Jump to content

А4 1.8Т може ли да скъса BMW 320i


Xray

Recommended Posts

Ми може да ти прозвучи шизофренично, ама като си прочетох поустовете, някои наистина съм ги написал малоумно :zustimm::zustimm::zustimm:

незнам ама с 240 по джипиеес

ми се 4ини мноо нереално да ти кажа

треа около 200 коня да си

за да ги напраи6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 141
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Само да вметна, че според моя скромен опит, според мен при този автомобил, ако показва 240 по километраж реалната скорос не е м/у 220 и 225км/ч.

Много примери мога да дам, но най-яркия е със старата ми кола Вектра 2.5 V6 @200hp, която до 200км/ч даваше коректно показание, но над 200 почваше да прави процентна грешка, като когато показваше 260 на километраж при скорост 238км/ч и 270 при скорост 242км/ч.

Това е абсолютно нормално фабрично заложено, нарочно отклонение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно отклонението,най-лесно и най-точно може да се замери с VAG-COM-a.При мен дава на реална скорост 100км/ч +3км/ч,а оборотите с +50об/мин. Това го засичка компа и според мен е напълно вярно.

А сега изказванята от сорта 200+ км/ч в завой,аре спрете да опитвате,за да няма нежелани последсвия.

В четврътак към 18.00 часа на Тракия ме задмина едни Мерцедес и можеби караше повече от 200,а си джитках с 13-140,и имах чувство че съм спрел,това стана след тунела посока София.След разклона за Ихтиман същия Бенц беше се размазал доста солидно,преобърнал се е няколко пъти и стъпил с левите врати на асфалта.

Та недейте се залъгвайте че колите ни са совалки,трошим ги по кратерните питища по БГ,и след това по магистралата газ до дупка.

Това за мен е лудост!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та недейте се залъгвайте че колите ни са совалки,трошим ги по кратерните питища по БГ,и след това по магистралата газ до дупка.

Това за мен е лудост!!!

Абсолютно съм съгласен с теб! Ясно е, че дали са 240 или отклонение -20км, на десетгодишните ни (та дори и повече) коли тези скорости са глупост. Но пусти комлекси... :zustimm: А и да не забравяме (поне в моя случай беше така), че при тази скорост стрелките на оборотомера и на горивото се опитаха да се съберат с еднакво темпо...

Хайде да спрем, щото темата отиде доста OFF :zustimm:

Да заключим, че както има много "скъсани" БМВ-та от Аудита, същото важи и в обратен ред. Те хората са написали в характеристиките на съответния автомобил кой за колко ускорява. Тва, че някой си е сложил чип, сипал си е 99 рейсинг и е оставил 3% от грайферите си на светофара... БРАВО! - и кво от това всъщност... :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че според моя скромен опит, според мен при този автомобил, ако показва 240 по километраж реалната скорос не е м/у 220 и 225км/ч.

Много примери мога да дам, но най-яркия е със старата ми кола Вектра 2.5 V6 @200hp, която до 200км/ч даваше коректно показание, но над 200 почваше да прави процентна грешка, като когато показваше 260 на километраж при скорост 238км/ч и 270 при скорост 242км/ч.

Това е абсолютно нормално фабрично заложено, нарочно отклонение.

Не прави грешката да сравняваш опел с ауди.Мерил съм с GPS не една кола и трябва да знаеш че опела лъже най-много.Тия по-новичките коли, голф 4ки, а4ки, а3ки и сякви такива имат едва 3-5км/ч разлика и то обикновенно от гумите.

А от GPS няма по-точно за измерване седство,измислено до момента.

Между другото, първата кола която мерих беше вектра, а втората купе 320.Вектрата на 120 по показния реално е със 90 и няколко, а бмвто на максимална 221 показва към 230 на стрелковия, а на борд компа показва 223.

Редактирано от Rcd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не прави грешката да сравняваш опел с ауди.Мерил съм с GPS не една кола и трябва да знаеш че опела лъже най-много.Тия по-новичките коли, голф 4ки, а4ки, а3ки и сякви такива имат едва 3-5км/ч разлика и то обикновенно от гумите.

А от GPS няма по-точно за измерване седство,измислено до момента.

Между другото, първата кола която мерих беше вектра, а втората купе 320.Вектрата на 120 по показния реално е със 90 и няколко, а бмвто на максимална 221 показва към 230 на стрелковия, а на борд компа показва 223.

Абе как ги мерите тези високи скорости с GPS бе хора?!?! GPSа може да се използва само при ниски скорости, когато лага няма толкова голямо значение. За високи скорости си има други начини за измервания. Лага на GPSа достига до 2-3 сек! Или си мислите че обмяната на инф. м/у сателитите и приемника става в реално време?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! :flehan: Нали се сещаш, че когато ускоряваш да речем до 200км/ч, GPSа показва данните от преди 2-3 секунди, когато си бил с друга скорост. Некоректно измерване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама като подържаш 228.6 в продължение на няколко час- всико е ясно!!!! :D

Ама опиши по-подробно тази каскадьорска техника, при която през определен брой минути се прехвърляш от ауди в ауди при скорост 228.6. Ама през шофьорското ли се прехвърляш или през задно ляво? :hilezh::D:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

през определен брой минути се прехвърляш от ауди в ауди при скорост 228.6.

Туй второто Ауди ще да е катафалка май. :flehan: Как ви ги раждат главите тез неща. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си аз, че съм проЗд :wall: да карам бензинова кола, ама ти вече ме убеди напълно.

Ще почерпиш :-)

Само не спомена на колко си годинки? :)

И кой му го е сцепил

генератора

:wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кой му го е сцепил

генератора

:flehan:

Аааа моля, моля! Мога да приема обвинения, че съм балък и съм си купил кола със сцепена генерация, но не и че съм трошач! :wall::wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A4 1.8T къса почти всички 150к.с коли...с някои изключения разбира се...като астра gsi и малолитражни резачки vts и.т.н абе рядко се намираш с някой който да те резне грозно...но този мотор има един голяаааааааааам недостатък а именно разхода от 19 на 100 градско с малко ръчки...това за куатрото де...а то без куатро се обезмисля тъй че...а 320ките ги прави на ждреп..e36 e46 всички под ножа

Редактирано от Lubbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...