Jump to content

Проект - фейслифтинг към 2008+


qnkov

Recommended Posts

Фаровете варират като цена много. Зависи, колко ти се пазари с хората и имаш търпение. Грубо - 200-300 лв на фар (необорудван) + 100-130 лв баласт + 100 лв крушка (може и за по 50 да намериш някъде) + 35 лв за крушка на мигача + 90 лв кабелни адаптори, ако си преди фейслифта + модул, ако твоя не поддържа функцията би-ксенон и тн. има обяснено за него назад в темата.
Та за двата фара = 900 някъде може да те оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 185
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря за информацията! Ситнът ми е решил да сменя предницата така както колегата е направил, и си мисли, че като купи броня от тези дето ги продават по тунинг сайтовете за по 800лв. и смени фаровете ще добие нужния ефект, но веждам, че нещата са по-сложни от колкото очаква. Довечера ще му препоръчам да прочете темата и да види как стават нещата. Благодаря още веднъж.  А знаете ли дали тези брони дето ги продават по тези тунинг сайтове за съответния модел дирекно ще станат или пак ще трябва са се сменят греди и дпуги подобни щуротий??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали се предлага само един вид "тунинг" китайски брони и не мисля, че някой тук въобще е пробвал. Идеята не е добра.

И да, нещата са значително по-сложни! Темата съдържа доста информация, коментирано е и в други. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност китайските "расови" брони ще паснат без преправяне ако колата е с цялата решетка.....Но колко ще издържи без да се пропука тук там е друг въпрос. То тя оригиналната броня да е подпреш някъде е готова , а какво остава за евтиният "тунинг" вариант???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете варират като цена много. Зависи, колко ти се пазари с хората и имаш търпение. Грубо - 200-300 лв на фар (необорудван) + 100-130 лв баласт + 100 лв крушка (може и за по 50 да намериш някъде) + 35 лв за крушка на мигача + 90 лв кабелни адаптори, ако си преди фейслифта + модул, ако твоя не поддържа функцията би-ксенон и тн. има обяснено за него назад в темата.

Та за двата фара = 900 някъде може да те оправят.

35лв. за крушка на мигача?Какво и е по специално от останалите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Поздравления за проекта на колегата, сигурно е коствал доста усилия - финансови и психически, но пък резултатът си уау :zustimm:

Реших да се включа, тъй като съм силно заинтригуван от ретрофита от обикновени към ксенонови фарове на 8р. Колата е 2009г фейслифт и лупите ще я отворят яко, просто я правят друга кола. За фаровете и баластите ясно, но все още ми е мъгла следното:

1. Налага ли се да купувам нов модул за управление или просто трябва да препрограмирам моя?

2. Пръскалките задължителни ли са или може да се излъже компа по някакъв начин, че са там?

3. Гледам, че тези адаптери https://www.kufatec.de/shop/en/audi/a3/a3-8p-8pa-cabrio/xenon-hid-curve-light-adapter-audi-a3-8p-8p-sport  не са подходящи за фейслифт, та знае ли някои от къде да търся за моя модел.

 

10х предварително :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. провери с ваг-ком какъв е точно модула ти, колко битов и от там ще се разбере, дали ще ги поддържа. Дори при кодировка от падащото меню може да се види дали имаш опция за ксенон.

2. пръскалките по никакъв начин не са свързани с датчик и модула, съответно не са задължителни.

3. има адаптери, които продават за фейслифтовите коли, или може да се пренавържат на нова букса пиновете (излиза по евтино).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Как се сваля бронята ли? - Имаш при подкалниците по няколко болта, които трябва да освободиш откъм гумата, след това освобождаваш отдолу откъм картера имаш 3-4 болта и накрая отгоре при ключалката за капака имаш няколко между фаровете разположени през 20 тина см.

 

Фаровете се държат на няколко болта - един отгоре, един в страни откъм решетката в заострената част, един около ръчните нивелации където се настройват. 

http://www.audi-sport.net/xf/attachments/_57-5-jpg.68937/

http://www.audi-sport.net/xf/attachments/_57-2-jpg.68934/

Редактирано от qnkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 15.07.2015 г. at 12:32, qnkov написа:

Ето и няколко изненади - подводни камъни. Следните детайли са необходими също към дългия списък с части:

 

 

Moonland - прие отново присърце моите терзания и ми откри нужната информация. Цитирам:

Да, трябва ти това, струва около 75лв. ново.

Обърни внимание обаче, че има 3 разновидности - за стандартна броня, за S-line и за S3...

До колкото си спомням ти слагаше S-line така че ти трябва номер 8P0 807 233 A.

 

fHOwzXy.jpg

 

 

 

Цитирам:
Този омекотител/пълнеж, за който питаше е с номер 8P0 807 550 и няма разлики между S-line и нормална броня. Цена - около 50 лв.

sM6L8ZE.jpg

Здравеите можете ли да ми кажете на  S3.тази част с каква буква завършва 8P0 807 233

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте , и аз правя същото с моето А3 8П , само че съм на момента с калниците и не знам от каде да намеря  тези планки който повдигат калниците , ако може да помогнете ще съм много благодарен .

 

Мерси .

Редактирано от ivailodr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата е страшно интересна и съм сигурен,че всеки е чел с огромен интерес!Попитах и създателя на темата за крайна цена цялата модификация,но той не ми даде окончателен отговор!Сега след като и други колеги се захващат с най добрата според мен модификация нека някой калкулира крайната сума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на база на какво да я калкулира? Какъв процент нови и на какъв процент втора ръка части и купени от къде - от БГ или ибей, или купени ударени и оправени или.... :)

Нужните неща са много, съответно и цената може да се движи в доста широк диапазон. В нови части бих предположил 4-6000 лева сумарно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Около 3500 някъде ми излезе всичко, но със сигурност забравям нещо и много зависи дали сте се пазарали и откъде са купувани частите. Може един да намери калници за 200 лв двата друг като мен за 400 така че... Малко ъпдейт, макар и далече от Бг купих С-лайн задна броня от фейслифта и сега трябва да й намеря само дифузьора. Като си дойда ще имам заигравка да я монтирам. Ако намеря и изгодни стопове ще взема и тях да сменя. 

П.С. Използвам темата да ви покажа хем как изглеждаше зимата, хем колко върви куатрото зимата :) Аз лично останах много доволен!
https://www.youtube.com/watch?v=S3Kmai53P60

 

Редактирано от qnkov
добавяне на информация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма кой да я кара в бг и само стои... там е проблема а не мога да я взема при мен.. тук ще ми е по-евтино да карам мотор, а и са ми голяма страст имах няколко преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавай я по-бързо или се откажи от продажбата, защото вече няколко пъти се замислям дали да не махна моята и да ти взема Quattro-то :hilezh: .

Със завършеното дупе ще бъде един път. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега до няколко месеца ще разбера дали ще мога да се установя нацяло тук и дай Боже да стане може да приема малко по-ниско предложение откъм цената и да си купя мотор тука, Ще я измисля като разбера окончателно какво ще се случва. Да и съм си мислел огледалата да са черни също (черен лак, не мат) но ще си останат старите защото фейслифтовите - да много са големи и удобни, но много шумно.... на фона на старите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...