Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,карам ауди а6 ц5 с двигател 1.8T AEB с монтиран газов инжекцион бардолини.Искам да попитам колегите,които са със същата кола и двигател до колко показанието за среден разход на таблото (от боркомпютъра -което показва ,каква щеше да е картинката ,ако карам на бензин) се различава от реалния ви разход на газ.Защото при мен разликите са доста големи - около 3,7 до 4л /100км (градско на таблото показва 12,2л/100км ,а реалния разход газ е 15,9л/100км) .Това питане се породи,защото колата дава височък разход на газ,което ми доведе до този въпрос - градско София -15.5 -17л/100км ,извънградско около 12л/100км .Какви са стойностите при вас? 

Редактирано от from_usa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега,

 

При мен градския разход е 15 л/100 км средно в София - нямам представа какво показва борда като карам в града.

Извънградско (магистрала) със 130-140 км/ч скорост разхода е около 10-11 газ. Средно по борд ми показва сходен разход.

Ти не каза в кой град си, ръчка/автомат, предно/4х4 е колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За града казах - София,но пропуснах да кажа ,че е би трябвало да е най-икономичната от към разход версия - ръчка и само с предно.Иначе за борд,имах предвид ,че когато напълня бутилката го нулирам и когато свърши газта -сравнявам :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето е б6 1.8т куатро. Харчи 11 извънградско на 16-ки, в диапазона 140-170. Градско около 13. На 18-ки разхода е с по 1.5 литра нагоре :) Твоята щом е на предно, може да тежи и по-малко от моята, не съм сигурен.


Борда няма никакво отношение към разхода на газ до колкото знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвай на бордовия, дори и на бензин! Не показва точни разход, а само моментен! Даже и той не знам дали е верен! Най ми е интересно, когато някой се похвали с разход по бордовия. Направо не мога да се сдържа да се смея. Коли на над 13г. с верен бордови, почти няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за среден разход по борд, не за моментен. Той се диближава до истината обиковенно +- 10%

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да,прегледах твоята тема,преди да пусна тази,тъй като забелязах по-ниски стойности дори на коли ,които са quattro. Исках да видя и мнение от колеги ,които са с по-тежкото купе на а6. Като цяло идеята ми е да разбера,дали имам реално основание да искам от газаджията някакви донастройки,които да доведат до по-нисък разход.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето градско е Кърджалийско. Между 13 и 14 газ. Извънградско - 9. Свалял съм го и под 8.5 газ.Показанията са на колонка,пълно-пълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера следното.
Взел си си кола за 7-10к (читаво С5 1.8Т) и му мислиш 1лв/100км.
Карай си колата и не се филмирай.

Ако толкова искаш да се филмираш - пълниш бензина до горе. Караш 300км. Пълниш до горе и виждаш колко реално ти харчи. После като знаеш колко харчи на газ, почваш филмите със смяна на свещи, дебитомер, бубини и тн. хвърляш едни 500 лева МИН. и ЕВЕНТУАЛНО получаваш 1-2л по-малко харч. Караш още 5 години, за да избиеш само 500лв за ремонти и така ...

 

за протокола мойто А4 1.8TQ което е 1500кг дава 12ка извънградско със 150-170, 15ка градско. Настъпвам си го. С чип е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колата е а4 б6 1,8т bfb 163коня, комби предно 17-ки 235х45 гуми, газова бигаз, разход на газ градско в Сливен 11/100 по борд реално 12/100, като карам жената на работа, детето на градина и после ги събирам и правя по 40 км на ден, което за сливен не е малко. Извънградско при скорост 120 км/ч - 7/100, 140-150км/ч - 9/100 литра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън града при 120км/ч се съмнявам да гори 7/100 на бензин, а на газ да не говорим...

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен с Б6 1,8Т на предно и ГИ Романо Антонио, градско в София -14-14,5, като се кара в час пик. Събота и неделя пада. Извънградско със скорост 160-170 на автопилот 11-12 л/100 км. Борда и реалния разход на газ са ми почти 1:1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън града при 120км/ч се съмнявам да гори 7/100 на бензин, а на газ да не говорим...

 

По принцип BFB-то е по-икономично ама чак толкова и мен ме съмнява. 

Моята по борд дава смесен 10/100 бензин което прави малко над 12.5/100 газ. Със 100 км/ч на околомръсното на равно дава около 8-8.5/100 газ. Като при автоматика съм на 2100 об/мин. при тази скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен с Б6 1,8Т на предно и ГИ Романо Антонио, градско в София -14-14,5, като се кара в час пик. Събота и неделя пада. Извънградско със скорост 160-170 на автопилот 11-12 л/100 км. Борда и реалния разход на газ са ми почти 1:1.

Най сетне да прочета реален разход на газ. Я предложете на някого, на който колата му гори 7/100 газ да се поразходите тук-там. Един път ми споделиха отговор от сорта: ама скоро не съм я засичал; трябва да и видя настройката, че нещо нее наред; ама аз като съм сам гори толкова и тн

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,моята колица извънградско съм доволен,но градско в София 10км в посока в час пик,вярно но ми е много!

Извънграда е 9/10/11- с 120-130 според зависи лято,зима,климатик,автопилот,товар-но повече от 11 не е минавала!(между другото ми е давала и 7.5(пълно-пълно) един път до Благоевград по магистралата,ама това беше нарочно каране с не повече от 100 е така за спорта!

В града си е не по-малко от 14,5 и до 16 като в по-голямата част от годината е 15.5 :( и това не ме прави много хепи!

Газовата е Ланди Ренцо на година и 10 месеца!Ходил съм 2-3 пъти при газаджийте за филтри и всеки път им казвам,че ми се струва висок градско разхода,но ми казват,че всичко е в норми и за да върви нормално това е положението,не че не съм я избил вече няколко пъти газовата,но все си мисля че 14 най-много трябва да е.Ако някой е минал успешно по тоя път със  свалянето на разхода на газ да казва :)

ПС:а и борда дава отклонение до литър по-малко от изразходеното на газ,на бензин е доста точен!

Редактирано от apisabvgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми ги разправят тия в Ланди същото. Я си карай и не се занимавай, колкото мачкаш толкова харчи и вярвай ми няма да почне да връща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,моята колица извънградско съм доволен,но градско в София 10км в посока в час пик,вярно но ми е много!

Извънграда е 9/10/11- с 120-130 според зависи лято,зима,климатик,автопилот,товар-но повече от 11 не е минавала!(между другото ми е давала и 7.5(пълно-пълно) един път до Благоевград по магистралата,ама това беше нарочно каране с не повече от 100 е така за спорта!

В града си е не по-малко от 14,5 и до 16 като в по-голямата част от годината е 15.5 :( и това не ме прави много хепи!

Газовата е Ланди Ренцо на година и 10 месеца!Ходил съм 2-3 пъти при газаджийте за филтри и всеки път им казвам,че ми се струва висок градско разхода,но ми казват,че всичко е в норми и за да върви нормално това е положението,не че не съм я избил вече няколко пъти газовата,но все си мисля че 14 най-много трябва да е.Ако някой е минал успешно по тоя път със  свалянето на разхода на газ да казва :)

ПС:а и борда дава отклонение до литър по-малко от изразходеното на газ,на бензин е доста точен!

Много зависи откъде минаваш и колко висиш по задръстванията. При мен, ако висна в задръстване веднага след като я запаля, на борда показва ебахти цифрите. Лошо ми става :D. 14-15 за София в час пик според мене си е нормално. Аз карам Надежда - 4-ти км на Цариградско, но минавам с много схеми през разни улички и избягвам най-голямата лудница, иначе сигурно щеше да удря над 15 и при мене. Мисля, че ти е наред колата, щом извън града повече от 11 не ти качва. Мойта вчера например ми даде 13,3 но я карах на много ръчка по Тракия и Марица (180-220 км/ч) през повечето време. Това е най-високият разход, който съм постигал откакто я имам, но мисля, че е нормално при такива скорости и натискане, че я изпробвах как върви след чип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Моята е А6 Ц5 1,8 Т на предно с ръчни скорости. Извънградско при 120 км/ч - 10 л. газ/100 км. По борд среден разход е около 7-7,3. Аз мисля, че по борд си е за бензина. Засичането го правя по следния начин: когато бутилката е празна нулирам километража после 3-4-5 пълненета докато пак я изпразня и сумирам колко газ общо съм заредил. От показанията на километража по моя преценка изваждам няколко километра, които съм карал на бензин докато прехвърли на газ. (Последното ми засичане 348 л. - 3590 км. - 9,69л./100 км.) Мисля, че така е най-точно. Иначе пълно-пълно дава отклонения - всеки пистолет е настроен на различно налягане и може да ти напълни бутилката с различно количество газ. Преди 10 г. с предишното ми ауди 80 тъкмо му монтирах газ. Пълня до горе минавам 100 км. и пак пълня до горе - събра 5 л. нали се сещате, че не е възможно това да му е разхода (разхода му беше 8л/100 км. Това беше малко извън темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В града си е не по-малко от 14,5 и до 16 като в по-голямата част от годината е 15.5 :( и това не ме прави много хепи!

ARX-а е с ужасно къса кутия, с такава А3-ка 14 бензин е нещо нормално.

При мен ANB с автомат дава с 1-1.5л по-нисък разход с чисто градско в широк център.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...