Jump to content

Обезвъздушаване на спирачки.


Omega_a

Recommended Posts

Колеги, решил съм да си сменя спирачната течност на колата и имам един въпрос. Какъв е реда за обезвъздушаване, прочетох няколко теми и така и не разбрах. Моята кола е с АБС и ЕСП та по кой ред трябва да действам от най близко към най далечно или обратно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам дали има разлика, в няколко теми тук във форума има коментари, че когато е с АБС се обезвъздушавало наобратно ( от най близко към най далечно )  Утре съм си у дома и мисля да я направя тази работа.

Благодаря на колегите които споделиха мнение.  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш че ще ти трябва 1Л и 100-200гр, хубаво е да си имаш помощник за да не глътне въздух през казанчето... преди да започнеш със спринцовка източи всичко от казанчето и тогава допълни с новата течност, препоръчвам ти ATE SL или Typ 200 че поне се сменя на 3 години и издържа на по високи температури

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат си спецификация спирачните тености -DOT2,3,4 и т.н. Ако си тръгнал да купуваш ДоТ4 примерно, ако щеш и технологи на Наса да си купиш все тая. Само си вярваш и робуваш на марка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е трудно да ти схващам мисълта на теб, dot 4 ест то си пише на капачката, няма да сложи 5.1

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз му предложих марката само и единствено защото и дават смяна на 3 години :) а не както обикновено на 2, без значение той колегата вече сигурно я е сменил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течност съм взел АТЕ СЛ. Имам и помощник за да стане по-лесно. Но нямах много късмет, остана само предно ляво колело да обезвъздуша и като запука един дъжд.... Та сега чакам да спре за да довърша операцията. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...