Jump to content

Спирачки 80 (B4)


trish0_pz

Recommended Posts

Имам два въпроса относно спирачките. Първият е , че преди да запаля педалът на спирачки е изключително твърд , а след това омеква прекалено много и самите ми спирачки са "меки". Другото е , че когато карам с малко по - висока скорост и се наложи да спра малко по - рязко , целият волан се тресе. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Имаш загуба на вакуум някъде по трасето - затова са ти твърти спирачките - прегледай клапана и маркуча от главата на мотора до сервото

2. Имаш криви дискове - затова тресе - смени ги. Хубаво е да прегледаш и всичко по предницата че нещата са малко комплексни. Не си описал кога тресе

Ако тресе като караш със 120 и натиснеш спирачка и тресе до 100 - криви дискове. Ако тресе независимо от скоростта - МЕГА криви дискове и възможност за разбита предница

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не са дискове,селеновите втулки на носачите как ти са?Ако са разбити също има тресене при волана като намаляваш скоростта!За твърдия педал не мога да споря и при мен е твърд преди да запаля колата.Ама си мисля,че е нещо по системата както хидравликата.Преди да запалиш я няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз потвърждавам мнението на колегата над мене. При криви дискове колата тресе при всякакви скорости. При скъсани втулки на носачите, тресе в определен диапазон. Това е констатирано със свидетели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

На мен ми тресеше при спиране и след като смених шарнирните болтове спря, но това е друга тема. Естествено имах и криви дискове. Трябва да отидеш при Пепи, за да ти реши проблемите със спирачките според мен... Питай ме утре кой е Пепи на лично, че съм се напил сега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...