Jump to content

Ключ за фарове б6


AVJ 1.8 T

Recommended Posts

Здравейте! колеги.Искам да попитам,някои може ли да ми каже,как да сваля ключа за фаровете на б6-ца.Че е в окаяно състояние,и каде мога да го дам за реставрация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех от e-bay само външните части, самата врътка и пръстена около нея, за около 10 евро.

 

А иначе се сваля като натиснеш навътре самата врътка и я завъртиш на ляво, излиза целия модул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А капака отляво за бушоните не се ли сваля?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех от e-bay само външните части, самата врътка и пръстена около нея, за около 10 евро.

 

 

 

Я дай линк,с какви ключови думи го търси там?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дай линк,с какви ключови думи го търси там?

 

http://www.ebay.ie/itm/NEW-REPAIR-KIT-HEADLIGHT-FOG-LIGHT-SWITCH-COVER-AUDI-A4-S4-8E-B6-B7-2000-2007-/161716280336?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item25a70a9c10

А капака отляво за бушоните не се ли сваля?

 

 

Не, няма никава нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех от e-bay само външните части, самата врътка и пръстена около нея, за около 10 евро.

 

А иначе се сваля като натиснеш навътре самата врътка и я завъртиш на ляво, излиза целия модул.

Нещо не става колега,натиснах врътката надоло опитах да завъртя наляво и нищо...... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега пробвах, става бе колега, само че се върти на дясно, не на ляво, моя грешка.

 

Натискаш навътре и завърташ половин сантиметър на дясно и цялата врътка излиза с модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм "ЗА" нов ключ! В Alito цените са повече от народни, а и има и пакети с бутони за ел. стъкла и другите копчета по интериора - зависи какво ти трябва.  Аз досега съм си поръчал ключ за фаровете, модул за ел. стъкла, капак за подлакътника - всичко е с много добра изработка и работи както трябва - лошото е че се чака около месец. 

:excl: Ако поръчваш от такива сайтове гледай внимателно номерата  - една буква да е по-различна и може да не стане за твоята кола  :eusa_think:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В алито, не са гумирани, а са направо боядисана пластмаса (което означава, че няма да се олющи така бързо :), но няма това гумирано усещане). Аз също се замислям де :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя самата врътка е с покритие наподобяващо гуменото усещане, а острани си е черна пластмаса, но в никакъв случай, не е евтината гадна китайска пластмаса със заусенъците отстрани - ключа за $13.95 си го бива. 7 месеца стана не е мръднал  :zustimm:

 

20150510_190831.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта врътка и пръстена около нея, нямат покритие, но седят много добре, не е гадна пластмаса и вече година няма следи от употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такъв от Али-то. Изглежда едно към едно с оригиналния, като светлина и иконки, но без гадното гумирано лющещо се покритите. 1 година никви ядове. Мисля скоро да поръчам и копчетата за джамците. Проблема е, че се чакат поне месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такъв от Али-то. Изглежда едно към едно с оригиналния, като светлина и иконки, но без гадното гумирано лющещо се покритите. 1 година никви ядове. Мисля скоро да поръчам и копчетата за джамците. Проблема е, че се чакат поне месец.

Поръчай от ибей. Там шипват по-бързо. Има комплекти копчета, които не са по-скъпи от Али-то. Пример:

http://www.ebay.com/itm/New-Master-Power-Passenger-Window-Switch-Panel-Fit-For-Audi-A4-B6-B7-Sedan-4pcs-/171051029410?fits=Make%3AAudi|Model%3AA4&hash=item27d36f93a2&vxp=mtr

Има и по-евтини предложения с по 2-3 долара, но този има много продажби.

Между другото единичните(пасажерски) копчета не стават за Б6-ци, произведени преди 07.2002 г. Старите са с 10 пинов конектор, след това са с 4 пинов. Само на шофьорската врата са еднакви и са съвместими за всички Б6/Б7.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Между другото единичните(пасажерски) копчета не стават за Б6-ци, произведени преди 07.2002 г. Старите са с 10 пинов конектор, след това са с 4 пинов. Само на шофьорската врата са еднакви и са съвместими за всички Б6/Б7.

Аз моите си ги преправих да стават. Причината е, че запазени или чисто нови копчета с 10 пинова букса почти не се предлагат, а и по-новите копчета са по-модерни и са с SMD диоди вътре. Ако Ви попаднат копчета за ел.стъкла с 4 пинова букса (демек от новите), а вашите са със старата 10 пинова е нужно само 3 букси с по 10см кабелче (намират се от която и да е автоморга) . Цветове всичко е едно и също - режеш старите, свързваш новите букси и слагаш новите копчета, така или иначе си играеш да разкачаш кори и т.н - не е сложна работа :)

 

20150424_213723.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай от ибей. Там шипват по-бързо. Има комплекти копчета, които не са по-скъпи от Али-то. Пример:

http://www.ebay.com/itm/New-Master-Power-Passenger-Window-Switch-Panel-Fit-For-Audi-A4-B6-B7-Sedan-4pcs-/171051029410?fits=Make%3AAudi|Model%3AA4&hash=item27d36f93a2&vxp=mtr

Има и по-евтини предложения с по 2-3 долара, но този има много продажби.

Между другото единичните(пасажерски) копчета не стават за Б6-ци, произведени преди 07.2002 г. Старите са с 10 пинов конектор, след това са с 4 пинов. Само на шофьорската врата са еднакви и са съвместими за всички Б6/Б7.

За момента не ми се занимава. Не са толкова зле още. Само по ръбчето имат протъркано и не ме дразни още. Виж тия на климатроника се поизтъркват вече, което повече ме подразва ама засега не е фрапиращо и там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

На мен само точицата на врътката ми прави проблем. При даване на контакт премигва няколко пъти и после или светва или светва и след това изгасва. Какъв може да е проблема? Пишете да знам какво да правя. Иначе всичко друго си свети както трябва.

Редактирано от Plamenaydi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...