Jump to content

2.7 biturbo


TiL

Recommended Posts

Къде се намират катализаторите, колеги и колко на брой са.За 2.7 БТ питам AJK мотор? Обмислям да ги обрязвам. Благодарен ще съм за малко инфо..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

2 преката и 2 основни катализатора.Общо 4 на брой ,малките са веднага след турбините,а другите под колата.Малките се къртят през фланеца ,а големите се заменят със тръби.Колата остава тиха отново.Единствено се чуват как турбините свиркат.Ето така изглеждат

Picture008.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това както си го дал на снимката се откача от колата, отпред. Прекатовете буквално се къртят така ли, не се изрязват, в смисал не че искам да режа, но така с къртене не ги ли съсипваш. За основните разбрах изрязват се ясно, а резонатор ли се заваря или тръба обикновенна на тяхно място. И друго знаеш ли какво е ф-то на оригиналната генерация, та да знам с кви тръби да заменям? Искам да докарам тоя звук ,само свистенето на турбото :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

51 mm e тръбата,прекатовете стават на прах.Основните катове си ги пазя.Слагай права тръба не се занимавай със резонатори.Ето как се свалят http://s4mods.com/b5-removing-dps-to-make-piggies-for-6spd/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И катове и прекатове се продават и цената им по спомен се върти около 250лв за всичко. С прави тръби е най-добре, но си трябва заигравка. Трябва да се изолират вторите сонди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега за инфото, а по принцип ако катализсторите са задръстени, това пречи ли на турбото, щот съм чувал че пречи и по добре да се махат??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, двойна генерация от А6 Ц5 2.5 ТДИ 180 к.с.или др. мотори Комби, дали ще стане на 2.7 БТ 230 к.с AJK мотор. Въобще възможно ли е нещо такова , че генерацията е мн зле и е за смяна , а за 2.7bt не мога въобще да открия такава , втора ръка де, Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги , възможно ли е махането на четирите катализатора на 2.7 БТ AJK мотор, да е причина за скапване на турбините, въобще има ли такава вероятност, понеже водим тук един спор с един приятел. Благодаря ви!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбините се скапват от жегата. Като махнеш катовете жегата спада-> сейфти за турбините.  Тва че като махнеш катовете колата щяла да си бърка смесите, щели да ти заминат турбините. . :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с AJK мотора 230 к.с 99г А6-ца. Изкормих и основните катове и прекатовете. Имам само две ланда сонди. Сега като се закачат ,вече без катове, ще изкарват ли някви грешки, в смисал ще трябва ли софтуерна намеса , нещо да се премахват или не. Ще е проблем ли за нормалната работа на колата? От скоро съм с тази кола и за това имам мн въпроси.Благодарен ще съм на някой минал през тези неща да ме светне по въпроса..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Софтуерна намеса е нужна само когато имаш сонди зад катализаторите. Оставяш кожусите на катовете или заваряш прави тръби(по-добрия вариант) и си ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както TiL ти е написал няма да имаш никакви драми щом си с две ламбда сонди. Без горните и долни катове трябва да усещаш вече стабилна разлика във вървежа. Има прилични генерации в ибей на сносни цени, от средата назад или направо кит с даунпайпове. Сток кола без катовете вади сериозна разлика в конете след премахването им, колкото и невероятно да звучи. И да направя уточнение говорим за 2.7битурбо.

Редактирано от uniqaudio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!  От няколко месеца карам а6 ц5 2.7 битурбо, куатро, ръчка 6 скорости AZA мотор и съм много изненадан как върви. Изкъртих катализаторите под колата и ги замених с права тръба, като ми се ще да изкъртя и прекатовете. Та ще има ли проблем ако махна и тях? Ще го обслужвам, ще сменям семеринги, гарнитури и каквото е необходимо за да няма течове и проблеми, защото е като лейка. Какво масло да сложа, какви гарнитури, какви семеринги? 

  Благодаря! 

 

п.с. трябва да се направи едно събиране на 2.7 тт 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 4/5/2017 at 23:48, uniqaudio написа:

 Сток кола без катовете вади сериозна разлика в конете след премахването им, колкото и невероятно да звучи. И да направя уточнение говорим за 2.7битурбо.

 

С изкорубени катове и прекатове и спортен панелен филтър на К&N колата на диното извади +13-17 коня над заводските( не помня точно 13 ли бяха или 17...)

 

За новия колега... Гарнитури елринг, тапи оем... семеинги не знам. Събиране вече си направихме ?

 

Дай си фейса да те добавим в групичката ни.

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във Варна и околията някой да знае къде и срещу каква сума премахват предкатовете . предполагам не струват нищо заради размерите си ,а и като цяло не им търся пари. просто искам да ги няма . основните катализатори ги е махнал предишния собственик .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,не знам дали е точно тук уместно да попитам, но ще казвам направо.От малък съм фен на ауди и главно на ц5 ,и мисля че е време да се сдобия с такова.Харесал съм си едно 2.7 битурбо автоматик ,и тук идва въпросът ми.Как са автоматиците на 2.7 би турбо след 2001 година,преки впечатления и съвети.Бях си харесал една с ръчни скорости но изчезна бързо от обявите и ми остава само автоматик като вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/27/2017 at 1:44 AM, Nikoll0v said:

Здравейте,не знам дали е точно тук уместно да попитам, но ще казвам направо.От малък съм фен на ауди и главно на ц5 ,и мисля че е време да се сдобия с такова.Харесал съм си едно 2.7 битурбо автоматик ,и тук идва въпросът ми.Как са автоматиците на 2.7 би турбо след 2001 година,преки впечатления и съвети.Бях си харесал една с ръчни скорости но изчезна бързо от обявите и ми остава само автоматик като вариант.


Не ти трябва автомат! Чупливи и много спъват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да питам за силите на 2.7би вървили като за това което е? защото по клипове и форумски истории нещо нерадва или аз сам се намачкал нещо? изв за офтопика

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...