Jump to content

Audi Concert с mp3 ъпгрейд.Как?


krolp

Recommended Posts

Нужна ми е помощ за ъпгрейд на заводската система Ауди концерт 2 да мога да пускам мп3 от флашка,СД карта и aux.Колата е А4 Б6 с говорители в четирите врати и бас в задната кора.Не искам да й развалям фасона с афтърмаркет плеър,предпочитам автентичната визия на салона.Каквото изчетох из нета вариантите са няколко,а именно:

1.Афтърмаркет плейър(За момента не ми харесва идеята.

2.DMC (Например Yatour)-тук цената е към 170лв в БГ и около 60$ в китайските сайтове.Плюс-сменя песните от бутоните на концерта,Минус - поддържа до 8ГБ карта и усб.

3.ФМ трансмитер - ниска цена,съответно и качество.

4.MP3 модул като този: http://elimex.bg/product/69008/kit-k154-mp3-modul-du.html

Тук цената е добра,минус че песните се сменят с допълнително ДУ.Качество на музиката - неизвестно.

Конкретно искам да питам,ако някой е запознат с вариант "4" как да го свържа към Концерта,откъде да взема 5V и като цяло заслужава ли си или да се насоча към някой от другите алтернативи.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Moonland вече е отговорил, но потвърждавам и аз , че 2 рия вариант е най лесен и удобен.

В момента имам 2 DMC та като едното е за подарък, а другото си го ползвам в същата кола като твоята. В момента е с 4гб флашка , но не виждам смисъл от по голяма.

Звука е приличен, без да претендираме за кой знае какво качество, но за мен е задоволителен.

Ако човек иска да слуша качествена музика имвестира в озвучаване в къщи (лично мнение)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с вариант 2, от ebay.de на търг, само че не е Yatour ,а Arcs....същото е като предназначение.Цената на търг е не повече от 50лв., с повече мерак и за 40лв. се намира. 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=mp3+sd+wechsler+audi&LH_Auction=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xmp3+sd+wechsler+audi+8pin.TRS0&_nkw=mp3+sd+wechsler+audi+8pin&_sacat=0

Аз съм с такова http://www.ebay.de/itm/Mp3-Adapter-USB-SD-Card-T4-Gamma-Blaupunkt-/131526342140?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item1e9f94b5fc

Има и по-скъпи дигитални чейнджъри, които ти изкарват инфото за песента на Фис-дисплея и на СД-плеъра. http://www.xcarlink.bg/Dension-Gateway-300 ,но в ebay може да изпадне на прилична цена http://www.ebay.de/sch/i.html?LH_Auction=1&_from=R40&_sacat=0&_nkw=Dension+Gateway+300+audi&LH_Complete=1&rt=nc

Редактирано от bobitovn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За една календарна година година, преминах през три от четирите варианта. Първоначално докато се ориентирам в обстановката, си боцках един FM трансмитер който притежавах от 5 години. После си закупих от elimex въпросното устройство и си слушах така MP3-ки до преди 4-5 месеца, когато на търг в е-вау си закупих DMC с bluetooth за невероятните 37 лева  :hilezh: .

 

Ето, мойта гледна точка:

1.Афтърмаркет плейър(За момента не ми харесва идеята.

И според мен не е удачна идеята. 

Плюсове, не се сещам.

Минуси:

   - Висока инвестиция - Радио >100 лева + монтаж > 50 лева + .....

   - Невъзможност за интеграция към системите на колата (CAN, FIS, diversity антенна система .....)

   - Определено ще развали интериорната визия на колата.

 

2.DMC (Например Yatour)-тук цената е към 170лв в БГ и около 60$ в китайските сайтове.Плюс-сменя песните от бутоните на концерта,Минус - поддържа до 8ГБ карта и усб.

Това за момента и според мен си остава едно от най-удачните и финансово изгодни решения. Ето какво си закупих аз:

 

IMG_20150122_090309.jpg

 

IMG_20150122_090521.jpg

 

IMG_20150124_104017.jpg

 

IMG_20150124_164600.jpg

 

Плюсове: 

   + Отлично качество на звука.

   + Дискретно: седи си в жабката и на никой не пречи.

   + Поддържа до 8 папки, всяка папка до 99 песни - общо 792 песни. (така, аз и жена ми си имаме по 4 папки, в които сме си сложили различните стилове музика).

   + Има и AUX вход

   + Смяна на песните от радиото и волана.

   + Монтаж: Plug&Play

   + Опционално: Bluetooth със стриймване на музика директно от телефона и Hands Free

Минуси:

   - Не изписва ID Tags (имената на песните)

   - При палене на колата, чат пат забива (но на този проблем му намерих решението и от тогава никога не е забивало).

 

3.ФМ трансмитер - ниска цена,съответно и качество.

Това съответно не смятам и да го коментирам. Единствения плюс е ниската цена и елементарния монтаж. От там на татък, само минуси ..............

 

4.MP3 модул като този: http://elimex.bg/product/69008/kit-k154-mp3-modul-du.html
Тук цената е добра,минус че песните се сменят с допълнително ДУ.Качество на музиката - неизвестно.

Конкретно искам да питам,ако някой е запознат с вариант "4" как да го свържа към Концерта,откъде да взема 5V и като цяло заслужава ли си или да се насоча към някой от другите алтернативи.

Това, както споменах бе предишното ми решение на въпросът с MP3-ките. Ето при мен как беше изпълнено:

 

IMG_20150104_133818.jpg

 

IMG_20150104_133847.jpg

 

IMG_20150104_133904.jpg

 

IMG_20150104_133911.jpg

 

Ако си мислиш, че решението е евтино, не е така. Основни спънки, които бе срещнал при реализацията му са:

- Concert-а няма AUX вход, така че за да му активираш audio входа, ще ти е нужен и CD changer емулатор. Аз ползвах този:

 

IMG_20140427_190549.jpg

 

- 5 волта няма от къде да вземеш. Ще трябва да си ги "направиш" сам. Аз за целта използвах интегрален стабилизатор LM7805, а също така и едно реле, което се управляваше от switching плюса на Concert-а. За всеки случай, сложих и един бутон за генерално спиране на напрежението.

- Ще се наложи да му намериш дискретно място (аз избрах жабката), но ще ти се наложи да отпоиш IR приемника на дистанционното и да го изведеш някъде на удобно.

 

Плюсове:

   + Отлично качество на звукът.

   + Дискретно при правилен монтаж

   + Дистанционно управление

   + AUX вход

Минуси:

   - Инвестицията е почти равна на инвестицията за DMC

   - Не поддържа папки.

   - Технически умения за монтажа (и направата на захранването) и трудоемък монтаж.

   - Не изписва на радиото, на коя песен е устройството - през цялото време си седи на CDC1 TRACK1 .... и си отброява минути и часове.....

IMG_20150104_133511.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря на всички за отговорите и специално на bsdnikolov за подробните инструкции и съвети.След като за вариант 3 също се налага закупуване на емулатор,то този метод за мен е крайно неизгоден особено предвид значително по-сложния монтаж.За момента ще карам на радио и cd(имам си и фм трансмитер),докато си поръчам dmc от ибей или някой китайски сайт.

Edit:Това кабелче,не върши ли работа за изкарване поне на aux за да се върже телефон или mp3 pklayer?

http://elimex.bg/product/68425/saed-za-avtokas-zrs-aux-bc-jack.html

Редактирано от krolp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Върши работа, но на някои дърти "кас'тофни-мас'тофони" трябва да се шунтират пинове, за да бачка през CD буксата като AUX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Има. Мисля беше профи серията на XCarLink:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=170267&page=1#entry2396220

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мне благодаря...това изобщо не го считах за вариант! :eusa_naughty:
Колкото и готин плеър да си купя, пак се губи визията освен че ще ми излезе по-скъпо от адаптера, а и не знам какъв звук ще извади. :nixweiss:

Единствено бих сменила с това или подобно:

https://lovemyauto.files.wordpress.com/2011/08/pkmy-audi-navigation-system-plus-rns-e.jpg

но си пада бая разглабяне, следователно кожодерство, след като сама не мога!

 

Ще трябва да измисля алтернатива, че с тия аудио дискове ми писна :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакво разглабяне няма реално... Освен ако не си още със Single DIN радио и говориш за преминаването към двоен DIN конзола.

 

Иначе да, казах го саркастично - от оригинално радио по-добро няма да намериш като визия, функционалност и интеграция с автомобила... така че изборът ти се свежда до допълнително устройство вързано към него (както горе е дискутирано) или смяна с по-можещо оригинално.

 

Double DIN Concert например чете и mp3 дискове, което честно казано за хора, които не държат да имат огромна музикална картотека непременно в самия касетофон си е напълно достатъчно - един диск побира бая mp3-ки... аз карах с общо 3-4 диска в колата, които съдържаха всичката музика, която някога би ми хрумнало да пусна в колата. Поддържа и CD-RW, така че от време на време препичаш диск с по-актуална музика и така. Вярно, не е като да дръпнеш USB-стика или SD-картата и да качиш набързо 2 песни, но ве пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен ако не си още със Single DIN радио и говориш за преминаването към двоен DIN конзола.

Гледайки и аватара, колата и е с малката решетка, тоест радиото и е Generation II, тоест, преминаване към двоен дин си е мъка и голяма сума.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление съм със single DIN player, иначе нямаше изобщо да се двоумя и до сега да съм сложила Navi версията!

Следователно както каза bsdnikolov, баш са си мъка и сума... :icon_cry: ето защо търся лесна и икономична версия за USB или AUX вход.

 

Имам страшно много музика а и обичам да си слушам най-новото веднага а не да чакам да събера достатъчно за диск.

К'во да се прави, всеки с претенцийте си, да не забравяме че аз все пак съм жена :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Да изтупам темата от прахта. 

Музиката би трябвало да е Audi Concert 2, знае ли някой някъде в София продава ли се качествено DMC? ...или всичкото се пазарува в нета?

Марка и модел също ако препоръчате, че съм съвсем бос по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Мерси, за линка! оказа се че явно трябва да свалим радиото, за да видим има ли изход за СД чейнджър. На две места ми казаха че Yatour-a не е кой знае колко добро устройство, по-добре по-скъп вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...