беше метално зъбно колело което предава движението на пластмасово (това на колелото). Сещащ се какво се случва след кратко време.

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам как да проверя, защото не е при мен, но съм почти сигурен, че това е моята косачка. Тя обаче няма самоход. Между другото, няма и нужда да има - доколкото ми беше обяснено на мен, той е за сметка на мощността на косачката = ако няма самоход ще е по-мощна.

 

Аз я ползвах вече едно лято и съм крайно доволен от нея. Общо взето същия двор /около 750 кв. м./ го кося за час, час и половина. Като минус: ДОСТА е тежка, щом имаш препятствия из двора няма да е много лесно да се маневрира. Двигателят е много добър, но си има специфика в поддръжката и ако не спазваш правилата, ще има проблеми. Ако човекът, който я ползва не го притесняват килограмите, обаче, мисля е мнгоо добър избор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък тази година ще направя 4то лято на вилата ТОЧНО с този McCulloch M46-125R и съм безумно щастлив! В допълнение само ще добавя, че всеки път минавам 1.8 декара равен двор с доволно количество дръвчета/дървета и най-вече по доволно много пъти годишно, еле па миналата година когато имахме трева за подстригване до октомври.

 

Съмнявам се искрено останалите конкуренти, които си изброила, да са по-лоши. По-скоро просто споделям, че явно има и вариант, в който конкретно този модел косачка да е качествен.


Заповядай ако искаш направо да й дръпнеш едно кръгче :) ще я паля тази седмица, че вече си има нужда. Намира ти се мисля и сравнително лесно достъпно - под Икеа точно се подвизава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направихме бърз оглед по магазините. 

 

MTD 46 SB  и McCulluch M 46 125R отпадат, защото нямат лагери на колелата. А разликата е драстична.

 

MTD Kawasaki също отпада, защото недогледах, че не е самоходна  :lupe: .

 

И тъкмо настъпи момента, в който усещането за пълно щастие реши да отлита, щото все по нещо от гореописаните машинки не беше баш по мерак...и се натъкнахме на B.Power. 

Неизвестната никому марка на Мосю Бриколаж, с поръчка в Словакия да сглобят перфектната машина:

- лагерни колелца;

- метален корпус;

- 46 см диаметър;

- приставка за мулчиране;

- 18мм/20мм колела;

- двигател B&S, (при това мааалко по-мощен от на МТD 46 BS) - 140 cc

- 5 години гаранция  :huh:

 

Някой нещо против?

 

Щото остава да се реши дилемата този B.Power с Briggs & Stratton срещу MTD Plantiflor с двигател THORX ?

Що за моторетки са ThorX?

С гръмка реклама, че моторът е Briggs&Stratton продават петнаесе годишни бричетайки с километрите на икарус от линията на 204 за по 250 лв. втора ръка. Thorx не е рекламиран така брутално и подозирам, че има защо.

 

 

Wizi, благодаря за предложението  :respekt: ! Подозирам, че ще отскоча до твоята ливада с нова косачка, за да направим състезание. Ако излезеш победител, втори кръг ще се играе в провинцията. :zustimm:

Васе, ако не е самохода, трябва да не разчитам на моите сили, което пък означава да не остане неподстригана китка из двора. Това цветя, насаждения...не се разпознават като нещо, дет трябва да се пази и се мулчира наред. Ин самоход веритас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай само при транспорт да си стои на колелата, защото ако е наклонена много в цилиндъра влиза от маслото. Имам такава косачка партнер с самоход, двигателят е същата марка като твоя 148 кубика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...