Jump to content

Покупка на S3 2000г. Нов внос. Какво ме чака?


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Взе ми здравето тая кола, като гледам и джобовете ще ми изпразни, но се мятам с рогата на пред и не ми пука особено. Желанието е по-силно.

Все пак моля Ви за съвет какво ме чака след като дам парите и взема ключовете.

ГО, Екотакса, данък, регистрация в КАТ, обслужване и т.н. и т.н.

 

Бъдете активни и всеки компетентен мнението му ще ми е от полза и ще го оценя!

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кратко имаш следните разходи:

 

1. Екотакса около 250лв.
2. Регистрация мисля, че е към 60лв. (скоро не съм регистрирал нов внос)

3. Закарване на колата до КАТ (ако няма временни номера ще ти трябва репатрак 40-50лв.)

4. Застраховка ГО - около 200лв. 

5. Каско (по избор)

6. Обслужване от 800-1000лв. зависи какво ще излезе.
7. Аларма

 

+-1000-2000лв. имаш за да я подкараш.
Няколко месеца след като покараш може да излезне и нещо непредвидено за смяна като съединител/халдекс и т.н. 

Ако намериш регистрирана кола най-добре :-) 

Редактирано от niikoo_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега по мое мнение трябва така да си прецениш силите че да приготвиш поне половината от стойността на автомобила че после да не останеш без превозно средство за N на брой дни,не да си я вземеш с последните пари,успех,все пак кола над десет години става леко непредвидима работа.

Редактирано от Mitaka madafaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10 години е непредвидима ,ама тука говорим за кола на 15  :hilezh: .Мене лично по ме грабват фейсовите,малко тези отделните фарове остаряха като визия.Отделно може да се случи на по добър автомобил поради по големия избор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя да смъква минимум 1000лв от цената и тогава говорете. Закарай я на майстор, огледайте я добре. Иначе за кат си приготви около 320лв за екотакси и регистрация. Обслужване ролки, ремъци и масла ще ти е към 800лв. Застраховката може и на вноски, данъка не е задължително веднага да го плащаш. Лично на мен не ми допада оферта за 7+ бона за малка двуврата кола, но вкусове различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво де,но тая S3-ка от линка е със задни светлини на фейса,предни фарове преди фейса,салон и кокпит преди фейса.

Има и малко дясно огледало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-малкия проблем с огледалото/преди фейса са така/,няма и ESP,но кола се гледа само и единствено на място.

Всичко друго е лаф моабет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Така е, като се чухме по телефона кога мога да я видя, говорих типично с търговец :D Колата е най-хубава и най-поддържаната, като единственната забележка е нещо от зад, чукнато ли не разбрах точно какво обясни.

Малко ми писна вече 2 месеца си търся кола и винаги е така зарибя много отивам на место оглеждам задавам 2-3 въпроса и просто си тръгвам с подвита опашка, защото е поредната... кошница прехвалена...  :wall:  :wall:  :wall:  :nixweiss:

 

И това трябва да се провери. :stupid:

Редактирано от R1d3r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тази 2рата която постна си заслужава доста повече. Моята я взех януари за 9000лв , и освен регистрация, каско, гражданска, обслужването с оригинални части + тампони на носачи предни, маншони и тампони на макферсони , смених и 2те предни пружини (едната беше счупена в най-долната навивка, мн малко парче) оригинални и с труд мисля, че към 2000лв. Като в обслужването говоря цялостно обслужване - ролки,ремъци, водна помпа, гарнитура на главата на клапаните, масла и филтри, масло на скорости, масло на диференциал, масло на халдекс. Може нещо да пропускам или бъркам като цена за тотала, но приблизително.

Редактирано от danson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11430202050128664&slink=9odui7Бих погледнал тази. Във фенс форума има исотрията от какво е в сегашния собственик. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11430202050128664&slink=9odui7Бих погледнал тази. Във фенс форума има исотрията от какво е в сегашния собственик. 

Пише,че е на 240к. км. а на снимката на таблото е на 156к км. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с километрите няма голямо значение в този етап на живот на колата. Реално ако не ми трябваше семейна кола бих взел S3 + чип директно. Форумната кола изглежда не лошо. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише,че е на 240к. км. а на снимката на таблото е на 156к км. :)

Това е тази форумната. Просто в мобиле обявята е по-накратко. Виж другия линк, човека си е казал за километрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Прочетох темата.Само не разбрах каква е причината за покупката,наливането на уж много пари и после веднага продажба.Не мисля ,че причината е мотора.Общо взето бих предпочел аз да си ги оправя тези неща който е правил собственика.Поне щях да съм сигурен в качеството им.

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най отгоре е причината -покупка на R1 след 2007 година.Не че нещо ,но тази кола за тея пари е подарък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Прочетох темата.Само не разбрах каква е причината за покупката,наливането на уж много пари и после веднага продажба.Не мисля ,че причината е мотора.Общо взето бих предпочел аз да си ги оправя тези неща който е правил собственика.Поне щях да съм сигурен в качеството им.

 

Не виждам какъв е проблема да се продава, вкарва се в сервиз за преглед, преди това се прави едно хубаво пробно шофиране и, ако всичко е наред се плаща....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната клубна с3-ка е коментирана и от админ в другия форум. Мнението му беше добро. Каквато и кола да се взема, то сервиза е силно препоръчителен или в краен случай лаптопа и кабела за диагностика. Поне кабели за нашите коли под път и над път. Като вземах моята нямаше време за сервиз, но си носих лаптопа. Видях какво е набила като грешки и реших, че съм склонен на компромис. Направих пробно кръгч. от което си направих изводи за ходовата и цялостното поведение на автомобила. След време я качих на подемник, прекарах я на стенд и разбрах, че преценката ми е била правилна. По-добре нов внос, отколкото кола карана от някоя марда по нашите пътища, а кола карана от нашенец, който се е грижил добре е с цена доста над новия внос. Успех на търсещия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 

Като разгледах темата на колегата, маи и той не знае от къде я е докарал. Иначе да не изглежда лоша кола. Ще се свържа с него за оглед, ако все още я продава.

 

"След дълго търсене на BAM мотор 2002-3-та година изпадна на доста прилична сума S3 с перфектен салон и до някъде интериор, злава богу внос от Австрия."

"Допълнителна информация: Колата е внос от Швейцария"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи я гледай и ако ти хареса хич да не ти пука от къде е внос. Карал съм внос от Германия, Италия, Австрия... важното е да е що-годе читава катоя вземаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...