Jump to content

Audi A3 препоръки


Recommended Posts

Здравейте! Ориентирал съм се към закупуване на audi A3. Интересуваме като цяло кой модел е най - за предпочитане. Млад шофьор съм. Предпочитам да е бензин , да не има много голям разход , да не е кой знае колко скъпа като подръжка. Чувал съм , че 1.8 бил доста сполучливи относно двигател. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е бензин 1.8т е най-добрия вариант според мен. Разхода между 1.6 , 1.8 и 1.8т е почти един и същ - около 10/100 бензин градско при нормално каране. 1.8 лично за мен е спънат кон от всякъде. За 1.6 няма да говоря. Ако имаш пари да поддържаш 1.8т това е най-удачния избор. Обслужването му излиза 500 лева и то ако се сменя хидравличния обтегач на ангренажа. Единствения проблем на 1.8т е, че е с много вакуми и най-малкото скъсване на маркуч оказва влияние на работата на мотора и вървежа на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да купиш кола според джоба ти. И утрешния ден, ако нещо покаже дефект, било то "Съединител" "Турбина" или някоя бубина, да не се притесняваш, и да стои колата 2 месеца пред блока докато намериш пари за 2-ра ръка. Това разбира се е мое виждане!

После помисли, за какво ти трябва колата? Ако е за извън града, гледай задължително дизел, но ако искаш за града и понякога за извън града, може да погледнеш някоя бензинка. Но сподели какви възможности имаш и за какво ти трябва колата?

Погледни 1.9 tdi 110 коня, приятен мотор и икономичен! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз споделям горното мнение относно кола по джоба ти. Става дума за ~15 годишен автомобил на незнайни километри! Винаги ще има какво да се прави по него и ако нямаш редовни и прилични доходи - аз бих се насочил към 1.6, като обаче имаш предвид, че скоростната конкретно на 1.6 е фабрично слаба... ако погуугълнеш малко ще намериш много информация за ск. кут. DUU слагана в А3 8L 1.6 и Golf 4 1.6 8V.

Просто нещо за едно на ум при огледа.

Иначе 1.8 не е лош избор също. 1.8Т вече си в малко по-друга категория за поддръжка предвид наличието и на турбо.

Не се изсилвай единствено - млад шофьор - хем ще има да се учиш на нея, хем тепърва ще имаш още Х коли, няма нужда да е най-мощната и най-скъпата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да купиш кола според джоба ти. И утрешния ден, ако нещо покаже дефект, било то "Съединител" "Турбина" или някоя бубина, да не се притесняваш, и да стои колата 2 месеца пред блока докато намериш пари за 2-ра ръка. Това разбира се е мое виждане!

После помисли, за какво ти трябва колата? Ако е за извън града, гледай задължително дизел, но ако искаш за града и понякога за извън града, може да погледнеш някоя бензинка. Но сподели какви възможности имаш и за какво ти трябва колата?

Погледни 1.9 tdi 110 коня, приятен мотор и икономичен!

Основно ползвам автомобила за извън градско.Студент съм и автомобила ми трябва за да се прибирам. Градско ще се кара ,я два дни в седмицата , я не. Сегашният ми автомобил (Audi 80 / b4 1.9 tdi) .Доволен от към двигател и разход , но при него вече годинките си казват доста силно думата. А бензинка съм чувал , че по-лесно се поддържа. Капитала за автомобил също не ми е голям - мах. 4000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом основното ще е извънградско, т.е. по-дълги отсечки, е може би по-добре да помислиш за TDI от чисто икономически съображения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...