Jump to content

Моля за съдействие ,проблем с EVAP системата


tarambuka

Recommended Posts

Колеги моля за някакви идеи,че вече не знам как да реша проблема пръснах над 400 лв . и проблема си стои.Колата записва следната грешка:

 

16825-EVAP Emisssion Control Sys

            P0441-002-Incorrect Flow -MIL ON

 

Автомобилът е Ауди A3 2.0 Fsi 2004 .За информация сменил съм филтъра с активен въглен с чисто нов,клапан N80 също,всички маркучета от филтъра до дросела и грешката пак се появява има няма да измина 40-50 км  и светва?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатора какво общо има с EVAP системата?Това е система която дърпа бензиновите пари от резервоара и ги вкарва в дросела,няма нищо общо с катализаторите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Прави,вакум а и го смених с чисто нов оригинален от Порше го закупих и апк светва,започвам да си мисля да не би да има някъде проблем по резервоара и маркучите от него към филтъра с активен въглен

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ,кое е сменено,канистера и клапана,или само клапана? Филтъра с клапана от долната страна ли върви или си купил само въглена?

Може да се провери дали работ

и коректно с vag,output test.Вакума в резервоара ти товари помпата коeто ще ти струва още толкова.Когато си сменял нещата не провери ли има ли проходимост в маркучите? при капачката на резервоара има още един клапан,проверен ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Значи,сменил съм канистера,маркучето пластмасовото което излиза от него и отива към резервоара то също е с някакво клапанче,сменисл съм и електрическият клапан от канистера към дросела .Маркуча към резервоара сякаш има проходимост но не мога да разбера до колко е добра защото когато дръпна с уста успявам но не е много лесно другото което ми прави впечатление е,че след като карам и отворя капачката на резервоара се чува изсъскване но не мога да разбера дали е вакум ,в смисъл дали дръпва въздух или го изпуска,това нормално ли е.По скоро дръпва въздух .Къде е този клапан в резервоара и как да го проверя.Все повече си мисля ,че проблема е някъде в резервоара незнам къде да отида за да ми помогната ,навсякъде ми вдигат рамене :(

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поредната празна тема.... може да я преместите в подобните в Консумативи, Гуми, Масла, Горива и Сервизи

 

единственото, което се разбира, че колегата може да оправи незнайния проблем на другия колега... ако някой има подобни оплаквания, да си го търси в темата за сервизи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами колеги,аз оставих колата защото имах работа и после отидох да я взема ,честно да ви кажа толкова бях щастлив,че тоя чек енджин няма да ми вади очите повече,че не се поинтересувах какъв и е бил проблема.Важното,за мен беше,че проблема е отстранени то на много разумна цена

Редактирано от tarambuka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Здравейте.Колегата buzzi,дали може да сподели какво е решението ,че абсолютно същия проблем ме мъчи и мен?

Редактирано от Ясен Русков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да напиша,какво трябва да чувате или виждате,как работи клапана...

Колегата да звънне и ще опитам да му разкажа какво да направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...