Jump to content

Ремонт на седалки за авант А4 В5


thekiller

Recommended Posts

Здравейте колеги . Малко помощ ? Дали някой има представа или е разглабял задните седалки на комби А4 В5 било то и фейсково.
Принципно колата ми не е феслифт , но седалките ми са. Имам изпочупени заключващи механизми на задните седалки. Намерил съм други с подобна шарка , но ми се иска да си сложа здрави механизми на мястото на моите които не са в ред. Седалката опакована със стреч фолио е грешна покупка . Тя е за стандартно комби. Дясната седалка с липсващата дръжка е за фейслифт. Тоест за моят автомобил със странично заключване
 
Ако някой има представа как става да драсне един ред.Благодаря предварително
 

 

90a79aab590506ae322ffbf470140faf_610x0.j

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лостчето, заедно с "легенчето" под него, се продава като резервна част на цена около 40 лв. През всяка моделна година са различни и са много цветове... Аз купих едно за моята кола, но ползвах само долната част. Лостчето, пружинката и едно пластмасово преходче ми останаха. При теб май точно те са счупени. Мога да ги снимам, за да видиш и евентуално да го ползваш за твоята.

Когато разглобявах развих трите рапидки на "легенчето" и с леко повдигане откъм задната страна излезна нагоре. За заключвалката трябва да се разтапицира седалката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених салона , но в едната част от задните седалки излиза кабел с букса. 

 

Някой да знае за какво е тоя кабел ? Закачих го и на новия салон , но ми е интересно за какво е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела от частта с подлакътника да . Точно за него става въпрос. Правих тази интервенция със смяната на салона на изключено от контакт. После запалих всичко е наред. Интересно ми е за какво е тоя кабел който излиза от седалката и какво в нея има нужда от окабеляване ?

Редактирано от thekiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то няма много варианти. ясно е , че е за нещо в седалката. въпросът е за какво ? 

 

първоначално си помислих , че може да е за подгрев на седалки , но е тъпо да е само горе и го изключих доста бързо. после реших , че е за  air bag , ама шанса и това да е клони към 0-ла и то много голяма и до там ми свършиха идеите.

 

общо взето от чисто любопитство ми се иска да знам какво е . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще излезе че си е air bag  така ли ? :) хах яко

 

http://www.jonkuhns.com/install/gtiseatbottom.jpg

Редактирано от thekiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиропатроните за задните колани. Поне такъв спомен имам, защото ми е светвала лампата за еърбег-а и на ваг-ком ми даде някакъв pretensioner за отзад, като преди това возех няколко човека и всичките бяха с колани (предполагам при слагането на някой от коланите е дало тази грешка, може би лош контакт или нещо такова) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинална част... Не знам работеща он лайн ЕТКА, за да дам линк. Най-добре при официалния дилър, за да може да се разчете по VIN. Аз така си извадих номер сам, поръчах и дойде друга част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...