Jump to content

Катализатор 1.8 125к.с. голям разход


vsg

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Преди два дни си купих A3 1.8 125к.с. 2000г. Качих се на магистралата от Стара Загора до София и ми даде разход 10 - 11 на 100км. Катализаторът ми е одрязан и е сложена тръба на негово място и ми шуми все едно е пукнато гърнето. Възможно ли е високият разход да е от това? Ще се установи ли проблема ако отида на диагностика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с каква скорост е 10-11 на 100 км.,че тоя мотор иска обороти за да върви.

Вижда ми се малко висок разход-не,че е невъзможен.

Хубаво е да се закачи на диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Нормална скорост, средна около 130. Като цяло исках да знам дали е възможно причината да е в катализатора и датчиците около него, и какви проблеми може да създаде той, защото очевидно е некадърно заварен с една тръба. Някой колега, който си е махал катализатора може ли да сподели с какво го е заменил и има ли нужда да слагам нов?

Редактирано от vsg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатора на тоя мотор при А3/8L/ е доста голям и ако е заменен с някоя фалшива тръба/гърне/ след време ще започне да съска.

Ако не си я закачал на диагностика преди покупката е добре да го направиш,може да излязат грешки,примерно дебитомер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм доста време такъв двигател но на А4 и разхода на магистрала е 9-10, по-скоро 9. При мен кат е сменен с резонаторно гърне. Твоя разход може да дойде от по агресивно каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен разхода ми е същия, но на А4. Този двигател е тромав и лаком така, че си го карай без да се задълбочаваш в диагностики, защото ше си дадеш парите на вятъра. За катализатора нямам думи просто трябва да спрът да регистрират коли без катализатор и тогава нещата ще се оправят. На Аудито го нямаше катализатора и гърмеше все едно карам някаква жигула имаме и един фиат, който докарах от Иалия и просто не се чува, че работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода си е нормален за този мотор.

* Скоростите са му прекалено къси за извън града, все пак на 100км/ч си на 3к оборота.

* Няма турбина което също качва разхода, защото мотора се товари.

* След 120км/ч разхода драстично се качва над 8 литра.

Имам същия мотор затова казвам, да не се притеснява колегата, нормално е. Но за града е много приятен за каране, с тези къси скорости. Както си караш на 2-ра с 30км/ч на равно, слагаш 4-та и си поема като отче наш. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещата стоят така. Пътуване Варна - София - Варна с 4 човека в колата Мен + 3-ма пътника разход 11,23 ГАЗ. Изминатите километри са както следва: 800км магистрала с агресивно каране не по малко от 130 и най вече 150-160км/ч. Градско 70 километра и извънградско 240км. Общо 1110км. А миналата година давах колата на мой приятел да ходи с жена си на почивка в Банско и е навъртял 1500км и ми е смъкнал до 9,2 ГАЗ. Ама той я е карал като чужда кола и не като мен :)

Така че си ти е нормален разхода май :)

 

ПС: След като смених няколко резонатора, които просто си отиваха заради газта и конденза и аз отдавна съм с права тръбичка. Е бръмчи си ама фалирах все да купувам резонатори.

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно нормален разход с тази скорост. Хората,които правят сравнение с А4 са в грешка. Това, че два двигателя са 1.8 125 кс не ги прави едни и същи.

 

Ricardo Carvalho е напълно прав - след 120 разхода се вдига драстично. При мен 100-120 разход 9 -9.5; 130 - 10-10.5 и над 140 се качва още повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

и на мен разхода ми се струва нормален. С катализатор съм, още не съм го махнал. 

При мен е следното положение -

90-100 - 8 газ/100км

100-110 - 10газ/100км

120-140 - 13-14газ/100км.

 

Първата година сметнах и при агресивно каране - 215км с 32 литра газ :) като карах 150-180км/час като час му тествах и топспийд-а 201км/час :) 1.8 125 коня :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...