Jump to content

2.7 biturbo


TiL

Recommended Posts

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имам много кофти проблем. Когато налея резервуара до горе ми протича бензин от гърловината на нивомера(мястото зад водача)  :steinigung:  Като я взех ми направи този номер и по номера на рамата поръчах от аутоплюс ново уж оригинално уплънение. При слагането ми направи впечатление, че е доста хлабаво и не уплътнява нивомера. Наложи се да сложа уплътнението на отвора на резервуара и тогава да затворя кошницата на нивомера. Мисля, че няма прехапано, а пак изтича гориво. Казвайте какво да правя, че не ми се струва много здравословно да карам така  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Вярно ли е че за да сваля резервоара на комбито трябва да сваля задния мост?

 

Edit:

Вярно е!

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останъл съм с впечатление, че гривната на помпата (на кошницата) трябва да се завие доста яко, т.е. към края става трудно. За нивомерите при Куатро незнам как е, но ако не сте много здрави с дълги длани по-добре си намерете има специални ключове за тези гривни. Някой го правят с чук и отверка, но всеки си решава. Добре е да се огледа дали нивомера си ляга правилно в гнездото (т.е. дали изобщо е за там :).

 

За тези EGT-та всъщност проблема не е ли свързан с кофти спойки по платката ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да сподели как се премахват софтуерно първите две сонди, че аз катализаторите ги махнах, но не съм пипал сондите ....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите две сонди като ги премахнеш софтуерно, колата най-вероятно няма да върви или ще е постоянно в авариен режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш при някой тунер и срещу правилната сума ти ги маха. На стария пасат цената беше 160лв за софтуерната намеса. Не знам какво и как се бара в ECU и не мисля да се пробвам  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сондите се елиминират лесно с пренаписнане на мапа, и без това мисля че не участват в смесообразуването. Но ако се пренаписва мапа по-добре е да се използва момента и за добавяне на повече мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един вид и да не ги премахна, не пречат при положение, че съм махнал катализаторите, така ли?

Редактирано от MOON
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти светва чека. Прочети малко за "втора ламбда сонда" и ще ти се изясни всичко. Има варианти с втулки, съпротивления... най-сигурно е със софтуерната намеса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента не ми свети нищо.... няма катализатори :nixweiss:

 

За да не цапам темата на колегата, ще попрочета.  Благодаря за инфото :zustimm:

Редактирано от MOON
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 чуждите форуми една Бадка SID , който прави платки и по този начин отремонтираш сензора за много по малко лев https://www.facebook.com/pages/Sidmotorsport/315234991857007?fref=ts

 

 

Тествано вече и от мен, нито следа от грешките, а разликата е голяма. Силно го препоръчвам на всеки с този проблем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://elfly.pl/inne/instrukcja_en.pdf

 

Това ми се стори най-полезно засега.

Потвърждавам и ремонтът е по инструкциите тук.

 

Хубавото е, че могат да се отремонтират, без да се свалят самите датчици. Има достатъчно място да се изчегърта старата платка и да се запои и залепи новата.

 

Ето снимка:

 

http://prntscr.com/7fwmg5

Редактирано от vilik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

С какво ги лепяхте после? Платката намазана ли е с "лак" който да предпазва от евентуален конденз, че когато работих във фобос мажехме всички компютри. Как се извършва плащането, по банков път или с наложен платеж при получаване на пратката?

 

Едит:

На документа с инструкцията гледам, че платката е третирана с лак преди да се затвори кутията. А иначе едностранна ли е платката или е двустранна? Не че нещо но ако си поръчам тази електроника ще гледам да копирам схемата и за да си я имам ако ми потрябва още някоя платка :)

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плащането е през Paypal, писмото идват за около седмица. Пръснати са с лак, след запояване и като се уверих, че грешката не излиза вече, напълних кутийките плътно със силикон и не мисля да пипам повече там. Дали ще можеш да изкопираш платката не съм сигурен, има процесор.

 

По показания на борт компютърът, средният разход падна с 0.5, на практика какво се случва с разходa обаче още не мога да кажа с точност. След 2-3 седмици ще дам по-точен фийдбек за разхода.

Редактирано от vilik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...