Jump to content

Проблем с хидравлика


Lesly

Recommended Posts

Здравейте колеги, проблема е следният, на ниски обороти около 900 волана е мн тежък все едно няма хидравлика, но след подаване на газ до около 2500 оборота всичко си е ОК, та въпросът ми е следният, дали е от помпата или от клапана в маркуча за високото налягане...като че ли и нивото в разширителният съд се е повишило...колата е А4 Б5 99г 1.8т..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги проблема с хидравликата на празен ход остава, обаче забелязъх като е студена го няма този проблем.....хидравличните помпи взаимонозаменяеми ли са с другите двигатели от същите години..... Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидравличната течност бистра ли е или е тъмна/мътна. Сменяна ли е през последните 2 години. От помпата при завиване на място чуват ли се звуци (бучене, тракане)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колега течността е бистра, странни звуци не се чуват от помпата, даже сутрин като я запаля няма проблем с хидравликата, но като поработи 10 мин. на празен ход все едно няма хидравлика.....(маслото е зелено G004)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същото е и при мен - като паркирам е мъка. Смених течността и подобрение имаше 1 ден. И според мен помпата е за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата е, то няма много други варианти. При мен зимата се пръсна маркуча за високо налягане и карах няколко километра без хидравлична течност. От тогава помпата ми ръмжи леко, но все още се държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а днес се замислих дали проблемът не е в клапана в маркуча са високо налягане между помпата и рейката, да е постоянно отворен и на ниски обороти да неможе да задърйи налягане в рейката... какво мислите вие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от къде си и какъв е парт.номера на твоята помпа.В Плевен имам няколко помпи от различни аудита, ако имам същата и ти се пробва ще се разберем нещо. Смятам, че ако е помпа е най-приятния вариант :)

Луфтовете не са особен критерий за това колко ще кара.

Редактирано от krasitt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги след смяна на маслото проблемът си остана....

 

п.с. От помпата НЕ се чуват страни звуци дори при пълен ляв и пълен десен...........

 

Помагайте с този проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да кажа и аз,имах сходен проблем като покарам малко и хидр.започва да вие все едно няма масло.(тая ми е втора помпа).Звъннах на един майстор в Раднево (видях го в нета) колегата ми каза,че цедката се е извадила защото е запушена и помпата като е надула я извадила от леглото.Свали казанчето почисти хубаво с обезмаслител нагласи цедката и хубаво напълни с обезмаслител да се накисне.Измий и закачи казанчето пълни с масло и гааааззз.ТОВА Е АКО ВИЖДАШ ,ЧЕ МАСЛОТО В КАЗАНЧЕТО СЕ ДВИЖИ КАТО РЕКА,ПОМПАТА ЗНАЧИ РАБОТИ.След това ще видиш маслото си стои спокойно.

Редактирано от ni19782005
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...