Jump to content

Въпрос за Ауди А4 без климатник


Ради-1

Recommended Posts

Здравейте. Имам възможност да взема А4-ка изгодно от познат, но колата е без климатик. Бихте ли ми казали като се пусне да духа студено колко време държи, докато го спра ли? И въобще за разликата между климатик и без него. Бях се насочил към малка кола - Ибиза, Поло, но сега ми изпадна офертата за аудито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил да присаждаш климатик на това Ауди, по-добре си купи такова с климатик. Ще си спестиш много главоболия.

Наистина ако си решил да правиш тази трансплантация, трябва да имаш кола донор, и да прехвърлиш всичко в твоята кола.

Като почнеш от инсталация, компресор, табло и т.н. Но трябва да го прави човек, който знае и до най-малката подробност за дадената трансплантация. Ако си купиш кола, с липсващи компоненти по климатика/троника после е филм докато намериш липсващата част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не искам да слагам климатик, знам че не си струва. Целта ми е да си я карам така, но не знам дали като пусна да духа студено може примерно да издържи 2-3 часа докато пътувам. Трябва ли да се спира през определено време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ...

Ще ти отговоря на въпроса с въпрос - пък дано сам си отговориш.

 

Загрял на 90 градуса автомобил - клапата затворена наляво към червената зона - студено ли ще духа?
Загрял на 90 градуса автомобил - клапата завъртяна на дясно към синята зона,но навън температурата е 30-35 градуса - студено ли ще духа?

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е прост, вентилатор, който няма как кой знае колко студено да ти духа, вкарва си ти въздух от вън, докато ако има климатик е друго. В най-големите жеги не очаквай чудеса от това вентилаторче, но все пак е приемлив вариант, не е като с климатик, но според мен си заслужава липсата на климатик, ако колата е в добро състояние, не е болка за умиране. Е все пак зависи и какво търсиш от една кола :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не искам да слагам климатик, знам че не си струва. Целта ми е да си я карам така, но не знам дали като пусна да духа студено може примерно да издържи 2-3 часа докато пътувам. Трябва ли да се спира през определено време?

 

няма да духа изобщо студено.

ще духа външния вуздх, казано иначе топло(ако е 30градуса навън)

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Разбирам, че в големите жеги няма да духа студено. Но ще си помисля за колата, все пак е добра оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ако ти се кара лятото с мокър гръб - скачай смело. В града е компромис , но на дълго.....- мокър гръб+слаб вентилатор+отврени прозорци+течение+схванат врат= кофти ваканция. Колкото и да е добра оферта - и телефона със шайба е добра оферта ама ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се кара лятото с мокър гръб - скачай смело. В града е компромис , но на дълго.....- мокър гръб+слаб вентилатор+отврени прозорци+течение+схванат врат= кофти ваканция. Колкото и да е добра оферта - и телефона със шайба е добра оферта ама ...

:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи в кой град живееш. Ако си от София в града въобще не е компромис например като се прибираш от работа лятото в час пик слънцето пече срещу теб и си попаднал в задръстване :hilezh: . Определено ще съжаляваш, че нямаш климатик. По спомен когато купувах моята кола разликата в цената на такава с климатик и без беше около 1000 лева толкова струваше и поставянето на климатик. Преди 3-4 години сега нещата може да са се променили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък друго ще ти кажа - ако досега не си имал кола с климатик, и като цяло нямаш досег до каквито и да е климатици - на работа, у вас и т.н. също не е далече момента от схванатия врат в момента, в който си вземеш кола с климатик. При мен така се получи. Вярно - кеф цена няма - родих се като си взех моето А4 с климатик и като сравних комфорта спрямо черния Голф 3 без климатик, но света е оцелял и без климатици. Прецени най-добре останалите неща по колата как са - външен вид, основни възли, салон и т.н, седни и напиши на един лист плюсове и минуси и като удариш чертата сам ще вземеш правилното решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...