Jump to content

Подсветката на климатроника и температурата на таблото светят винаги


tpv88

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

От 2 дни насам забелязах че подсветката на климатроника и външната температура показвана на таблото не изгасват изобщо - при изваден ключ, загасена кола и загасени фарове/габарити.

 

Според мен е възможно да е или клеморед или по някакъв начин лостчето за фаровете. 

 

Ще съм много благодарен ако някой от вас има съвет как да подходя към този проблем или се е сблъсквал с такова нещо.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подсветката на криматроника и дисплея за амбиентната температура се захранва от 19-ти пин (сив кабел със синя нишка) на синята букса на таблото с уредите. Таблото ще спре подсветката (съответно напрежението по пин 19), едва когато извадиш ключа от ключалката. Това ме навежда на мисълта, че имаш проблеми с клемореда. По някаква причина, колата ти не отчита изваждането на ключа и постоянно си мисли, че е на таблото. Провери си клемореда. 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвам темата на колегата за което се извинявам, но имам и аз проблем с таблото който се изразява в това че при контакт таблото светва, не се влияе от ключа за фаровете по никакъв начин и климатроника се чува че прави нещо след като е спрян.Колата е А4 99 фейс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как е при вас,но при моята 1.9тди 97г. подсветката на климатроника не се влияе от изваждането на ключа,тоест щом загася двигателя всичко изгасва.

Когато си смених сд-то исках да прекъсна единия плюс при изваден ключ,но такъв не намерих в снопа кабели при касетофона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на клеморед. От не работещ такъв стават всевъзможни аномалии. Нов е около 20 лв. смяната му не е чак толкова сложна. Изисква малко инструменти и сръчност и за 1 час колата е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...