Jump to content

B5 - шофьорска врата - проблем с механизма на стъклото


truetothis

Recommended Posts

Колеги,

 

На моменти ми заяжда стъклото на шофьорската врата в началната позиция, като натисна копчето да го вдигам. Интересува ме дали някой е имал този проблем, често срещан ли е и има ли яснота какво точно го предизвиква.

 

Разглабях вратата и на пръв поглед всичко изглежда нормално, свалих цялото стъкло с механизма и смазах с WD жила и движещи елементи, ако нещо спира жилата, но уви проблема продължава...И винаги е в началната позиция. Стигне ли средата и нагоре и се качва без проблем...чудя се дали е до настройка или може би някой водач се предава.

Забелязвам на десният водач, че има един минимален луфт като тръгна да го вдигам, но не изглежда да е от него...

Идеи? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай ги хубаво на свалена кора тези пластмасови водачи при вдигане, да не би да тръгва да се суче някой или и двата. Обикновено от това се и чупят. Ако са зелените са оригинални, ако са бели, значи са сменяни и може да е нацелен дефектен по форма или пък металната щипка на стъклото да не е набита хубаво и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден дали е от държачите - оригинални са и десният прави минимален луфт при тръгване, който ме съмнява да е фактор.

Имах съмнения за механизма - смазвах жила, но ефект нулев. Из нета попаднах на тема, където един пич обяснява, че трябва да си сменя целият механизъм, който включва жила, електромотор, водачи + металната рамка, по които вървят. Всичко това е с един ориг. номер и се води - Driver side front regulator - 8D0 837 461

Ето я и темата - http://www.audizine.com/forum/showthread.php/190395-DIY-B5-A4-S4-Window-Regulator-Fix

В крайна сметка, ако не намеря друго решение, ще прибягвам до това, тъй като не ми се закъсва на отворен джам някъде си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Колеги, знам, че не е по темата, но пак си е що годе свързано с шофьорската врата.

 

Проблемът е следният - вратата, особено на наклон, изобщо не иска да седи отворена. Останалите 3 врати нямат проблем, шофьорската обаче не иска. Как се регулира този държач, който държи вратата в двете позиции?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.07.2015 г. at 9:03, truetothis написа:

Не съм убеден дали е от държачите - оригинални са и десният прави минимален луфт при тръгване, който ме съмнява да е фактор.

Имах съмнения за механизма - смазвах жила, но ефект нулев. Из нета попаднах на тема, където един пич обяснява, че трябва да си сменя целият механизъм, който включва жила, електромотор, водачи + металната рамка, по които вървят. Всичко това е с един ориг. номер и се води - Driver side front regulator - 8D0 837 461

Ето я и темата - http://www.audizine.com/forum/showthread.php/190395-DIY-B5-A4-S4-Window-Regulator-Fix

В крайна сметка, ако не намеря друго решение, ще прибягвам до това, тъй като не ми се закъсва на отворен джам някъде си...

 

Земи си от някъде цяла рамка със стъкло, електромотора и водачи, сменява се за 30 минути, аз така направих и нямам проблеми, поръчах дтора употреба - 30лв. Ака намериш и си от СФ, ще ти я сменя за няколко бири...😎

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не чета ве, не чета...м@аму д@ба......Благодаря все пак Нико. 

Редактирано от skype68
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...